ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.03.2018
DIN: Reșița
ÎNSCRIS: 25.10.14

A fost un vis, un vis împlinit

Prima noastră întâlnire cu marea „gașcă” de la AFA a venit și a trecut. Totul s-a întâmplat așa de rapid și recunosc că a fost destul de obositor pentru că în fiecare zi ne-am retras spre cameră după orele 2-3 noaptea, dar adrenalina nu ne lăsa în dimineața următoare să dormim și o luam de la capăt. Mai greu a fost când am ajuns acasă sau la serviciu pentru că păream un zombi. Când am ajuns la serviciu lucram cu mare întârziere, creierul meu încă se visa la Alba, iar în urechi încă îmi răsunau melodiile cântate împreună sâmbătă seara. De abia acum am reușit să mă adun, de aceea scriu acest articol așa de târziu.

Vreau să vă povestesc ceea ce am simțit și ce am făcut înainte de întâlnire și acolo.

Inițial am crezut că nu o să putem veni nici anul acesta la întâlnire din cauza unui curs la care trebuie să merg și care nu știam când o să fie, dar am luat legătura cu cei de acolo și am rezolvat să merg în octombrie, așa că repede ne-am înscris și noi pe lista pentru întâlnirea de la Alba.

Firul de discuții l-am urmărit încă din prima zi așa că, atunci când ne-am înscris, primul lucru care l-am făcut a fost să anunțăm că vrem să participăm și la concursul de degustări, bineînțeles alături de echipa Banatului.

Soția mea este (părerea mea) o persoană drăguță și comunicativă (de parcă aș avea voie să spun altceva), dar e cam emotivă și atunci când am hotărât să mergem la întâlnire primul lucru pe care mi l-a spus a fost: „ - Să nu cumva să mă lași singură pe acolo, că eu chiar nu cunosc aproape pe nimeni și ce mă fac. Tu ești de ceva vreme pe AFA și te mai știe lumea, dar eu ce o să fac acolo? ”. Tot ce pot să spun este că ea este mai cunoscută acum în comunitatea AFA decât mine și cred că eu am ajuns să fiu „soțul doamnei aceleia cu costumul ăla popular frumos”. Acum e mai liniștită și de abia așteaptă întâlnirile viitoare. S-a convins că la întâlnirile AFA nu doar userii sunt cei importanți. Mulțumesc tuturor că mi-ați făcut viața mai frumoasă.

Primii useri din AFA cu care am luat contact (doar virtual la început) au fost așadar cei din echipa Banatului: @alinafulg (inițiatoarea grupului), @andreea_c, @ARA, Carmen (soția lui Cornel). S-a creat un grup de lucru pe facebook și am comunicat timp de o lună și ceva despre planurile echipei. Doar pe @ARA și pe soțul ei îi cunoșteam din ”Vacanța AFA Macedonia 2015” și ne-am bucurat enorm să îi reîntâlnim. Despre ceilalți am aflat multe lucruri pe parcurs, așa că atunci când ne-am întâlnit pentru prima dată la Alba-Iulia nu mai eram o echipă, ci o mare familie fericită că ne și vedem în sfârșit. Nu știu dacă viețile noastre s-ar fi intersectat în alte circumstanțe, așa că, pentru toți acești noi prieteni pe care i-am câștigat de când facem parte din AFA, dragă @Admin, eu și soția mea îți suntem recunoscători (și sunt sigur că nu doar noi).

În continuare o să încerc să vă vorbesc despre oamenii cu care am reușit să intrăm în contact la Alba -Iulia și cum i-am perceput noi.

Când am ajuns la Hotel Parc din Alba -Iulia am intrat stingheri în holul de la recepție și l-am sunat pe @Admin să îl anunțăm că am ajuns. A venit imediat, ne-am cunoscut și ne-a dat în primire la @roth care ne-a preluat cadoul pentru tombolă și ne-a înmânat ecusonul cu numele nostru, pe care l-am pus imediat la gât și totul a început să se schimbe din acel moment. Lumea care intra în hol se apropia de mine, citea ce scrie pe ecuson și imediat încropeam o discuție. Ce a fost mai greu a trecut.

Cu @roth nu am reușit să stau de vorbă atunci dar, seara după tombolă, când pentru ea lucrurile se mai liniștiseră, am apucat să vorbim despre acțiunea de Paște și am aflat că este foarte implicată în tot ce înseamnă acțiuni de binefacere la AFA. O doamnă minunată și plină de energie care pune umărul, la propriu, la bunul mers al acestei comunități.

După ce ne-am cazat, soția a rămas în cameră să se odihnească, iar eu am coborât în holul hotelului fiind nerăbdător, ca un copil în dimineața de Crăciun, să descopăr oamenii din spatele userului pe care îi urmăream pe AFA de atâta timp și cu atâta drag.

M-am postat în mijlocul holului și am început să urmăresc ce scrie pe ecusoanele oamenilor care se perindau pe acolo. Între timp am întâlnit și cunoștințe vechi și dragi cu care am fost în Macedonia. L-am revăzut cu drag pe @Nasshu și frumoasa lui familie, ai cărui copii s-au făcut mari și frumoși. A apărut între timp și @artemisa24 cu care la fel m-am bucurat să ne revedem. Doamna, scumpă nouă, @balasa violeta m-a recunoscut imediat și ne-am îmbrățișat cu drag. Despre ea vreau să spun că pare că trișează viața. Acum, când toți mergem înainte și îmbătrânim, ea face ce face și merge înapoi spre tinerețea veșnică, pe care se pare că a descoperit cum să o manipuleze. Este din ce în ce mai tânără și mai plină de viață și regret că nu am apucat să fur de la ea secretul. Cu @adri-nico și cu soțul ei @soso42 era clar că ne vom bucura să ne revedem pentru că cu ei am legat o prietenie mai strânsă în Macedonia, sunt niște oameni minunați și ne-am convins de asta din nou. Singurii pe care îi mai cunoșteam din Macedonia erau @diana2015 și soțul ei, dar pe ei i-am revăzut abia mai târziu când am apucat să vorbim puțin cu Diana. Pe această cale vreau să le spun tuturor celor de mai sus că bucuria revederii a fost imensă și din clipa aia nu ne-am mai simțit stingheri.

Am început să conversez în hol cu domnul @ioan marinescu, un domn distins și cu un vocabular foarte elevat, dar mai târziu spunându-mi cu ce se ocupă am înțeles de unde i se trage. Între timp a apărut și @traian. leuca pe care l-am recunoscut imediat din pozele pe care le atașează la review-uri și cu care am conversat de mai multe ori în cele două zile. Un domn „umblat” (cum se zice pe la noi). Sper că nu l-am deranjat cu insistențele mele în a tot sta de vorbă cu dumnealui. Doamna @mihaelavoicu s-a apropiat între timp de mine și am conversat cu dumneaei despre expoziția de mini-goblenuri pe care a organizat-o acolo și am avut plăcerea de a sta împreună la masă și de a mai conversa pe diverse teme. Mi-a plăcut la dumneaei atenția la detalii pe care a manifestat-o în tot ceea ce făcea, indiferent că făcea o poză sau privea un monument. Toată stima distinsă doamnă. @urjanclaudiu a stat cel mai mult cu mine în hol și am apucat să aflu multe despre el și frumoasa sa familie pe care din păcate a lăsat-o acasă ca să fie aici cu noi. Duminică diminața la micul dejun am aflat că mai avem ceva în comun. Un om minunat pe care îl salut cu mare drag și cu care sunt sigur că ne vom revedea, iar până atunci îi doresc multă sănătate micuțului, a cărui poză o poartă în portofel. @Dragoș cu soția au apărut între timp și s-au oprit și ei cu noi la palavre, după care s-au retras pentru o baie la piscină. Lui voiam să îi mulțumesc personal pentru că îmi luase apărarea într-un ecou despre Beograd, dar nu am mai apucat așa că o fac acum. Cu @BOGDAN DSN am vorbit puțin în hol, iar sâmbătă seara am avut grijă să nu îi lipsească vinul nostru bun din Banat de care s-a îndrăgostit la degustări. Toată stima Bogdan. Pe @Safta Radu l-am recunoscut, la fel, din pozele de pe site și chiar l-am lăudat pentru surprizele frumoase pe care i le face soției și la care suntem și noi părtași când citim review-urile superbe scrise de el. Mi-am făcut curaj între timp și i-am abordat pe @crismis și pe soțul acesteia care stăteau și ei prin hol. Am interacționat foarte bine cu ei și drept dovadă, cu domnul am continuat discuția și mai târziu. Am fost încântat că îi cunosc și că sunt niște oameni așa cum mi-i imaginam. Calzi și prietenoși. Când am vrut să merg să mă apuc de pregătit masa Banatului a apărut și @Zoazore, care până atunci făcuse pe gazda la Hotel Transilvania. Nu știu dacă a apucat să citească pe ecuson cine sunt sau m-a recunoscut din poze, dar am avut din partea ei o primire cu pupături și îmbrățițări de parcă am ajuns acasă la mama. O să ne fie dor de tine. Te pupăm.

Vreau să vă spun și un mic secret. Cel mai teamă îmi era de întâlnirea cu „Domnul C. ”. Mă gândeam înainte de a ajunge acolo, cum o să reacționez în fața unui domn pe care chiar și soția lui, adică @krisstinna, îl numește în review-uri ”domnul” și explică clar că el nu va face niciodată „una sau alta”. Era clar că e un tip care nu stă la discuții cu unul ca mine. Așa că stând în hol cu @urjanclaudiu și povestind de ale noastre, se deschide ușa de la hotel și apare un domn impunător și inedit, care se apropie de noi și se prezintă foarte elegant și simplu în același timp „ Salut. Sunt C... i”. Momentan nu am știut cine este dar cineva de lângă noi a strigat „ Ooooo! domnul C. ! ”. Abia atunci mi-am dat seama cu cine am dat mâna. Din clipa asta trebuie să recunosc că nu mai cred în stereotipuri. „Domnul C. ” a devenit pentru mine, în cele două zile cât am stat la Aba -Iulia, omul cu cu care am interacționat cel mai mult și cel mai bine și vreau să spun despre el și despre @krisstinna că sunt cuplul cu care am putea merge până la capătul lumii și nu am reuși să ne plictisim. Ne-am convins despre asta sâmbătă când am luat masa împreună și am avut plăcerea să stăm față în față. Mâncarea poate nu ne-a îngrășat dar râsul din acea zi sigur a făcut-o.

A urmat concursul de degustări unde am cunoscut alți oameni minunați. Împreună cu @iulian 68 trebuie să recunosc că am furat puțin startul și am început să degustăm licorile de pe la Muntenia încă de când pregăteam mesele. E un tip pe cinste cu care sigur o să mai „degustăm” ceva. @Mitica49 un alt domn minunat mi-a demonstrat, în timp ce ciocneam un păhărel, că există foarte multe moduri de a vedea viața frumoasă chiar și la o vârstă înaintată. Jos pălăria în fața dumneavoastră. @RossoNerro este un alte exemplu de „om de omenie”. Am apucat să vorbim mai mult la masă și am remarcat ce soție de treabă și plină de viață are. Îi salut și pe prietenii care v-au însoțit și îmi pare rău că nu a mai apucat prietenul vostru să pozeze costumele noastre populare pe care le-a admirat atât de mult. Sper să o facem mai lată data viitoare. Doamna @elviramvio a avut grijă de mine după concursul de degustări, când am apucat și noi expozanții să gustăm câte ceva și m-a servit cu cele mai bune bucate ardelenești pe care le-am gustat vreodată. Sărut-mâinile stimată doamnă. Sunteți o doamnă fină și rafinată. Soția povestește și acum despre doamnele moldovence @marimag, @DOINITA și @mihaelab cu care a trăit sentimentul că se cunosc „de când viața” și pe care le salută cu drag. Îi este dor și de frumoasa doamnă de la echipa Munteniei care era îmbrăcată în superbul costum popular verde, stil dobrogean și pe care nu a reținut cum o cheamă. Poate ne ajută cineva. Cu doamna @adrianbogdan am apucat să povestesc câte ceva vineri târziu în noapte și eram hotărât să terminăm discuția sâmbătă, dar când ne-am întâlnit la restaurant pentru prânz părea foarte obosită și am renunțat. Oricum pentru lămuriri suplimentare o să o contactez pe PM când va fi cazul. Mulțumim pentru răbdare. Domnul @adrianbogdan a demonstrat la restaurant că nu îi este frică de muncă și că poate oricând să fie un chelner priceput. Mulțam pentru bere. @robert e un tip super haios cu care nu te plictisești niciodată. Salutări și aștept cu nerăbdare review-urile tale exotice. Cu @irinad, @Andox, @Costi, @Ioan Raita, @zlatna, @sebigeanina, @ghisor și cred că și cu alții am apucat, cu părere de rău, să vorbim doar duminică dimineața când ne-am luat rămas bun și ne-am urat drum bun.

Când s-a dat startul la înscrieri pentru concursul de dansuri populare, nu am stat deloc pe gânduri și ne-am înscris printre primii. Nu suntem noi mari dansatori, dar am fost convinși că o să ne distrăm de minune. După ce s-au hotărât dansurile ce vor trebui dansate, ne-am uitat și noi pe youtube și am învățat să dansăm ”brașoveanca”, „învârtita”, sârba și moldovenește, dansuri pe care nu le-am mai dansat în viața noastră, nici măcar hora nu se dansează așa pe la noi. Sper că nu ne-am făcut de rușine și că v-ați distrat și voi, măcar atât cât am făcut-o noi.

Pentru a discuta despre dansuri a fost creat un grup de WhatsApp unde am putut să discut cu @costyy, @voltainstel, @icata24, @Vasile S, @extracrisina, @fredutza, @kelyboy, @Denisa 13, @ioana74, @ANILU, @adri-nico. Pot să spun că mi-a fost mult mai ușor să „intru în vorbă” cu ei când am ajuns la Alba, pentru că deja aveam vechime. De adăugat ar mai fi doar că toți au dansat minunat, în afară de @kelyboy care a fost extraordinar și pentru care minunat e prea puțin, iar câștigătorii concursului au meritat premiul cu prisosință. Felicitări tuturor și să ne bucurăm că ne-am atins obiectivul propus pe WhatsApp, ne-am distrat de minune.

Cu @mishu am avut o discuție frumoasă sâmbătă seara și chiar am rămas cu informații utile în urma ei. Ea chiar s-a chinui cu mine ca să o „tutuiesc” dar, ce să fac, îmi iese mai greu. Revenim cu PM dacă mai avem nelămuriri. Mulțumim pentru tot.

Pe @Aurici am lăsat-o la urmă pentru că așa am făcut și acolo. Eram hotărât de acasă să stau de vorbă cu ea, dar, odată ajuns acolo, nu găseam momentul potrivit. Îi citim cu nesaț review-urile și ne visăm și noi în locurile frumoase, unele chiar unice, pe unde umblă ei. Unele am reușit să le atingem, iar multe altele le-am trecut pe lista cu locuri de văzut, pentru că ceea ce îmi place la ea e felul cum prezintă locurile pe care le vizitează, fel care te face să poți visa că, oricine ai fi, o să poți și tu să ajungi în acele locuri într-o zi Ultima șansă am avut-o duminică dimineața după micul dejun când mi-am zis „acum sau niciodată”. Am interceptat-o pe ea și pe stimatul ei soț și am purtat cu ei o conversație așa frumoasă și caldă care acum mă face să regret că nu am avut curajul să fac asta mai devreme. Sigur am fi apucat să aflăm mai multe. Vă salutăm și vă asigurăm că rămâne valabil ce v-am propus.

La tombolă am primit cadoul adus de @Vasile S, care este o frumoasă vază albă din porțelan care are inscripționat pe o parte textul „AFA 10 ani” iar pe o parte „ Alba- Iulia 100 ani”. Nu cred că există un cadou mai potrivit care să ne aducă aminte de această întâlnire. Am pus-o în sufragerie pe mobilă și zilnic când trecem pe acolo ne uităm la ea și sigur asta o să facem mulți ani de acum încolo. Plus că o să fie și subiect de discuție cu oaspeții care o văd. Mulțumim din suflet @Vasile S. Un mare domn. Și la propriu și la figurat. Cadoul nostru cred că a ajuns la @Yolanda (nu sunt sigur). De emoții nu am reținut cui i-am dat cadoul, dar sper că îi place și se bucură de el.

La cina festivă m-am întreținut aproape toată seara cu un alt băiat de milioane @chesoiu. george, pe care îl salut și îi doresc să se bucure din suflet de copilașul care v-a apărea curând în casa sa. Data viitoare sper să gustăm și chestia aia din fructe de soc. Te salut cu drag. Tot la masă l-am cunoscut și pe @calincheita pe care îl salut de asemenea cu drag.

