ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.03.2018
JAN-2018
3 AD. + 1 COPII -- v: 9 ani

încărcat de pe telefon!

Beach Apartments TLV - Frishman 21: Locația buna, raport bun pret / conditii

Pentru cea de-a doua parte a călătoriei noastre in în Israel am ales ca destinatie Tel Aviv-ul.

Neavand o lista cu obiective de vizitat în oraș ne-am orientat catre o locație care sa îndeplinească următoarele condiții:

- aproape de plaja dar nu la marginea orașului

- 2 dormitoare

- opțional 2 bai.

Astfel am ajuns la unul din apartamentele din seria celor prezentate pe site http://www.beach-aptlv.com

Rezervarea am facut-o prin intermediul booking dar am observat că aceeasi disponibilitate de pe booking era si pe site-ul oficial.

Am ales Booking pentru oarece siguranță.

Noi am ales apartamentul de pe Frishman St. 21 deoarece era singurul disponibil si care indeplinea toate criteriile noastre.

Am primit de la unitate detaliile rezervarii, harta precum si rugamintea ca in ziua sosirii sa-i anuntam printr-un mesaj pe telefon sau whatsapp cu 30 minute inainte despre ora sosirii.

La ora stabilita am ajuns, așadar pe Strada Frisham la nr. 21 unde am fost așteptați de un baiat care ne-a prezentat apartamentul.

Locația mi s- a părut foarte buna, la 200-300 m de plaja, intre 2 bulevarde foarte mari, pline cu magazine si terase (Dizengoff si Ben Yehuda) care alaturi de Faleza au constituit Promenada noastra. To pe strada, spre mare, la doar 150 m este si un supermarket foarte bine aprovizionat.

Apartamentul se afla la etajul 1 al unui bloc.

Apartamentul este modern insa se vede trecerea altor turiști pe aici.

Livingul foarte generos, cu o canapea confortabila si o zona de luat masa care face legătura cu bucataria open space. Este luminos atat natural prin geamurile mari cat si prin multimea de spoturi si alte obiecte de iluminat. Ba chiar te poti incurca intre întrerupătoare pentru a aprinde sau stinge luminile.

Bucataria este foarte modern utilata: cuptor electric, cuptor cu microunde, plita, masina de spălat vase, filtru cafea, aparat de cafea cu capsule, vesela, etc...

Pentru cineva care vrea sa stea mai mult si sa gătească este perfect.

Pentru noi toate acestea au fost in zadar.

Din living se pornește către cele 2 dormitoare printr-un hol. Pe hol, ascunse intr-o debara se găsesc mașina de spălat rufe si uscătorul electric.

In stanga. Pe un alt hol mai mic este prima baie asociata dormitoruluu mic.

Dormitorul mic este mobilat cu 2 paturi de o persoana, unul in prelungirea celuilalt.

Dormitorul mare are un pat matrimonial king size ???? si televizor. Lenjeria este curata.

Dormitorul matrimonial are baia proprie cu cada.

In baie sunt produse sanitare (gel, sampon) dar nu de o calitate foarte buna.

Prosoapele sunt curate dar un pic cam uzate si cam aspre.

Aerul condiționat este comun întregului apartament.

Pe durata sejurului de 3 nopți am avut o singură problema cu AC dar acelasi baiat care a venut la check-in a ajuns intr-o ora pentru că sărise siguranța.

Plata am facut-o cu cardul, fara comision si fara a ni se opri vreo garanție.

Este un apartament pe care il recomand prin prisma amplasamentului aproape de plajă dar si de mijloacele de transport în comun aferente celor 2 bulevarde menționate.

Trimis de dalumian in 05.03.18 10:09:52
Validat / Publicat: 05.03.18 10:55:22
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ORIENTUL MIJLOCIU.

VIZUALIZĂRI: 1737 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dalumian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P05 Living

[05.03.18 10:54:40]

Mutat în rubrica "Apartamente regim hotelier, TEL AVIV" (nou-creată pe sait)

[05.03.18 17:08:36]

dalumianAUTOR REVIEW
[05.03.18 17:09:47]

@webmaster: Multumesc!

dalumian
Alte impresii din această RUBRICĂApartamente regim hotelier: