ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.01.2018
ÎNSCRIS: 08.01.18
JAN-2018

încărcat de pe telefon!

Impresii si sugestii

Este cea mai mare teapa posibila, proprietarul este un [...], dupa ce am facut rezervarea pe booking pt 2 nopți am achitat avansul de 400 de RON, prețul fiind de 380/noapte, restul urmând la cazare, am vb ulterior cu proprietarul, un domn care n a vrut sa si dea numele din București si se tot lauda ca e profesor universitar.

Mi a anulat rezervarea pe booking ca sa nu mai plătească el comision, făcându mi rezervarea direct la pensiune, asigurându ma de toate condițiile posibile de 4 stele, având in vedere si prețul.

ajunsa acolo am constat ca lucrurile stăteau total diferit, pensiunea nu avea voie sa coste mai mult de 150 de lei pe noapte!!!

o dezamagire totala, nicidecum 4*, undeva maxim cu indulgenta 3*...

ajunsa la cazare seara cu cel mic dupa mine, alte 4familii ff supărate de ce au găsit fata de serviciile pt care plătiseră, vorbeau cu proprietarul pt returnarea avansului, spunându le ca nu mai vad nici un ban... urat...

același lucru l am facut si eu, acelasi raspuns... un om de un caracter [...] care păcălește oamenii pt niste condiții de cazare minime cu prețuri astronomice.

este o pensiune din lemn, pardoseli, uși, se aud si cele mai mici zgomote,

piscina mizerabila!!! , apa rece in piscina (nu ca as fi facut baie, am fost doar curioasa, sa nu iau si alti microbi nu de alta),

amplasată intr un loc departe de Civilizație, nici un bar-restaurant prin preajma, si impresiile pot continua.

Intersați va f bine inainte sa va faceti un sejur dacă cumva ajungeti la aceasta pensiune, nu stiu cum a primit acest domn pt acea vila stelele respective...

un mare semn de intrebare, eu am fost nevoită sa stau acolo cele doua nopți ca mi pierdeam banii... nu s a putut ajunge la o înțelegere, un om care dupa ce s a vazut cu banii in buzunar nu s a putut discuta, jignindu si clienți...

este ff departe de pârtie doar cu masina se ajunge, deși e trecut ca puteți skia pana la USA vilei!!!

fff multe minciuni pe site, nu se poate servi nimic la ei, doar cu mâncare la pachet, o Bucătărie de 1m/1m, dc te mai nimereai cu alte familii nu se putea face nimic...

nu apare nici o poza din camere, s a justificat dupa ce am ajuns acolo... trist, ca putem fi înșelați si nu se pot lua măsuri.

Am scris aceste rânduri măcar altii sa nu pățească același lucru ca si mine.

un om care si sabotează propria afacere...

Trimis de Andreigabi in 08.01.18 21:12:22
Validat / Publicat: 08.01.18 21:51:52
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în PREDEAL.

VIZUALIZĂRI: 1295 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Andreigabi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 55.00 EUR pe cameră

[08.01.18 21:51:20]

@Andreigabi: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[08.01.18 22:08:59]

@Andreigabi: rog aruncă o privire peste următorul link amfostacolo.ro/src_google ... ap.php?hid=8119.

• - fă click pe locul unde e amplasată
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră în partea de jos a paginii;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici.
  • webmaster
    [08.01.18 22:15:22]

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşte, autorul poate reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifică noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat)

nicole33
    [08.01.18 22:18:18]

@Andreigabi:

Şi tu de ce ai acceptat acest compromis? Nu puteai să contactezi booking explicând situaţia apărută?

pensiunea nu avea voie sa coste mai mult de 150 de lei pe noapte!!!

Şi dacă era cu 50 de lei mai ieftin se încălzea apa din piscină sau bucătăria devenea mai spaţioasă???

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [09.01.18 08:40:22]

@Andreigabi:

... trist, ca putem fi înșelați si nu se pot lua măsuri.

Ba se puteau lua măsuri dacă nu ai fi acceptat să anulezi rezervarea pe booking! dar cum „mica ciupeală” atrage pe oricine... ponoasele sunt inevitabile.

Ar mai rămâne ANPC-ul, cu condiția să aveți bon fiscal și să puteți dovedi că serviciul primit a fost neconform.

roth
    [10.01.18 20:33:43]

Bun Venit!

[10.01.18 22:13:49]

@nicole33: cred ca nu ai inteles aspectul, eu am plătit 380pe noapte... pt un confort de 4 stele asa cum era trecut pe booking si am găsit unul de maxim, maxim 3 stele cu indulgenta, am fost nevoită sa accept sa raman acolo pt ca nu a vrut sa mi mai returneze banii. apa din piscina se putea încălzi dc ma intrebi, oricum n am folosit o, am fost doar curioasa, si am vrut sa semnalez si pt altii ca acel proprietar se lauda cu super condiții, Bucătărie mare, piscina încălzită, etc si de fapt nu le are.

[10.01.18 22:20:30]

@Dragos: acea anularea a facut o proprietarul fara sa ma intrebe, am primit mail de la booking dupa care l am contactat si mi a zis ca e ok, pt mine era același lucru, eu nu am avut nici o reducere ca mi făcea rezervarea la pensiune direct sau rămânea pe booking, eu eram interesată sa am cazare, n am dat importantă aspectului, oricum a fost o situație fara precedent, dar acum mi am invatat lecția... clar. nu mi dat nici un bon fiscal... dovada nu se poate face legal... din păcate, vreau doar sa se tina cont măcar si pt alti turiști care ar putea o păți ca si mine, si tot ar însemna ceva, acel om chiar e un [***].

nicole33
    [10.01.18 22:33:53]

@Andreigabi:

cred ca nu ai inteles aspectul, eu am plătit 380pe noapte...

Eu cred că am înţeles perfect. Ai declarat 400 lei pentru un sejur de 2 nopţi, de unde rezultă, simplu, 200 lei pe noapte.

Ai greşit în momentul în care ai acceptat să faci "deal-ul" direct cu proprietarul, acesta dorind să nu plătească acel comision datorat către booking.

Poate nu ai obţinut nicio reducere de preţ, deşi de obicei proprietarii mai lasă câte ceva, dar ai pierdut sprijinul pe care ţi l-ar fi oferit cei de la booking.

În plus, un articol scris pe un site turistic cum este AFA şi cenzurat pe alocuri, probabil pentru neconformităţi de limbaj , pentru mine nu prezintă prea multă credibilitate.

[11.01.18 07:21:18]

@nicole33: am spus ca am plătit 400 de lei avans, dc citiți mai bine, pt 2 nopți, eu am încercat sa trag niste semnale de alarma ca am fost acolo si raportul calitate preț a fost sub așteptări. Dvs, stimata d na puteți sa credeți ce doriți, e părerea Dvs, o pers care încearcă sa fie sarcastica asa cum ați Fost mai sus, intr un context destul de serios nu cred ca ma intereseaza opinia ei, dar puteți sa mergeți sa va convingeți eventual ca sa fiti sigura. limbajul mai putin ortodox e la îndemâna oricui d na, haide ti sa nu fim ipocriți, in plus a fost un sinonim la un cuvânt de genul ticăloșenii.

Andreigabi, roth
    Alte impresii din această RUBRICĂVila Brândușa: