ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.04.2010
JUN-2009
2 AD. + 1(9 ani) COPII

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Raport calitate/pret corect

Recomand aceasta statiune persoenelor care doresc plaja cu nisip si intrare lina in mare.

Hotelul se afla la o distanta de aproximativ 800 metrii de plaja si acest lucru ne-a cam speriat. dar a fost OK: o plimbare nu strica... In schimb, fiind situat pe deal, privelistea este foarte frumoasa, mai ales inainte de apusul soarelui si noaptea. Si, poate cel mai important pentru noi, aici era liniste. Soseaua principala a statiunii este cirsulata si de aceea ne-am bucurat ca suntem cazati departe de zgomot.

Voi reveni, daca sunt persoane interesate, cu amanunte si foto.

Trimis de lottee7 in 27.04.10 17:18:02

VIZUALIZĂRI: 1771 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lottee7); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Plaja de nisip a statiunii Stalida sau Stalis. Nisip fin, intrare lina (prea lina zic unii...) in apa.
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

webmasterXY*
[27.04.10 18:21:13]

@lottee7, ne cunosti de prea multa vreme sa nu stii ca noi mereu suntem interesati de mai multe amanunte, asa ca te asteptam cat de curand cu o completare la impresiile tale daca doresti (o poti face cu ajutorul unui ecou la prezentul review).

Multumim!

---------

Pana atunci voi retrage cele 1000 PMA standard.

sorintm
[28.01.11 19:23:55]

Cat a costat cazarea si eventual masa?

lottee7AUTOR REVIEW
[02.02.11 17:20:29]

Am scris acest topic in primul rand pentru a recomanda plaja statiunii Stalida celor in cautare de nisip, familiilor cu copii mici in mod special.

Am prins o oferta speciala la tariful de 299 euro/ pers. adulta + taxe aeroport, copilul platind doar transportul cu avionul. In total a iesit 1200 euro, 2 adulti plus un copil. Tariful includea biletul de avion Timisoara-Heraklion-Timisoara, transferul aeroport-hotel-aeroport si masa in sistem all inclusiv.

Un tarif super rezonabil pentru o saptamana.

Am fost placut surprinsi ca am primit o camera mare, cu trei paturi, cu o proveliste superba. Cred ca toate camerele hotelului au, mai mult sau maiputin, vedere la mare. In afara unui miros ciudat care te intampina la intrarea in camera si care disparea apoi, nu am ce reprosa in privinta cazarii. Camera mare, aer conditionat si frigider silentioase, baia mare, cu geam si cabina de dus si, foarte important, curat.

O alta surpriza placuta a fost masa. Nu ne asteptamca, la un hotel de 3 stele, sa fie destul de incarcat bufetul. Noi suntem mofturosi dar tot am gasit ceva pe placul nostru.

Daca doreai, puteai sa nu cheltui nimic: sa nu inchiriezi pat pe plaja, sa mananci si sa bei strict in incinta hotelului, dar era pacat. Noi nu suntem adeptii all inclusiv, asa ca...

Singurul minus: la piscina erau prea putine paturi de plaja, prindeai unul doar daca mergeai dimineata devreme.

Chiar daca o saptamana inseamna un concediu scurt, nu am putut rezista tentatiei de a participa la 2 excursii: Santorini si Gramvousa. A meritat.

Incerc sa postez poze (daca am rabdare...).

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]

lottee7, sorintm