ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.01.2018

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

încărcat de pe telefon!

Hotel Althea, Albena

Chiar daca am citit toate review-urile de la acest hotel si erau destul de proaste am riscat si am mers la hotel Althea deoarece vroiam un sejur foarte ieftin si departe de aglomeratia de pe litoralul romanesc.

Ca si cazare acest hotel este de maxim 1 stea, nu m-a deranjat spatiul foarte mic din camera pt ca nu am petrecut asa mult timp in ea, cat m-a deranjat mirosul ingrozitor de vechi, de inchis, indiferent cat de mult lasai usile deschise de la balcon sa intre aer curat.

Baia era tot mica, dar nici aici nu a fost o problema, dar mirosul era un dezastru (il puteai compara cu o toaleta publica).

La curatenie ce sa zic... nu au facut in 7 zile nici macar o data. Prosoapele le-am schimbat doar o data si asta pentru ca am fost noi la receptie cu ele ca altfel le foloseam pe aceleasi.

La capitolul mancare nu aveam deloc pretentii stiind ca este un hotel de 3 stele, dar nici flamanzi nu am ramas. Chiar daca erau putine variante de mancare si se repetau unele zilnic aveai ce sa alegi daca nu esti foarte pretentios.

Plaja: 2017 a fost primul an in care au oferit sezlonguri si umbrela gratuit la plaja.

Distanta era destul de mare pana la plaja lor dar era placut drumul pana acolo. Cam 20 de minute faceai pana la plaja mers lejer.

In concluzie, desi nu suntem pretentiosi sa mergem la hoteluri de 5 stele si ne adaptam usor si la hoteluri cu stele mai putine nu recomand acest hotel nici la dusmani. Nu are nici macar minimul de conditii. (dar spre surprinderea mea era plin hotelul de turisti) ????

Trimis de deeutza in 18.01.18 22:04:01
Validat / Publicat: 18.01.18 22:34:45
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 1828 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (deeutza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[18.01.18 22:09:19]

@deeutza:

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 48&ridAnt=84154

cris1982
    [19.01.18 10:37:40]

@deeutza:

(dar spre surprinderea mea era plin hotelul de turisti)

De ce ești surprinsă? Crezi că ești singura care își dorește

un sejur foarte ieftin si departe de aglomeratia de pe litoralul romanesc

Ce ai dorit, asta ai primit!

Și la fel de căutat va fi hotelul și în anii viitori, pentru că este un preț foarte mic pentru all inclusive. Nu vor conta impresiile negative postate pe acest site, cum n-au contat nici pentru tine! Tot ce contează este prețul infim și mâncarea la discreție!

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [20.01.18 17:44:50]

@cris1982:

Tot ce contează este prețul infim și mâncarea la discreție!

Cam ai dreptate. Mulţi sunt şi vor fi atraşi de preţurile foarte mici, astfel că un asemenea stabiliment nu va duce lipsă de clienţi şi nu va avea niciun motiv să încerce măcar să îmbunătăţească ceva pe acolo.

Mâncare la discreţie??? Despre ce vorbim? Autoarea articolului a avut mare noroc că nu a vizitat centrul medical Albena sau spitalele din Varna. All inclusive-ul la hoteluri de acest nivel ar trebui pur şi simplu interzis, constituind un atentat la sănătatea turiştilor.

Chiar dacă în plin sezon un hotel bun în Albena costă de 2,5-3 ori mai mult decât acesta, oricum raportul calitate preţ tot este mai avantajos decât la noi.

Fiecare hotel are turiştii lui. Poate vei fi surprinsă, dar hotelurile foarte bune şi scumpe intră în stop sales destul de devreme, în timp ce la hotelurile foarte proaste şi ieftine mai găseşti camere libere şi cu câteva zile înainte de sejur.

cris1982
    Alte impresii din această RUBRICĂAlthea Hotel: