ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.06.2018
ÎNSCRIS: 28.03.08
MAY-2018

la PMM* = 98 USD

Peste așteptări

Am fost foarte impresionati de acest hotel, si mai ales de atentia data detaliilor care poate nu se vad la prima vedere in poze.

De la intrarea in receptie am fost invitati la luam loc la bar, am fost serviti cu ceva racoritor si ni s-au adus formularele de check in pentru completare aici la bar, nu in receptie.

Camerele mari, foarte elegante si foarte curate. Paturi mari, cu saltele comode si asternuturi de foarte buna calitate.

Baile superbe, cu cada si cu dus. Vorbesc la plural pentru ca noi am fost 4 familii si am vazut 4 camere din hotel.

Piscine pentru adulti dar si pentru copii, cele pentru copii cu tobogane pentru toate varstele. Apa foarte curate in piscine.

Plaja cu nisip fin, sezlonguri multe, intrarea lina in mare. Fara posibilitate de snorkeling, dar cu ponton de unde se poate pleca cu vaporasul la snorkeling.

Mancarea foarte buna si diversificata, gratare in fiecare seara, cu seri tematice. Am avut la oferta, in afara de pui, vita si peste: porumbei, creveti la gratar, calamari, rata rotisata.

In fiecare seara faceau banane flambate pentru oricine dorea. Spectacolul este deosebit.

Am incercat si restaurantul a la carte, mancare si servire foarte buna, dar rezervarea trebuie facuta din timp, din prima sau a doua zi de concediu, intre orele 10-11 sau 16-17 la receptie.

Bauturile (bere si vin) servite la sticla, nu din dozator, si la pahar de sticla, nu la pahare de plastic.

Pentru cei care preferau sa stea la sezlong si nu se deplasau la barurile de la plaja sau de la piscine veneau chelneri cu frapiere de plastic pline cu gheata in care aduceau de la bere la cola sau sprite la sticla.

Apa plata doar la sticle de 0,5 litri, la discretie in tot hotelul. Minibar in camera cu apa, cola, sprite gratuit.

Dupa cum spuneam, ceea ce nu se vede, de exemplu, este amabilitatea deosebita, felul in care nu ne lasau se ne aducem nimic de baut la masa, nici la bar nici la restaurant. Sau camasile albe ale chelnerilor, nu am vazut nici unul cu camasa transpirata in tot sejurul, in conditiile in care erau peste 34 grade.

De la 5 dimineata curatau piscinele in fiecare zi. Plaja o curatau in fiecare seara, greblau pietrele putine pe care le gaseau pe nisip.

Copiii aveau mini disco in fiecare seara. Plus o seara tematica, in care au adus tobogane gonflabile langa piscina.

Intr-o zi au organizat petrecere cu spuma, super amuzant pentru copii dau si pentru cei mari.

Mi-a mai placut faptul ca nu incercau sa ciupesca bani suplimentar cu nimic, nu ofereu ostentativ bauturi de import sau freshuri extra cost. Probabil ca aveau, dar nu incercau sa le bage pe gatul turistilor.

Ne-au facut sa ne simtit VIP-uri de la inceputul la sfarsitul sejurului.

Un hotel in care nu se fac compromisuri la calitate . Totul pentru satisfacția turiștilor.

Recomand cu mare placere, noi cu siguranta vom mai merge.

Trimis de Lumi in 08.06.18 12:32:04
Validat / Publicat: 08.06.18 14:21:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EGIPT.

VIZUALIZĂRI: 5631 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Lumi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P05 Baia cu cada si cabina de dus
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 98.00 USD pe cameră

Gabise [10.06.18 12:56:20] »

Posibil sa ne fi intersectat in hotel. Sunt perfect de acord cu tot ceea ce ati scris. Recomand snorkeling cu echipa de la hotel, foarte atenti la turisti, au avut grija si de noi cei mai fricosi ), au fost si copii destul de mici in grup. Zona este sigura, am iesit si ne-am plimbat in afara hotelului. Chiar daca sunteti abordati de localnici care vor sa va vanda cate ceva daca ii ignorati nu este nici o problema.

adrian68* [22.10.18 13:40:55] »

Felicitări pentru sejur.

Si noi avem in studiu Egipt pentru 2019.

Am vazut multe hoteluri dar acesta este foarte interesant.

Ne puteți spune care a fost pretul biletelor?

Va multumesc pentru un eventual raspuns.

Lumi [22.10.18 14:16:23] »

1385 euro pt 2 persoane cu toate taxele incluse mai puțin viza. Viza costa 25 usd de persoană

adrian68* [24.10.18 11:32:47] »

Vă mulțumesc pentru informații.

Probabil pentru Septembrie sa fie puțin mai scump.

O zi frumoasă în continuare!

adrian68*, Gabise, Lumi
    Alte impresii din această RUBRICĂAlbatros White Beach Resort: