ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2018
ÎNSCRIS: 20.02.09
JUN-2018

Un hotel bun de tranzit în drum spre Antalya

Am optat pentru acest hotel deoarece celebrul Grand Cinar din Kutahya nu a mai avut contract cu booking-ul anul acesta. Alegere care a fost inspirata și cam singura din zona deoarece următoarele hoteluri de luat în seama sunt în Afionkarahisar iar, din punctul meu de vedere este cam departe, 1 oră în plus de condus este cam mult pentru noi.

La hotel se ajunge foarte ușor, se deviază puțin din drumul principal aproximativ 10 km.

Dispune de o parcare destul de mare, supravegheată video. Noi nu am luat decât strictul necesar din mașini.

Cazarea sa făcut imediat după un scurt dialog vis a vis de numărul de camere rezervate.

Camerele sunt practic apartamente cu două camere, curate, paturi confortabile, aer condiționat funcțional.

Baia de mărime medie, curata, prosoape albe și accesoriile standard.

Micul dejun surprinzător de bun la ce bani am dat, măsline 3-4 feluri (cele negre stafidite super bune), cașcaval, roșii, brânză, cornulețe, ouă, dulceață, ceai, cafea (nu prea bună).

Micul dejun se poate servi intre orele 07.00 -10.00.

Pont: vorbiți cu receptionerul dimineața și veți bea o super cafea turcească.

În concluzie raport foarte bun calitate/preț.

P. S. Masa de seara vă recomand să o luați în Kutahya, pentru că aici nu aveți variante decente. Noi am încercat la cel mai bun "restaurant " local dar... nu recomand. În schimb în drum spre hotel, în Kutahya la primul sau al doilea semafor cum veniți dinspre Istanbul am observat un restaurant curat și actual dar din păcate nu am oprit sperând ca vom găsi ceva în Altintaş dar nu am avut noroc.

Data viitoare vom alege același hotel datorită condițiilor bune de cazare dar cina cu siguranță o vom servi în Kutahya.

Trimis de bobyrodin in 08.07.18 10:32:11
Validat / Publicat: 08.07.18 10:59:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 930 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bobyrodin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P11 Accesorii din cameră " de dormit"
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 18.00 EUR pe cameră

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [08.07.18 11:12:07]

@bobyrodin:

În concluzie raport foarte bun calitate/preț.

Şi eu am remarcat acelaşi lucru cu ocazia vizitei mele la Ecrin din septembrie anul trecut. Tu ai prins un preţ chiar mai bun decât mine.

Mulţumiţi de condiţiile oferite, şi noi l-am avut în vizor din nou pentru anul acesta, dar în final am ales să facem oprirea intermediară în Kutahya.

Pont: vorbiți cu receptionerul dimineața și veți bea o super cafea turcească.

Un pont foarte bun. Eu nu am ştiut şi m-am mulţumit să comand cafea la filtru, destul de slabă pentru gustul meu, dar infinit mai bună decât cafeaua instant.

bobyrodinAUTOR REVIEW
    [08.07.18 11:22:41]

@nicole33: se pare că avem cam aceleași pretenții referitor la calitatea cafelei. Noi suntem băutori de cafea dar... nu fumăm.

M'LiviuPHONE
    [17.09.22 20:40:19]

Ce coincidentă si noi am stat aici in drumul de întoarcere de la Antalya spre Istanbul. Mi a plăcut acest hotel in aceasta mică localitate. Mi- a plăcut atmosfera din restaurant si de pe terasă. Se adunau tinerii la o narghilea. Prețul a fost 35 euro un apartament. Noi nu am mai stat la micul dejun. Am plecat dimineața spre Istanbul. Toate cele bune și vacante frumoase întotdeauna!

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [17.09.22 22:23:03]

@m liviu:

Şi eu am ales Ecrin în urmă cu cinci ani ca hotel de tranzit, doar că pentru drumul de dus, având avantajul de a-mi rămâne mai puţin de patru sute de kilometri de parcurs a doua zi până la hotelul de sejur.

Ajungând la hotel la o oră târzie, nu am mai apucat să inspectez localitatea.

Noi nu am mai stat la micul dejun.

Nu ai pierdut prea mult. Micul dejun a fost chiar mic, în cazul vizitei mele.

bobyrodin, M'Liviu
    Alte impresii din această RUBRICĂEcrin Hotel [Altintaș]: