ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.01.2018
DIN: Giurgiu
ÎNSCRIS: 18.07.13
OCT-2017

la PMM* = 247 USD

Un hotel ultramodern - continuarea aventurii dominicane 2014!

Aventura noastra dominicana continua pe 14 octombrie 2017 la complexul Grand Palladium Palace, unde am mai fost si in 2014. Fiind impresionati prima data de tot ce inseamna Republica Dominicana, de hotel, de servirea desavarsita, ne-am hotarat sa mai venim inca odata aici. De data aceasta am achizitionat biletele de la o agentie din Spania, care ne-a subliniat faptul ca in anul 2017 complexul Grand Palladium va fi in totalitate renovat. Camerele hotelului au suferit modificari majore, fiind reproiectate in totalitate, din stilul colonial prezent in 2014 am gasit o camera moderna, total schimbata din toate punctele de vedere.

Personalul hotelului foarte amabil cu clientii, au facut tot posibilul sa ne asigure confortul necesar. Conceptul de all-inclusive nu s-a dezis nici de data acesta, fiind satisfacute si cele mai pretentioase gusturi, plecand de la restaurantele unde se servea masa in mod obisnuit pana la restaurantele a -la- carte, 6 la numar, fiind si acestea renovate, preferatele noastre fiind restaurantul italian si steak house. Acestea erau gratuite fiind nevoie doar de o rezervare in seara in care te hotarai sa servesti masa la ele.

Hotelul avea rezervata o portiune din celebra plaja Bavaro din Republica Dominicana. Locul de plaja era amenajat cu sezlonguri care erau umbrite de cocotieri, plaja se prezenta foarte bine avand in vedere ca in luna septembrie fusesera 2 uragane care lovisera si Republica Dominicana.

Piscinele hotelului foarte frumos amenajate si ingrijite, nelipsind animatia.

Am achizitionat ca si in primul concediu excursii de la reprezentantul agentiei de turism, de data aceasta oprindu-ne asupra peninsulei Samana, Insula Saona si ferma ''La Hacienda''. Subliniez faptul ca acestea trebuie negociate puternic, fiind diferente foarte mari de pret, noi obtinand aceste 3 excursii la jumatate din pretul prezentat initial. Acest pachet ne-a fost prezentat la 1100 euro, reusind dupa negocieri sa il scadem la 680 euro, platind cu cardul am mai castigat circa 40 euro din schimbul valutar oficial.

Atentie! Cand veniti aici, veniti cu dolari americani, nu euro, deoarece paritatea euro-dolar este considerata de catre ei egala.

Trimis de dumitriu77 in 27.01.18 20:13:25
Validat / Publicat: 27.01.18 21:01:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CARAIBE. A mai fost în/la: Republica Dominicana

VIZUALIZĂRI: 2399 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dumitriu77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 247.50 USD pe cameră

[27.01.18 20:56:12]

@dumitriu77:

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[27.01.18 22:20:46]

nicole33
    [27.01.18 23:56:48]

@dumitriu77:

Într-adevăr, hotelul arată uimitor după renovare fiind de nerecunoscut. Unii ar putea regreta faptul că au mutat jacuzzi-ul din mijlocul camerei în baie , dar mie îmi place teribil.

La a doua vizită la Grand Palladium, în octombrie 2015, toate vilele care ţineau de Palace erau închise pentru renovare şi se muncea destul de intens. Atunci am înţeles de ce ne-au schimbat rezervarea cazându-ne la GP Punta Cana care atunci arăta mai bine decât GP Palace cu un an înainte.

Dacă nu aş avea alte planuri şi idei, mai că aş fi tentată de o a treia revenire în acest resort .

dumitriu77AUTOR REVIEW
    [28.01.18 10:11:12]

@nicole33: Eu iti recomand călduros sa încerci si a treia oara. Dacă vrei iti recomand si agentia din Spania cu care am plecat eu.

nicole33
    [28.01.18 10:24:01]

Chiar te rog.

11simy
    [05.07.18 14:30:27]

Buna, cum a fost vremea in octombrie. Ma uit pe you tube la filmulete si vad ca bate vantul destul de nasol, lumea pare mai mult imbracata decat dezbracata pe plaja si sunt munti de alge pe plaja.

Multumesc

dumitriu77AUTOR REVIEW
    [06.07.18 19:49:38]

@11simy: Buna!

Eu am fost de două ori în Rep. Dominicană în luna octombrie si a fost un timp super. Prima dată ă fost foarte cald iar ă două oară în 2017 a fost puțin inorat dar ă fost super.

Algele care le vezi pe plaja au fost o excepție deoarece în septembrie a fost un uragan puternic în Caraibe si a atins tangential si Dominicana.

Urmele acelei furtuni s-au văzut si in octombrie cu toate că ei au depus eforturi uriașe sa le șteargă. Ma refer la arbori căzuți care se vedeau pe ici pe colo, alge care veneau în anumite zile din larg dar pe care în câteva ore le strîngeau cei de la hotel.

In rest a fost de vis. Poti sa vezi din pozele mele ca a fost un timp superrrr.

Distractie plăcută!

rodica p
    [31.08.18 18:46:06]

@dumitriu77: Buna,

Te rog sa mi spui numele agentiei. Noi am fost la Grand Palladium in 2010, dar camerele mi s au parut invechite. In schimb varietatea fresh urilor de dimineata, animatorii, bucuria pe care o transmiteau, ne au cucerit.

[31.08.18 18:55:22]

@dumitriu77: ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

11simy, dumitriu77, rodica p
    Alte impresii din această RUBRICĂGrand Palladium Palace Resort Spa & Casino: