ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.11.2017
ÎNSCRIS: 09.12.14
OCT-2017
2 AD. + 2 COPII -- v: 16.11

Recomandare pentru vizita la Disneyland Paris

In sfarsit m-am tinut de cuvant si anul acesta am reusit sa duc copiii la Disneyland.

Disneyland Paris este tinutul magic unde orice copil sau adult (cu suflet de copil) isi doreste sa ajunga macar o data, pentru a se putea bucura impreuna cu personajele din desenele animate.

Cazarea am avut-o la B&B Hotel unde am ajuns cu autobuzul din fata garii Marne-la-Vallée.Hotelul se afla la 5 minute de mers cu autobuzul de intrarea in parcuri.

Noi am avut o camera la etajul 2, destul de spatioasa pentru 2 adulti si 2 copii, curata, dotata cu TV prin satelit, aer condiţionat, un pat matrimonial si 2 paturi single.

In holul hotelului se afla un mic carusel si un magazin cu suveniruri si produse marca Disney.

Restaurantul unde am servit micul dejun se afla la parter si are o vedere frumoasa catre lacul din spatele hotelului.Micul dejun a fost de tip bufet si a inclus băuturi calde, sucuri de fructe, pâine proaspătă, produse de patiserie şi cereale. Croissanturile au fost delicioase.

Autobuzul care face legatura cu parcurile Disneyland circula la fiecare 15 minute iar statia era chiar in fata hotelului.

Recomand pentru raportul calitate-pret si pentru distanta fata de parcuri.

Despre magia Disneyland o sa va povestesc intr-un review separat.

Trimis de alar in 30.11.17 20:31:45
Validat / Publicat: 30.11.17 21:21:43

VIZUALIZĂRI: 1854 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alar); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Spectacol aniversar 25 de ani

[18.02.18 14:53:42]

Bună ziua

Se poate servi și cină în hotel?

[18.02.18 16:20:33]

@calincheita: Din pacate nu au decat micul dejun. Puteti manca in parc sau in afara lui.

[18.02.18 16:36:51]

Mulțumesc. Noaptea, după 23 mai circulă autobuzele spre hotel? (Linia 52 parcă, ) . Pe site ul oficial 3 nopți de cazare cu md din 26 până în 29 Iulie e 540 de euro. Nu e cam mult oare? Toată lumea spune că e un hotel de buget dar la prețul ăsta mi se pare de lux.

[19.02.18 08:19:16]

@calincheita: Autobuzele circula si la ora 23.00, dupa terminarea focului de artificii si inchiderea parcului. In legatutura cu banii noi am fost in octomb. si am platit 185 de euro, 2 nopti, 2 adulti si 2 copii. Am facut rezervare pe booking inca din luna aprilie. Avand in vedere ca perioada in care am fost era in afara vacantelor scolare, probabil de aceea am gasit un pret mai bun. Recomand vizitarea parcului in afara vacantelor scolare, deoarece este mai putina aglomeratie (mie si asa mi s-a parut aglomerat). Oricand va hotarati sa vizitati parcul merita cu prisosinta. Vacanta placuta!!!

[19.02.18 18:55:16]

Tocmai am primit o ofertă de la o agentie la 650 euro, 2 nopți cu md și intrări la cele două parcuri 2 zile. Cum vi se pare?La Disney Santa Fe e 970 euro dar cu demipensiune. Am un buget de cca 1700-1800 euro în total. Dvs ce ați alege dacă ați fi in locul meu?

[20.02.18 08:08:13]

@calincheita: Buna dimineata, ca sa va dau un sfat tb. Sa-mi spuneti despre cate pers. este vb. ??? Noi am platit intrarile in parc 190 euro/ familie/zi (2 adulti si 2 copii) si am intrat 2 zile. Deci numai intrarile in parc au fost 380 euro. Dupa parerea mea daca este prima oara cand mergeti nu o sa aveti timp sa vizitati ambele parcuri. Noi am fost 2 zile de dimineata pana seara, la un singur parc si nu am vazut tot. E foarte important ce varste au copiii, pentru copii pana in 10-12 ani e foarte obositor sa stai de dimineata pana seara. Hotelul ales este langa parc???

[20.02.18 08:15:06]

@alar: Copilul are 6 ani iar în prețul menționat sunt incluse și intrările.

alar, calincheita
Alte impresii din această RUBRICĂB&B Hotel Disneyland Paris [Magny le Hongre]: