ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.07.2018
JUL-2018

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică

Am fost la acesta pensiune, totul a fost ok pana la restaurant, acolo era o doamna blonda care se credea un fel de sefa, nu numai cu personalul ci si cu turistii, tot dansa se ocupa si de excursii.

Am avut o excursie inclusa in pachet pe lacul Furtuna, din pacate nu ne-am putut alege nici ziua nici perioada din zi, ni s-a spus pur si simplu ca vom pleca a doua zi dupa amiaza la ora 15, daca daca nu dormim la aceea ora nu ne poate da alta alternativa si in consecinta pierdem excursia. Intamplator sau nu la ora stabilita pentru plecare s-a pornit si o furtuna urmata de o ploaie torentiala care ne-a prins in mijlocul lacului.

In aceeasi zi la cina sotia a primit ca si noi peste cu cartofi fierti, garnisiti cu verdeata, in marar se aflau si viermi, chemand-o pe doamna blonda ne-a luat imediat farfuriile din fata si le-a dus la bucatarie, ne-a chemat sa vorbim cu bucatareasca care intre timp luase toata verdeata de pe cartofi si care sustinea tipand ca nu au existat niciodata viermi in farfurie!

La plecare fara sa fie intrebat nimeni am aflat orele de parasire ale pensiunii, unii erau la ora 9, altii la 10 iar noi am avut "norocul" sa plecam la 11 desi in orice pensiune sau hotel check-out-ul este la ora 12!!!

Locul superb, unii angajati foarte de treaba, dar doamna de la restaurant ne-a lasat un gust amar si strica toata pensiunea!!!

Trimis de Shev in 16.07.18 14:10:15
Validat / Publicat: 16.07.18 15:51:41

VIZUALIZĂRI: 1121 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Shev); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [16.07.18 15:51:03] »

@Shev: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 34&ridAnt=87319

Cristina4334 [13.08.18 11:46:18] »

@Shev:Bună ziua! Îmi cer scuze că vă răspund așa târziu, dar pensiunea Insula Nada Apelor a fost ocupată la capacitate de oameni,care au venit și revenit la noi cu încredere și pleacă mulțumiți de serviciile de cazare, masă și excursiile pe care le oferim.

Dumneavoastră, domnule, ați creat intenționat o problemă urâtă, neîntâlnită de noi până acum. Ați fost singurul din 47 de persoane care ați afirmat că în farfuria pe care o avea soția dumneavoastră (având același fel de mâncare ca restul turiștilor de la mese) erau viermi în mărarul congelat care era doar un simplu ornament.

Personalul de la bucătărie este calificat și lucrează de foarte mulți ani în acest domeniu. La cererea dumneavoastră, ați verificat bucătăria și preparatele împreună cu soția și ați fost foarte mulțumiți de curățenia și ordinea în care se lucrează zi de zi.

Știind și observând cu toții că afirmația dumneavoastră legată de viermii din mărar nu era adevărată, am adus o altă porție de mâncare pe care ați primit-o mulțumit. Următoarele zile ați servit cu încredere meniul zilei.

Excursia pe Lacul Fortuna din pachetul dumneavoastră se organizează astfel încât familiile care au copii să meargă în plimbare la ora 10, deoarece copiii au prioritate. Familiile fără copii au acceptat întotdeauna să meargă în excursie după masa de prânz (la ora 15).

După toate acestea, la finalul sejurului, ați venit personal și v-ați luat rămas bun de la mine "doamna blondă" de care ați fost nemulțumit.

Chiar dacă există oameni care nu respectă natura și nu apreciază eforturile noastre, noi facem tot posibilul ca toți oamenii să se simtă bine și să plece fericiți că au avut la noi o vacanță reușită.

Vă mulțumim pentru înțelegere și vă așteptăm să vă convingeți singuri de serviciile oferite de noi.

NB Cristina4334 este (sau a fost) reprezentant al unității
    Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
    Shev [13.08.18 12:38:08] »

@Cristina4334: cred ca ne confundati, nu am venit la dumeavostra sa ne luam ramas bun, va credeti prea importanta si nu este cazul! , poate la celalti angajati care intradevar au fost oameni foarte ok!

Mintiti in continuare ca nu au fost viermi in acea farfurie, dar de ce ati luat farfuria din fata sotiei in secunda 2 si ati fugit cu ea la bucatarie??? In mod normal as fi facut reclamatie la OPC dar probabil ca faceam rau patronului care nu merita si nu unei angajate careia i s-a dat prea multa responsabilitate!

Si nu am fost singurii nemultumiti, sa ne aducem aminte ca 2 persoane au intarziat 5 minute la barca si s-a plecat fara ei, ca apoi sa afle ca nu au fost asteptati pentru ca tot duneavostra programaseti pentru acea excursie peste capacitatea pe care o aveau barcile!!!

In continuare NU RECOMAND!!!

Shev
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Insula Nada Apelor: