ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.09.2017
REGIM MASĂ fara masa
6 AD. + 4 COPII -- v: 15-18

Pension Zefyros(încă) NECLASIFICATĂ

Nu ezitati

In septembrie 2017 am fost in Ammouliani un grup format din 10 persoane. Dupa multe cautari ne-am hotarat la Pensiune Zefyros. Nu regretam nici o secunda alegerea facuta.

Insula este foarte mica, are cateva plaje foarte frumoase, cea mai indepartata era la 8 km.

Oraselul in care va lasa feribotul este singurul de pe insula. Casele fara gradini, foarte inghesuite, dar totusi pline de farmec. Stradute inguste, in panta te lasa sa descoperi case mici, cochete strajuite de palmieri, leandri, rodii.

Pensiunea Zefyros este localizata in spatele bisericii, foarte aproape de o plaja cocheta, la o straduta de o brutarie de unde luam in fiecare dimineata paine si pateuri calde, la 3-4 minute de magazine si taverne. Camerele foarte curate, toata locatia de altfel. La sosire ne-a intampinat Giota, proprietara. Pe tot parcursul sederii noastre o vedeam cu zambetul pe buze, gata oricand sa te ajute la nevoie. Curatenie se facea in fiecare zi, asternuturile schimbate dupa 3 zile (totul impecabil). Saltelele si pernele foarte comfortabile. De pe balcon vedeam marea de un albastru incredibil. La receptie poti vedea diferite obiecte vechi, aranjate cu mult bun gust, cu valoare sentimentala pentru Giota.

In concluzie o locatie foarte frumoasa, curata, administrata cu mult drag de Giota.

La plecare ne-a facut o surpriza deosebita pregatind pentru fiecare familie o punguta cu ceai, condimente, oregano, toate din gradin ei.

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de silvia2011 in 18.09.17 18:14:54
Validat / Publicat: 18.09.17 19:03:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: sithonia, thassos, samothraky, lefkada

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (silvia2011); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

webmaster26 [18.09.17 18:38:17] »

@silvia2011: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 67&ridAnt=82127

Mutat în rubrica "Pensiunea Zefyros [Ammoulani], AMOULIANI, insula [Athos]" (nou-creată pe sait)

webmaster [18.09.17 19:27:17] »

silvia2011 [18.09.17 19:50:00] »

@webmaster26: Buna seara. Localizarea nu este chiar exacta. Era foarte aproape de Janis. Se ajungea in 50 m direct pe plaja. O seara frumoasa.

webmaster26 [18.09.17 19:57:34] »

@silvia2011: rog aruncă o privire peste următorul link amfostacolo.ro/src_google ... p.php?hid=22767.

• - localizează unitatea de cazare în cauză pe acea hartă (mărește sau micșorează zoom-ul pentru o vizualizare cât mai confortabilă)
  • - fă click pe locul unde e amplasată
    • - dacă click simplu nu funcţionează: fă click-dreapta pe acel loc, apoi alege, din meniul ce va apărea, "Ce se află aici" ("What s here?")
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră în partea de jos a paginii;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici.
  • silvia2011 [18.09.17 20:22:38] »

@webmaster26: M-am uitat cu atentie si localizareaeste in regula

ANILU [18.09.17 20:57:30] »

@silvia2011: Felicitări pentru alegerea cazării pentru o vacanță reușită.

Câteva poze nu ne arăți și nouă ca să ne convingem că ai dreptate.

Îmi doresc și eu să ajung pe această insulita și vroiam mai multe detalii.

Nu scrii și un articol despre insulă, cum ați ajuns, ferry, trasee, locuri de vizitat, într-un cuvânt, ce pot face dacă merg acolo.

Mulțumesc anticipat.

Toate cele bune.

silvia2011 [18.09.17 21:18:27] »

@ANILU: Buna seara. voi scrie doua articole. Unul cu locuri unde poti manca si al doilea va cuprinde detaliile care te intereseaza. Poze nu am facut. Poti avea incredere in ce vezi pe site.

dana1974 [17.06.18 23:46:40] »

Bună seara. Dorim să mergem și noi câteva zile la Zefyros. Cum e plaja din apropiere? Plaja Aliki e departe de pensiune? Mulțumesc.

zamolx [22.07.18 22:42:03] »

Bună ziua. Mi-a plăcut ce am citit aici despre Zefyros și am căutat pe Google maps, dar am o nelămurire: nu are "bucătărie" la fiecare camera? Este comună?

Mulțumesc

4 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    ANILU, dana1974, silvia2011, zamolx