ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.04.2018

Extrem de nemulțumit

• Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. +39 324 981 3672
  • TIMP CITIRE: 2 MIN

Nu merita

Nu stiu cum am acest ''noroc'' pt ca ultimele 2 rezervari pe care le-am facut pe booking sau dovedit neinspirate. Am ales aceast apartament in Roma pt ca mergeam in croaziera si am rezervat o noapte la dus si doua la intors doar pt ca era vis-a vis de gara Roma termini. Acolo te lasa autobuzul de la Fumicino si tot de acolo iei trenul catre portul din Civitavechia locul de inbarcare al Msc.

Parerile pe booking ale locatiei sant impartite, pozele nu aratau groaznic si aveam mare nevoie de un apartament pt ca eram 7 persoane. La momentul rezervarii in septembrie 2017 era cea mai buna oferta si datorita pretului (100euro/noapte).

Am ajuns Duminica seara (25.03) pe la ora 20, am sunnat gazda din autobus si ne-am intalnit in fata apartamentului. Gazda, un indian in varsta de vreo 30 de ani foarte amabil. Am intrat in apartament ne-a explicat un pic cum sta treaba dupa care a plecat spunandu-ne dimineata la plecare sa lasam cheile pe pat pt ca usa de la intrare se inchide automat.

Apartamentul care are de fapt 3 dormitoare, 2 cu bai private cum am avut noi si una cu baie pe hol are in jur de 50 m/patrati, dormitorul meu avea un pat de mijloc plus 2 suspendate iar cea dea doua camera, pat de mijloc plus unul de o persoana.

Locatia nu are ferestre decat in camera tripla dar nu se deschid din cauza grilajelor de lemn, nu este aerisita, miroase destul de rau a mucegai, peretii sant murdari lenjeria nu prea curata. In hollul de 2 m/patrati exista frigider si microunde insa sant murdare.

Dupa cele 2 saptamani de croaziera aveam aceeasi cazare pt 2 noptii, am incercat sa rezervam altceva insa pt ca in weekendul trecut (7-8 aprilie) a fost in Roma un mare maraton nu am gasit decat locatii foarte scumpe.

Bineinteles ca nu am stat prea mult in camera avand in vedere ca eram in Roma chiar daca am fost de mai multe ori ne-am petecut mai tot timpul in oras iar Duminica in ziua sfanta de Paste am fost la Vatican si am sarbatorit intrun restaurant dragut din Roma.

NU RECOMAND APARTAMENTUL SUB NICI O FORMA.

Insa surpriza a venit noaptea cand am auzit ca se deschide usa si vin 2 turiste spaniole care aveau cazare in acelasi apartament, insa in camera cu baie pe hol. Deci apartamentul nostru privat, era de fapt comun cu alti turisti...

Trimis de bogdan 75 in 12.04.18 06:28:15
    Validat / Publicat: 12.04.18 07:29:34
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ITALIA.

VIZUALIZĂRI: 533 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bogdan 75); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 una din baile marghera house
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 21.85 EUR pe cameră

[12.04.18 07:28:58]

@bogdan 75: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

Mutat în rubrica "B&B Marghera House, ROMA" (nou-creată pe sait)

[12.04.18 08:31:07]

• SOCIALs