ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.06.2018
PREȚ SEJUR 2650 ?
REGIM MASĂ 3 mese pe zi

la PMM* = 255 USD

Cinnamon Dhonveli Maldives [North Male]4

NB: Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ— (1) la momentul publicării, în rubrica curentă nu existau impresii din anul curent sau anul trecut ; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.
[fb]
NOU TIMP CITIRE: 1 MIN

Am fost in PARADIS!!!

Am ajuns si noi in paradisul numit Insulele Maldives. Privelistea care se observa din avion e de vis.

Dupa un transfer cu speedboath de 20 minute am ajuns la Cinnamon Dhonveli. Am fost intampinati cu prosoape umede si traditionalul ceai aromat. Formalitatile au durat foarte putin si ne-am indreptat spre casuta in care aveam sa petrecem o saptamana de vacanta.

Situata la 10 m de Oceanul Indian, aveam o priveliste de vis.

Casuta era primitoare, la parter gen living, baie si terasa iar la etaj am avut dormitorul si terasa. Curatenie se facea de 2 ori pe zi.

Am inceput sa exploram insula care nu era foarte mare. In 2 minute eram pe plaja cu nisip fin. Sezlonguri erau destule pentru toti turistii.

Ne-am adus cu noi echipament de snorkeling si in fiecare zi mergeam in larg sa vedem pestii. Lumea acvatica era de vis, mai ales cand simteam pestii in jurul nostru.

Am avut 3 mese pe zi unde am putut incerca diferite mancaruri si europene si asiatice toate foarte bune. Restaurantul era la 30 m de plaja.

Recomandam cu drag sa vizitati aceste locuri de vis, deoarece aici simti linistea deplina, aici te poti deconecta de la orice.

Pozele vorbesc de la sine.

Cu siguranta ne vom intoarce in Insulele Maldives sa ne relaxam.

[fb]
Trimis de master1982 in 18.06.18 15:30:31
Validat / Publicat: 18.06.18 18:46:40
  • A fost prima sa vizită/vacanță în MALDIVES

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (master1982); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P19 [fără descriere]

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 255.00 USD pe cameră

mishu [18.06.18 20:41:19] »

@master1982: Frumos, felicitari, votat cu mare drag.

webmaster [19.06.18 09:46:46] »

Pucca [07.08.18 14:44:19] »

@master1982: Buna. Ne poti spune cat te-a costat vacanta?

master1982 [07.08.18 14:45:41] »

@Pucca: am specificat in partea stanga la detalii: 2650 euro.

kim [22.08.18 18:06:08] »

@master1982: bună, mergem in Maldive la acest hotel la jumătatea lunii septembrie, am tot citit impresii despre această insula (hotel), si unii scriau ca nisipul nu prea este fin, este adevarat? sper sa nu fiu dezamăgită;

master1982 [22.08.18 18:16:49] »

@kim: nisipul este fin, se vede si in poze

kim [22.08.18 18:30:47] »

@master1982: ok, multumesc frumos pentru răspuns.

4 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    kim, master1982, mishu, Pucca

pagină generată în 0.065062046051 sec