Printre toate acestea am ajuns să participăm și la excursia organizată la Cetate.

Îmi cer iertare față de toți aceea pe care nu i-am nominalizat aici și cu care nu am apucat să vorbesc, chiar dacă de acasă mi-am propus să vă cunosc pe toți și mi-am făcut temele pentru a avea ce discuta cu fiecare în parte, dar timpul scurt rămas între activitățiile la care am participat nu mi-a permis să fac acest lucru.

Nu aveți de ce să fiți dezamăgiți, că doar nu sunt vreo vedetă ca să mă știe toată lumea, dar eu chiar voiam să îi cunosc personal pe toți care au venit acolo. Se pare că eu sunt de vină. Mi-am propus țeluri prea mari și nu aveam cum să le împlinesc. O să mai încerc încă odată la anul. Poate îmi iese atunci.

Vreau să vă mulțumesc încă o dată tuturor, așa cum am făcut-o și la festivitatea de premiere, pentru felul în care ne-ați primit în sufletele voastre, pe mine și pe soția mea. M-ați făcut să fiu mândru că am făcut cea mai bună alegere atunci când m-am înscris în AFA.

Vă salut cu mult drag!

Trimis de ungureanica in 22.03.18 20:01:55
Validat / Publicat: 22.03.18 20:32:59

VIZUALIZĂRI: 960 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P04 Bănățenii
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

ECOURI la acest articol - pg. 1 / 2

se afișează ecourile [1 - 30] din total 42
Nasshu
[22.03.18 20:35:44]

@ungureanica:

Doar pe @ARA și pe soțul ei îi cunoșteam din ”Vacanța AFA Macedonia 2015”

Inițial am intrat în ''panică'', m-am liniștit cand am văzut că i-ai ''nimerit'' pe majoritatea din @Macedonia!

Bună (semi) palincă! Să mai faci!

[22.03.18 20:41:06]

@ungureanica: Eram intr-o conversatie pe mess când am fost înscris un articol. Am închis cât se poate de repede și am sărit sa prin primul vot, și chiar mi-a ieșit. Despre articol pot sa-ți spun ca sunt invidioasa pe tine ca te-ai conversat cu toată lumea, mie nu mi-a ieșit atât de bine sau atât de mult pe cât mi-as fi dorit.

Cât despre discuția noastră mi-a făcut mare plăcere chiar dacă a fost scurta și as mai avea ceva de zis și te-as ruga sa îmi dai PM cu adresa ta de mail ca sa-ți trimit și alte informații.

Ma bucur ca te-am cunoscut pe tine și minunata ta soție, felicitări, votat cu mare drag.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
traian.leuca †
[22.03.18 20:49:09]

Între timp a apărut și @traian. leuca pe care l-am recunoscut imediat... Sper că nu l-am deranjat cu insistențele mele în a tot sta de vorbă cu dumnealui.

Dimpotrivă, mi-a făcut mare plăcere să fac schimb de impresii turistice cu tine.

M-ai uimit cu câţi colegi ai reuşit să socializezi în cele două zile la Alba. Eu, la fiecare întâlnire, am restanţe la capitolul ăsta.

P. S. Mulţumesc pentru CD-ul cu Banatul Montan!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][3 voturi]
Dan&Ema
[22.03.18 20:54:31]

@ungureanica:

Bravos! Fain articol! Fain debut! De-acum e mai isor la a doua intalnire. Poate ne-om cunoaste si noi data viitoare. Numai de bine!

[22.03.18 21:00:48]

@ungureanica:

De ce mă faci să mă emoționez iar? Nu pentru ce ai scris despre mine, mulțumesc mult ci pentru că ai scris atât de frumos despre foarte mulți din membrii AFA. La prima mea întâlnire cu marea adunare ☺ AFA, n-am mișcat prea mult, n-am îndrăznit să-i abordez pe ceilalți, tot mă temeam să nu fac boacăne prea mari, acum sunt aproape eu, poate la următoarea voi fi 100%.

Ați avut niște costume superbe, le-am admirat, am încercat să vă fac poze fără să vă stresez, altfel zis, mi-ați plăcut mult. Si strudelul cu dovleac ????

Să ne vedem cu bine în martie viitor, mai sunt DOAR 11 luni și --zile!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][4 voturi]
nrs †
[22.03.18 21:05:49]

@ungureanica:

sa stii ca si mie mi-a fost "teama" sa o abordez pe Aurici, nu stiu de ce, dar dupa aceea mi-am dat seama ca aveam o impresie gresita, cat despre Domnul C clar nu e nici pe departe asa fioros cum spun unii (de fapt unele )

BOGDAN DSN
[22.03.18 21:06:56]

@ungureanica:

Care vin? Era Coca-Cola... e adevărat că s-a inventat în Banat?

Frumos articol, mă bucur că ne-am cunoscut.

Toate cele bune!

Zoazore
[22.03.18 21:07:13]

@ungureanica:

= Și eu vă pup, dragii meu frumoși! Recunosc, te-am”citit” pe ecuson! V-ați lipit de sufletul meu și parcă-i un balsam acolo! Frumoși tare mai sunteți!

Și, Doamne, cu câtă lume ai vorbit! Aproape că-s geloasă! Eu n-am apucat să-l cunosc pe George Chesnoiu, deși mi-am dorit! Dar, cum zicea și nenea Traian Leuca, am maaari restanțe. Sper să recuperez restanțele la următoarea Întâlnire!

Și eu vă pup mult! Să ne vedem cu bine!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][5 voturi]
[22.03.18 21:18:58]

@Zoazore:

Vise maică cu recuperatul! În două zile pline și la ce program frumos avem, nici cu gândurile tale nu poți să mai vorbești dar cu toți colegii? Abia luni după am încercat un bilanț și când am văzut câte regrete sunt, am amânat întocmirea listei celor pe care doar i-am zărit aievea!

Zoazore
[22.03.18 21:21:08]

@elviramvio: Mare și multă dreptate ai! Dar tot îl invidiez pe Ică! Și-i pup! Și pe tine!

Dragoș_MD
[22.03.18 23:52:26]

@ungureanica: nu e nevoie să-mi mulțumești. Cine știe când o să îți „sar la beregată”... Glumesc, desigur. Oricum cred că-s singurul care ar avea șanse să ajungă la ea...

Am în schimb eu datoria de onoare să-ți mulțumesc frumos pentru discul de promovare turistică pe care cu atât drag mi l-ai oferit înaintea plecării. Sper să mai avem ocazia să ne revedem!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][4 voturi]
mihaelavoicu
[23.03.18 07:33:57]

Din tot sufletul am pus un DA.

Ești așa deschis sufletește, încât te ”lipești„ imediat de om. Cu zâmbetul tău larg nu se putea să nu interacționezi imediat, nu numai cu AFA-iști, ci și cu aparținătorii acestora.

Erați amândoi, tu și soția ta, așa frumoși, iar costumele... ce să mai spun... să știi că mor după dantela aia lată, care îți atârna la cămeșă!

Toate cele bune!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
diacrys*
[23.03.18 08:58:38]

Erati foarte frumosi in costumele populare (v-am facut si o poza, din pacate nu a iesit).

Eu am frecventat mult masa Banatului, era cea mai dotata cu deserturi de post .

Numai bine si calatorii frumoase - este suficient sa visati, si visul se va implini...

krisstinna
[23.03.18 10:32:11]

Ungureanule!

Eu îți citeam ecusonul și nu îmi venea sa cred că de fapt ești “masculin”. O priveam și pe soția ta și îmi spuneam că ești culmea, i-ai luat doamnei ecusonul ca să fii mai cu moț

Doamne, ce înalt ești! Și cât de mult zâmbești! Și ce emoții avea soția ta! Sunteți un cuplu pe cinste, mă bucur că am prânzit împreună, ne-am distrat de minune fără ospătari (sper să apuc să scriu)

Cât despre domnul C , eu niciodată nu am spus că e furios sau fioros, el se teme de apă, de avion, bărcuțe, de autocar, de necunoscut, de peripeții, nu-i place să se obosească in vacanțe, preferă luxul, nu suportă autoservirile, deci e drăguț

Dacă ar ști ce i-am pregătit pentru vacanța de vară... of, o să mă bombăne puțin dar o sa îi treacă

Eu cred că mai mult a vorbit el (decât mine) cu toți colegii mei, el fumează mult și are timp de povesti. Eu eram preocupată cu vuvuzeaua, Cornel tot îmi făcea semne să suflu mai mult in ea.

Salutări soției, sper că i-au trecut emoțiile.

Numai bine vă doresc, vacanțe plăcute și felicitări pentru acest articol minunat!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][5 voturi]
costyy †
[23.03.18 10:40:12]

Imi place mult reviewul tau si ma bucur ca ai reusit sa iei legatura cu atata lume, abia astept viitoarele intalniri AFA sa ne revedem cu drag.

[23.03.18 11:47:28]

@Nasshu: Nu era de la mine pălinca. Era de la Cornel. Dar mai „furăm” de la el și altă dată cu mare plăcere. Toate cele bune.

[23.03.18 11:54:11]

@mishu: Mulțumim, încă o dată pentru informații și răbdare. Trimit pe PM adresa. Aveți grijă de voi.

[23.03.18 12:00:24]

@traian. leuca: A fost o plăcere și o onoare să vă cunosc. Nu am avut la mine decât 5 CD-uri și le-am oferit celor despre care citisem că le place să cunoască locurile pe care le vizitează. Sper că am ales bine și îmi cer scuze față de ceilalți că nu am putut să le ofer la toți câte ceva. Vă salut cu respect.

[23.03.18 12:05:14]

@Dan&Ema: Eu v-am urmărit din umbră, dar nu am găsit momentul potrivit să intervin. Aveți o familie foarte frumoasă. Toate cele bune.

[23.03.18 12:08:58]

@elviramvio: Sunteți o doamnă minunată care emană atâte blândețe. Sunt încântat că v-am cunoscut.

[23.03.18 12:12:29]

@nrs: V-am remarcat la Alba, dar nu am apucat să vorbim. Sper că o să ne mai vedem ca să nu rămână așa. Sănătate și numai bine vă doresc.

[23.03.18 12:15:31]

@BOGDAN DSN: Săracii copii au pătimit cel mai mult, pentru că însetați după atâtea bunătăți și fără nimic de băut pentru ei, veneau încontinuu la noi la masă și întrebau „- E coca-cola acolo? ”. Toată stima domn Bogdan.

[23.03.18 12:18:43]

@Zoazore: Mă bucur că ai strigat după mine în fața hotelului, ca să ne luăm rămas bun, altfel acum încă mai alergam după mașină să te ajungem. Să ne vedem cu bine.

[23.03.18 12:20:56]

@Dragos: M-am bucurat când am văzut că am după cine să mă ascund dacă fac o boacănă pe acolo. Salutări.

[23.03.18 12:23:02]

@mihaelavoicu: Sunteți o doamnă rafinată și ați avut o însoțitoare de tot deliciul. Vă rugăm să îi transmiteți salutări din partea noastră.

[23.03.18 12:23:30]

@ungureanica:

Cu voi sigur voi fi blândă, cu alții... mă mai gândesc! ???? Cu

atât mai mult cu cât strudelul cu dovleac a fost excelent.

Să ne revedem cu bine!

[23.03.18 12:25:35]

@diacrys: Mulțumim pentru aprecieri. Sper să apucăm să vorbim la o următoare întâlnire.

[23.03.18 12:29:54]

@krisstinna: Domnul C. a devenit chiar eroul nostru, pentru că s-a luptat, alături de soția mea, pentru locul de parcare pe care ea încerca să îl țină până eu aduc mașina. Ce să spun mai mult. Vă salutăm cu drag și așteptăm cu nerăbdare review-urile tale. Ce o să ne mai distrăm când o să aflăm cum a reacționat Domnul C. la surprizele tale.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
[23.03.18 12:32:09]

@costyy: Salutare, familie frumoasă. Noi nu suntem la distanță așa mare și nu se știe când o să ne vedem din nou. Mai repetăm sârba că la asta suntem „varză”.

[23.03.18 12:38:34]

Vă mulțumesc tuturor pentru voturile acordate. Vreau să spun că nu am avut atâtea voturi la un articol niciodată de când scriu pe AFA. Se pare că mi s-a mărit rău familia.

Aurici, Dan&Ema, diacrys*, DOINITA, elviramvio, kelyboy, mihaelavoicu, mishu, nrs, ungureanica, Zoazore
Alte articole din această RUBRICĂ2018 Întâlnire AFA - hotel Parc, ALBA IULIA: