ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.09.2017
ÎNSCRIS: 08.10.12
JUL-2017

Mancare buna, curatenie si preturi omenesti la Caredy

Am servit de 2 ori masa la Caredy. Nu am avut recomandari, nu am stiut de terasa, insa am mers pe faleza pana la un restaurant care ne-a inspirat incredere.

Caredy este un melanj intre autoservire si restaurant: daca nu ar avea linia de "impinge tava", ai zice ca este un restaurant. Mancarea este foarte buna si sunt convins ca au bucatari din Ardeal. De altfel, si personalul de la servire avea un accent ardelenesc in vorbire. Am mai mancat in Ardeal si am regasit gustul si satietatea mancarurilor specifice.

Meniul este variat, noi am servit cate o ciorba, un fel principal (carne si garnitura), salate, deserturi si apa/bere. In functie de preferinte, intreaga masa a fost undeva la 60 - 70 lei.

Mi-a placut foarte mult ca este curat si nu ai sentimentul acela de "impinge tava". Toaleta curata. Personalul de la servire este atent, iti explica meniul si iti face recomandari. Similar, debarasorii au fost foarte atenti si au eliberat masa imediat.

Am mai servit masa o data la o alta autoservire, pentru ca, daca imi aduc bine aminte, Caredy are o pauza in servire, dupa amiaza, inainte de programul de seara, dar gustul mancarii nu s-a comparat. Cred ca seara au si program muzical, deoarece in incinta am vazut o scena cu instalatie de sunet si lumini.

Noi am servit 2 mese de pranz, ambele in jurul orei 12.00, si nu a fost aglomerat deloc. Incepand cu 12.30 se aglomereaza bine - majoritatea sunt turisti din Ardeal.

Sintetizand, daca as fi in Eforie Nord, as reveni fara ezitare sa servesc masa la Caredy, pentru un meniu gustos, variat si la un pret bun, servit intr-o incinta curata. Vorba serpoaicei: "daca la cazare ne-am luat teapa, macar am mancat bine si la un pret corect".

Tips&tricks - un tip din fata mea a intrebat: "se pastreaza si anul acesta discount-ul de 10% pentru cei din Oradea, nu? " Raspunsul a fost afirmativ. Aviz amatorilor!

Drumuri bune si stomacuri pline va ureaza black_mamba!

Trimis de black_mamba in 05.09.17 18:21:22
Validat / Publicat: 05.09.17 19:28:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

VIZUALIZĂRI: 3744 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (black_mamba); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

playmaker21
[09.05.18 21:30:52]

Salut, se poate un punct de reper pentru aceasta locatie? Anul acesta ajungem si noi la Eforie si am vrea sa stim cam pe unde se afla restaurantul. Multam fain

black_mambaAUTOR REVIEW
[09.05.18 21:59:16]

@playmaker21:

E situat pe faleza, cam in centrul zonei de autoserviri. Oricum, este cea mai eleganta autoservire si ar trebui sa va atraga atentia. Putin mai in fata (avand marea in partea stanga), daca faceti dreapta, o sa ajungeti la Pescarus.

P. S. O cautare scurta pe google maps va va fi foarte utila, in mod cert.

playmaker21
[10.05.18 08:23:01]

@black_mamba: multumesc frumos

flaviana77
[25.06.18 15:50:38]

buna, sincer nu reusesc sa imi daus eama unde este aceasta autoservire.

eu credeam ca este cea din centrul statiunii vis a vis de fosta posta, dar daca spui ca este pe faleza, e clar ca nu e la ce ma gandeam eu.

un reper mai exact, de exemplu, aproape de plaja Belona, Debarcader, etc. ceva de genul asta mi-ar prinde foarte bine, nu mai este mult si von ajunge in Eforie Nord.

multumesc.

black_mambaAUTOR REVIEW