ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.12.2017
DIN: Oradea
ÎNSCRIS: 14.05.11
JUL-2017
PREȚ SEJUR 140 euro/camera ?
2 AD. + 3 COPII -- v: 14,12,3

Vournelis Beach Hotel & Spa [Iraklitsa]3

Un hotel 'pe plaja'

In drum spre Thassos, vrand sa vizitam Kavala (unde nu am mai ajuns), ne-am rezervat 2 nopti in Nea Iraklitsa la Hotel Vournelis.

Rezervarea am facut-o direct la hotel, fiind mai ieftin decat pe Booking cu 10 euro/camera/noapte + mic dejun inclus.

Hotelul este foarte curat, camere mari, moderne, cred ca a fost curand renovat si are iesire direct la plaja.

Plaja este destul de lata, cu nisip, putin pietris la intrarea in mare. Intrarea in mare este lina, insa se adanceste repede.

Micul dejun este o. k., destul de simplu.

Hotelul are si taverna, cu mancare gustoasa, dar cam scumpa.

D-na Eli, patroana este foarte amabila, gata oricand sa ajute cu sfaturi.

Ce nu mi-a placut este faptul ca hotelul este situat la marginea localitatii si nu sunt trotuare, astfel ca pentru o plimbare pana in centru esti nevoit sa mergi pe marginea drumului.

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de dana1974 in 03.12.17 19:55:18
Validat / Publicat: 03.12.17 20:48:25
VIZUALIZĂRI: 2072INFO ADIȚIONALE
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dana1974); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterX [03.12.17 21:00:56] »

Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

dana1974 [03.12.17 21:05:04] »

@webmasterX: E o. k.

danaeldreny* [03.12.17 23:42:17] »

Un loc frumos pentru o vacanță plăcută și liniștită mai ales daca sunt și copii în echipă

dana1974, danaeldreny*