ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.09.2017
ÎNSCRIS: 28.07.15
SEP-2017

încărcat de pe telefon!

Pranz si cina in Eforie Nord - cateva impresii

Fiindca mancarea hotelului ne-a dezamagit (atat ca gust cat si ca pret) am ales alte variante disponibile. Si sunt multe! Dupa o cercetare amanuntita pe google, am ales urmatoarele locuri pentru a ne satisface poftele de gurmanzi:

AUTOSERVIRE LITORAL: am fost impresionati! Multe feluri de mancare (doar ciorbe sunt vreo 6-7), multi oameni la coada la ora pranzului (si totusi coada se misca repede si personalul e foarte eficient) si gustul bun! Pretul este decent si nu am avut incidente neplacute.

TERASA ACAPULCO: a fost o experienta clasica si neplacuta de "te culci flamand" dupa o asteptare de o ora si jumatate. Am servit tagliatelle cu fructe de mare si o salata cu fructe de mare care, desi nu ma asteptam, a fost exact ca in titlu- cateva frunze de rucola si niste fructe de mare presarate. Preturile sunt destul de ridicate si desi privelistea e minunata, nu vom mai reveni.

PIZZERIA CORNER: wow! A fost locul nostru preferat. Trebuie mentionat ca au si un restaurant de autoservire insa nu l-am incercat. O portie zdravana de cartofi prajiti cu doua bucati de ceafa si salata de varza- 20 de lei, pizza- 19/20 de lei. Inghetata de casa este de-a dreptul geniala. Dintre placintele de langa s-a facut remarcata cea cu mar. (dar depinde de gusturi).

Am trecut si pe la PESCARIA LUI MATEI din Agigea, unde ne-a placut foarte mult si atmosfera si mancarea daaar... la final ne-au "ajutat" cu un taxi pentru care am platit 26 de lei pana in Eforie Nord, fata de cei 16 lei de la dus cu un alt taxi. Oricum, nu cred ca au vreo vina.

Per total, a fost o experienta placuta si vom mai reveni in aceasta statiune.

Trimis de Andreeasuciu in 05.09.17 00:09:23
Validat / Publicat: 05.09.17 07:31:11
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD. A mai fost în/la: Bucuresti, Arieseni, Olanesti

VIZUALIZĂRI: 3608 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Andreeasuciu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Pizza Corner- Pizzeria Corner

webmasterX [05.09.17 07:30:38] »

@Andreeasuciu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Fiindca mancarea hotelului ne-a dezamagit

Ne-am bucura să putem citi impresiile tale despre hotel scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

danaeldreny* [06.09.17 15:31:12] »

Eforie Nord oferă de toate pentru toți

PIZZERIA CORNER este apreciată de multă lume, ca dovadă… la fel și AUTOSERVIRE LITORAL, când spun mulți același lucru, n-o fi abureală, nu?

Pizza din poză pare delicioasă dar și sosurile de lângă , pentru gustul meu - cam încărcată dar asta-i opinie personală.

Important este că v-ați simțit bine.

Amu, mă gândesc, taxi de la PESCARIA LUI MATEI din Agigea v-a luat tarif de noapte la întoarcere…

Andreeasuciu [06.09.17 16:29:30] »

@danaeldreny: asta e noi am fost la pranz, si am uitat sa mentionez, daca nu ajungeam intre orele 12-13 trebuia sa ne trecem pe lista de asteptare pt ca deja era totul ocupat. Rezervari nu se fac pana prin octombrie, din cate am inteles.

In legatura cu pizza, am renuntat la cateva bucati de carne, am avut de unde! Sosul este facut de ei si a fost foarte gustos! Mai rar un sos de rosii de casa (chiar si la paste, care sunt tot de casa).

Per total, Eforie Nord ne-a lasat impresia ca e o statiune de familie. Pacat ca nu este mai ingrijita cand vine vorba de curatenie si de trotuare...

Andreeasuciu, danaeldreny*
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Eforie Nord?: