ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.05.2010
ÎNSCRIS: 11.08.09
DEC-2009
2 AD. + 1 copil 3 ani COPII

Recomand calduros

Am sarbatorit Craciunul la aceasta pensiune, impreuna cu inca 2 familie, toti avind copiii cu virste apropiate.

- preturile au fost urmatoarele: 120 lei/noapte/camera dubla (pret normal, desi era perioada Craciunului), 150 lei/pers/masa festiva de Craciun (care a inceput la 14 si s-a terminat la 21. 00) si in rest, comandam a la carte din restaurant, CIND si CE vroia fiecare

- pensiunea este a lui Grig Chiroiu de la Trasniti de la Prima, este construita cu fonduri Sapard si este aranjata cu mult bun gust

- atmosfera de Craciun era omniprezenta: semineu cu foc arzind si cu sosete puse in asteptarea lui mos Craciun, brad impodobit, craciunite (flori) la ferestre, balcoanele impodobite cu brad si luminite, balustradele de la scarile interioare si usile la camere impodobite cu coronite si diverse decoratiuni de Craciun, pernele de la canapelele din living cu motive cu reni si mos Craciun etc.

- cald, curat si frumos peste tot

- oamenii f primitori, proprietarii stateau tot timpul cu noi, asigurandu-se ca totul e ok si toata lumea e multumita

- in seara de 24 dec a venit Mosul, cu cadouri pentru copii

- in ziua de 25 dec iar a venit Mosul, cu cadouri pentru copii si pentru adulti

- proprietarii, impreuna cu copiii lor au servit masa impreuna cu invitatii si chiar s-au ocupat oarecum de entertainment-ul serii

- restaurantul cu mincare diversificata, pentru toate gusturile

- au o sala de agrement, cu jucarii multe pentru copii si o masa de biliard

- sus au o sala de conferinte pe care, foarte amabili, ne-au pus-o la dispozitie in cazul in care vrem sa mai stam la un pahar de vorba dupa ce se inchide restaurantul

- camerele sunt spatioase, toate finisajele sunt de buna calitate si ai senzatia ca fiecare lucru, fiecare obiect este pus asa cum trebuie si UNDE trebuie; in camera ai (evident) baie, tv, aer conditionat, caldura si curatenie... nu-mi mai aduc aminte daca aveau minibar, au balcoane spatioase, luminate (asta cu luminatul n-am prea vazut-o pe unde am fost)

- a fost o atmosfera foarte familiala si degajata, de parca toti invitatii s-ar fi cunoscut; a contribuit si faptul ca eram doar familii cu copii; pe de alta parte, cred ca asta ar fi un lucru deranjant pentru cuplurile fara copii, pentru ca era acolo o harmalaie de nedescris

- in living era amenajat un loc pentru copii: masute si scaunele sculptate in lemn (scaunele in forma de pisica, chiar ceva deosebit! ), cu acuarele, carti si creioane de colorat.

- daca e sa ma chinui sa le gasesc un minus ar fi acela ca nu au spatiu verde... sau cel putin nu l-am vazut noi; intrarea in pensiune se face direct din strada... asta nu o face potrivita ca optiune pentru sezonul cald

Cu siguranta pe noi ne-au cistigat de clienti si pentru Craciunul viitor.

Trimis de Chloe in 04.05.10 17:38:45
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BĂILE OLĂNEȘTI.

VIZUALIZĂRI: 2754 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 Colindatorii-copii din seara de Ajun

Diaura*
[04.05.10 20:16:48]

De ce la " distractie si relaxare" ai bifat doar satisfacator? Din poveste inteleg ca te-ai simtit bine.

trandafir 1970
[04.05.10 21:05:52]

Foarte interesant review-ul tau, eram curioasa cum e pe "viu" pensiunea, pentru ca pe site arata super. Cu siguranta voi ajunge aici, acum linistita ca nu voi face o alegere nepotrivita - un vot de la mine!

ChloeAUTOR REVIEW
[05.05.10 06:30:39]

@Diaura, de regula la acest capitol punctez posibilitatile de relaxare si distractie oferite de locatie, pentru ca mi se pare mai relevant pentru ca ceilalti useri sa-si faca o idee; ceea ce ma poate face pe mine sa ma relaxez poate nu se aplica si in cazul altcuiva.

As fi notat mai mult la acest capitol, daca locatia ar fi avut sauna, jacuzzi, piscina, masaj etc.

Asta nu inseamna ca nu m-am simtit bine sau ca eu personal tin neaparat la cele de mai sus.

Am incercat doar sa fac o notare obiectiva.

valimi
[05.05.10 10:16:34]

Cred ca Diaura voia sa semnaleze faptul ca notarea slaba la un capitol care ni se pare neimportant atrage dupa sine o medie mica a review-ului, care duce la o medie mica a pensiunii in cadrul clasamentului pe obiectiv turistic, clasament care mie mi se pare foarte important in alegerea unitatii de cazare de catre un turist care consulta site-ul in acest scop. Asa ca devine important sa nu facem deservicii celor care ne-au gazduit si s-au ocupat de noi asa cum au facut cu tine cei de la Noel. Nu sunt ei de vina ca pentru tine conceptul de relaxare include SPA, administreaza doar o pensiune...

draji
[27.05.10 16:02:26]

Am trecut si eu pe la pensiunea Noel unde am luat pranzul. Am asteptat relativ mult (aprox 50 minute). Mancarea a fost buna/normala dar ma asteptam la mai mult sincer tinand cont de preturi. Ma asteptam ca gustul de gratar sa fie de gratar (nu facut electric), cartofii si legumele sa nu fie de la punga.. Atmosfera insa a fost placuta.

chelie_d, Chloe, Diaura*, domidoc, draji, trandafir 1970, valimi
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Noel: