ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.07.2018
JUN-2018
2 AD. + 2 COPII -- v: 9 si 3

Un hotel minunat

Buna tuturor!

E un review la cald deoarece ieri abia ne-am intors din sejur.

Am ales acest hotel in ciuda reviewurilor citite pe acest forum si bine am facut. Pot spune ca cei care-l critica asa rau ori trebuie sa fi avut ghinion maxim ori sunt ei extrem de pretentiosi ca sa nu zic de-a dreptul... fitosi. Criticile maxime erau aduse capitolului curatenie dar chiar nu am ce reprosa din acest punct de vedere hotelului ci doar turistilor nesimtiti mai degraba, majoritatea de o anumita natie, cam puteti banui cred care.

Sa o iau cu inceputul.

Am aterizat in jur de ora 13, am ajuns la hotel cam pe la 14, transfer prompt. Cazare extrem de rapida, cu 10€ in pasaport am primit camere pe acelasi coridor cu familia de prieteni cu care venisem. La receptie o romanca (sau moldoveanca mai degraba) extrem de draguta si de ajutor.

Hotelul superb si ca design, interioare, luxos de-a dreptul. E a 4-a vizita a noastra in Antalya (am mai fost la Concorde, Delphin Imperial si Papillon Belvil) dar e de departe cel mai frumos hotel de pana acum.

O obiectie ar fi, am fi vrut si noi sa servim pranzul dar fiindca am ajuns la restaurantul principal fix la 14.30 cand se incheia pranzul, nu prea am mai prins mare lucru, se strangea de zor mancarea deja, dar nu era vina lor, isi faceau datoria doar. Dar sunt multiple alte optiuni de masa pe intreg teritoriul hotelului, de foame nu rabda nimeni asta e sigur.

Camera superba, suficient de mare, dotata cu tot ce trebuie. Curatenia in camere s-a facut zilnic pe parcursul sejurului, doar cand puneam in usa semnul de Nu Deranjati nu intrau femeile de servici. Schimbat prosoape, lenjerie de pat, tot, nici o obiectie aici.

Capitolul piscine: perfecte cu o singura exceptie dar care din pacate e comuna tuturor hotelurilor din Antalya unde am mai fost-apa din piscina de copii cu tobogane e cea mai rece, cred ca din cauza asta mi s-a si racit fetita cea mica. Ar trebui neaparat remediata aceasta problema. In rest apa la vreo 30 de grade in toate celelalte piscine, foarte multe, curate, frumoase, ingrijite de altfel. Servirea de bauturi la piscina foarte prompta.

Aqua park si lazy river minunate si merita incercate.

Inghetata variata si buna la discretie in mai multe locatii.

Baruri cu umbra foarte relaxante distribuite pe langa piscine, si aici servirea rapida.

Plaja si marea mai rar le-am vizitat, cunosteam oricum plaja din Lara, cam cu pietricele si cu marea care se adanceste rapid, mult mai placuta marea in Belek (vezi impresii). Dar si aici plaja curata, sezlonguri multe, loc de joaca pt copii. Pontonul perfect pentru plimbarea de seara dotat si el cu bar desigur.

Entertainmentul la inaltime. In fiecare seara altceva, inclusiv seara de acrobatii, disco night etc.

Si pe parcursul zilei animatorii se straduiau sa faca atmosfera la piscine, un minus ca vorbeau mai mult in turca si germana, engleza cam ioc, dar asta e valabil cam peste tot in Antalya din pacate.

Despre restaurant... per ansamblu foarte ok, mancare extrem de variata, efectiv nu aveai cum sa gusti din toate pe parcursul a 7 zile, fructe de mare, somon la discretie, zeci de feluri de prajituri, o multime de optiuni la toate mesele zilei. Chiar nu e nimic de obiectat. Si la partea de servire, probabil au mai lucrat la acest capitol, destul de prompti baietii si la adus bauturi si la debarasat dar uneori erau si ei saracii depasiti de nesimtirea anumitor turisti.

Despre Luna-Park: foarte dragut si util seara pentru cei cu copilasi, o singura problema extrem de agasanta de altfel - tantarii, care efectiv roiau seara, fapt datorat probabil unei balti aflate in apropiere. Deci luati-va sprayuri antintantari daca doriti sa vizitati luna-parkul.

In concluzie as mai reveni oricand cu placere la acest hotel minunat! Mergeti fara ezitare!

Trimis de Galactica22 in 03.07.18 12:12:38
Validat / Publicat: 03.07.18 12:55:35
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya, Kusadasi

VIZUALIZĂRI: 3261 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Galactica22); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Galactica22
Alte impresii din această RUBRICĂDelphin BE Grand Resort: