ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.06.2018
JUN-2018

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică
Foarte nemulțumit

Cazare si masa de tot rasul

Buna ziua, m-am intors pe 17 iunie 2018 din Kassandra Halkidiki hotel Theo Bungalow, situat intr-o padure de pini plina de balarii, cu pante destul de dificile (pentru un drum catre mare sau centrul orasului) intr-o statiune la mare nu la munte. Dupa atata urcus si coboras nu mai erai bun de nimic indiferent de varsta si greutatea pe care o ai.

Masina hotelului pleaca dimineata la 10.30 si revine la 13.30 cand deja incepe masa, Iar dupa amiaza pleaca la 16.30 si retur la 18.30.

Camerele micute, dar curate si se dadea cu mopul pe jos zilnic. Eu cu sotul meu am avut o camera la etajul 2 si ultimile trepte erau atat de inguste incat nu puteai sa pui talpa nici a unui copil in mod normal si foarte distantate, pentru mine fiind un chin sa urc acolo, mai ales ca am si niste probleme cu picioarele. Mai mult vasul de wc era situat de asa natura ca veneam cu barbia in chiuveta. Televizorul era mic, sport legat cu un cordon in inaltul camerei aproape de tavan.

La ceilalti (am fost 10 persoane medie varsta 50-65 ani), dar toti pusi pe distractie a fost mai usor - la unii s-a blocat apa la WC, la altii mirosea dulapul.

Si la noi in camera ca sa fie vacanta frumoasa a iesit de sub pat dupa 2 zile de sedere in care auzeam sss fas, fas, un miriapod de cca 15 cm lungime, sigur cu multe picioruse si 2 antenute care nu se lasa omorat de sotul meu. Am intors totul pe dos, saltea, pat, scaune, mese haine, iar cand l-a dus la receptie fiul patroanei a raspuns ca el nu are nicio vina, asa e in padure.

Noi am platit hotel nu sedere pe pamant sau iarba sau in copac in padure, dar asta e. Deci mare atentie, mai ales daca aveti copii.

E sa trecem la mancare. Am colindat mult in lume, sotul meu chiar si mai mult, dar asa mancare proasta nu am vazul. Zilnic orez si paste, care seara sau a doua zi se reinventau. Orezul de multe ori chiar stricat. Am luat in prima zi o inghititura si m-am deranjat la stomac, va inchipuiti cum a fost la ceilalti 8 saracii care au mancat mai mult. Sotul meu nu a mancat.

Carne la pranz? Hm. De doua ori niste mici cu un miros ciudat, neplacut si de doua ori chiftele care cred ca erau din soia, cu acelasi miros neplacut la la mici. Sa nu dati copiilor asa ceva. Mai dadea un amestec de fasole verde cu altceva neidentificat si vanata cu cartor si o data cartofi la cuptor. Asta am luat eu.

Seara dadea carne de pui sau de vita (nefiarta), sau porc (nefiert) si odata peste amar si negru de la condimente. Prajituri? Gris fiert cu apa si zahar si un fel de blat de prajitura fara nici un adaos. Eu nu le-am gustat. O crema alba, salata de varza sau salata verde.

Dimineata acelasi lucru mereu oua fierte, cornulete, branza topita, salam, cafea (buna), ceai, corn flakes. Fara gustari intre timp nu ma interesau), dar vin 3 feluri, apa chioara si bere (fara nici un gust sau tarie). Deci mare atentie cei cu copii, sau cu probleme de sanatate pe aceasta tema. Poate am insistat cam mult pe aceasta tema, dar vreau sa stiti cu ce va confruntati acolo. Daca nu erati la inceputul mesei, riscati sa ramaneti nemancati pentru ca nu prea mai puneau, doar dupa mari insistente.

Apoi personalul de la bucatarie nu avea halite, sorturi, bonete pe cap, isi stergeau nasul sau stranutau si apoi incercau mancarea cu degetul fara sa se spele pe maini, si multe altele. II vedeam pe geam.

In rest statiunea mica, nimic spectaculos, foarte scumpa in comparatie cu celelalte.

Recomand de vizitat statiunea Polychrono (mai ieftina si foarte placuta), am stat acolo candva si am revazut-o acum si statiunea Pef Cocori. Nu ezitati sa luati inghetata din cele trei localitati, este foarte buna.

Sper sa va fie de folos cele ce v-am povestit.

Trimis de ari1960 in 18.06.18 16:27:32
Validat / Publicat: 18.06.18 19:22:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Corfu, Zakinthos, Kassandra, Thassos, Platamonas.

VIZUALIZĂRI: 1078 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ari1960); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

webmasterX [18.06.18 19:22:10] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Theo Bungalows Hotel, KRIOPIGI [Kassandra]" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 36&ridAnt=86507

• Alte impresii din această RUBRICĂTheo Bungalows Hotel: