ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.07.2018

Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

Concediu ratat, dezamagire totala

Sa incepem cu inceputul. Sejur: 10 nopti – 4.500 lei All Inclusive. Cazarea a decurs fara probleme la ora 15:00 cand am ajuns la hotel. Bratarile pentru All Inclusive le-am primit la ora 18:00.

Pro:

1. Hotelul situat aproape de plaja cu plaja lui privata.

2. Micul dejun acceptabil.

Contra:

1. Camera mica, balcon minuscul, o baie imputita ce mirosea a canalizare si mucegai.

2. Vasul WC orientat cu fata la perete intr-un loc stramt unde daca stateai corect pe WC trebuia sa stai cu genunchii la gura si capul sprijinit de suportul de hartie igienica.

3. Bateria de dus coclita, cadita fisurata si toata apa se scurgea direct in baie cand faceai dus.

4. Lipsa apei reci la ore de varf (dimineata, pranz si seara) in schimb apa calda (oparita) avea o presiune mare. Nu te puteai spala cu apa oparita cand veneai de la plaja. Am semnalat aceasta problema la Receptie care a venit numai cu scuze si m-i s-a sugerat sa iau legatura cu furnizorul de apa. Unde ati mai auzit asemenea bazaconii ca turistul sa se intereseze de utilitati? Neavand apa rece foloseai toaleta si atat, trageai apa la WC cand aveai apa.

5. Toaletele de la iesire din hotel spre plaja aratau oribil, nespalate, necuratate si mirosea ingrozitor; majoritatea turistilor niste mari nesimtiti care foloseau aceste toalete.

6. Am cerut suplimentarea hartiei igienice la baie la doamnele cameriste (se dadea o rola minuscula de hartie pe zi la doua persoane) si am fost refuzat, m-am certat cu cei de la Receptie deoarece am avut doua enterocolite si imi trebuia hartie igienica care am obtinut-o dupa scandal. In Mamaia daca vrei sa cumperi hartie igienica doar la bax nu se vinde la bucata nicaieri in statiune.

7. Am stat 10 nopti si m-i s-a schimbat lenjeria o singura data (trebuia schimbata o data la trei zile), nu s-a facut curatenie in camera deloc in tot acest timp.

8. Hotel cu 9 etaje cu doua lifturi obosite pentru clienti. Daca pierdeai liftul stateai o gramada de timp pana prindeai unul liber.

9. Mancarea foarte prost pregatita, necomestibila, fara gust. Efectiv bucatarul (daca au avut unul) si-a batut joc de mancare. Ce nu se manca la pranz iti baga pe gat la cina sub alta forma, ce nu se manca la cina mancai a doua zi la pranz. Din cauza mancarii de la All Inclusive am facut doua enterocolite, a trebuit sa-mi cumpar medicamente de la farmacie si ghici ce... ? Preturile la medicamente duble sau triple fata de unde vin eu din Ardeal.

10. La intrarea la masa se scanau bratarile pentru accesul la servirea mesei care trebuiau purtate la mana, dar au intrat si persoane fara bratari ca doar fraierii au platit All Inclusive.

11. Bauturile de la bar pentru All Inclusive peste zi s-au servit si la smecheri fara bratari ca doar fraierii au platit All Inclusive.

12. Sezlongurile gratuite de la All Inclusive au fost gratuite; smecherii care nu aveau treaba cu hotelul, in fata pe primele doua randuri si fraierii de la All Inclusive unde gaseau loc; bonus iti carai singur saltelele pentru sezlonguri nu baietii de la plaja care erau 3-4 in fiecare zi.

13. Personalul de la Receptia hotelului este degeaba, neprofesionist, sub 25 de ani. Am cerut sa vorbesc cu conducerea hotelului despre neajunsuri dar am fost refuzat si am primit numai informatii eronate numai sa scape de mine.

In concluzie, un concediu ratat, am fost foarte dezamagit de acest sejur: 10 nopti – 4.500 lei All Inclusive bilet cumparat de la o agentie de turism in Nov. 2017. S-au folosit de banii mei aproape 1 an ca sa-mi ofere nimic. O mare bataie de joc.

NU RECOMAND ACEST HOTEL.

Trimis de Ioan70bv in 16.07.18 10:15:36
Validat / Publicat: 16.07.18 12:18:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Mamaia Hotel Bicaz 2017.

VIZUALIZĂRI: 2352 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ioan70bv); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 22.00 EUR pe cameră

cristina47*
    [16.07.18 14:06:11]

Un articol realist. Imi pare foarte rau pentru sejurul avut, insa va multumim pentru sinceritate.

Ioan70bvAUTOR REVIEW
    [16.07.18 15:23:27]

@cristina47: Parerile de rau sunt tardive, am fost un turist furat si umilit de catre acest hotel si conducerea n-a avut minima decenta sa ma contacteze in hotel in timpul sejurului. Multa nesimtire din partea conducerii. Nu recomand acest hotel nimanui. O zi buna.

iulian68
    [17.07.18 10:09:28]

@Ioan70bv: Si mie imi pare rău pentru concediul ratat. Chiar nu stiu ce sfatcsa-ti dau, pt ca deja faptul as-a consumat. Oricum va trebui ca pe viitor sa te documentezi mai mult asupra unei unitati turistice inainte de a plati. Spre exemplu, acest hotel nu prea are recenzii bune pe saitul AFA. Vad ca a aparut una cat de cat in ultima vreme...

cristina47*, Ioan70bv, iulian68
    Alte impresii din această RUBRICĂVictoria Hotel: