ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.09.2017
AUG-2017

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

In nici un caz cazare si servicii de 5*

Tocmai ne-am intors, un grup de 8 adulti si 3 copii (2 ani, 1 an, 6 luni) din concediu de la Limak Limra - Kemer.

Se zice ca in Turcia la 5 * este perfect de mers cu copiii. Asa este, insa NU peste tot cele 5* sunt cu adevarat 5*... Exemplu Limak Limra, in nici un caz de 5 *!

Inainte de a pleca am tot citit parerile depsre acest hotel si nefiind o fitzoasa am zis ca este foarte ok hotelul;

Am ajuns seara, in jur de ora 20.15; Desi aveam pe voucher camera cu pat dublu (avand un copil care uneori mai doarme si cu noi in pat) am primit camera twin si un patut in care copilul meu de 2 ani nu avea loc). Am coborat la receptie rugand sa mi schimbe camera conform vucher si explicand situatia... de aici a inceput "distractia "... am dat peste un nesuferit de receptioner care favoriza in mod ostentativ rusii lasandu-ma sa astept f mult timp, ca intr-un final sa-mi spuna sa unesc eu paturile, ca el nu are alta camera; am incercat sa fiu diplomata spunandu-i ca nu poate dormi copilul "in gaura " dintre paturi; raspunsul lui: " eu pot dormi asa" si deja lua alti turisti, ignorandu-ma. Mentionez ca sunt un om calm si cu bun simt si nu-mi place sa ma dau in spectacol insa in fata unei asemenea atitudini am schimbat foaia cerand sa vina managerul. Si uite asa dupa mai bine de 30 minute am primit o camera mare cu un super pat, cu 2 terase si Jacuzzi.

Dupa ce am pierdut atat timp am alergat dupa ceilalti la masa; aici alta surpriza... desi masa era pana la ora 21.30, noi ajungand in jur de 21.10 ne-au luat mancarea din fata; abia am reusit efectiv sa smulg cateva painici si o lingura de un fel mancarica de pui pentru copil... Eram cu totii socati! apoi au venit si ne-au spus sa ne ridicam de la masa, sa iesim ca ei urmeaza sa inchida la 21.30. SOC!!! nu am mai intalnit asa ceva desi am tot calatorit prin lumea asta. Stiu ca mancarea se strange dupa ora de inchidere si in nici un caz sa te dea afara; eram cu copiii la masa, nu eram iesiti la un pahar de vin unde sa o lalaim)

Camerele: pe jos f mult praf si par; la o alta familie din grup, in camera erau unghii taiate pe jos in conditiile in care aveau copil mic; Au curatat aparatul de aer conditionat seara, cand copilul trebuia sa doarma - au cazut o multime de insecte moarte pe jos, au inceput sa stranga, sa spele; nu am inteles de ce nu au facut asta ziua, cand nu era nimeni in camera. Capace si vase WC nu tocmai curate (nu doar la noi ci si la ceilalti din grup); Lenjeriile erau in schimb f curate. Dupa ce am inceput sa dam cate 5-10 eur la 2 zile au inceput sa dea cu mopul si cu aspiratorul.

Veneau sa faca curat si sa aduca apa si suc la minibar exact la ora pranzului; prima data m-am si speriat, m-am trezit cu unul in camera direct, fara sa bata la usa - eram in chiloti; m-am enervat maxim si atunci.

Mancarea destula, dar nu asa cum am intalnit in alte hoteluri din Turcia de 5*. Nu sunt o gurmanda asadar am gasit ce sa mananc insa facand comparatie cu ce am mai intalnit nu este wow.

Bauturile: desi am platit pachet ultra all inclusive, bauturile erau f limitate si de proasta calitate (bere indoita cu apa, suc la fel, vin prost; fresh-urile erau contra cost, la fel si pop cornul si porumbul fiert).

Nici un angajat nu zambea, sa te faca sa te simti ok; toti erau seriosi, ba chiar intr-o seara am vazut o chelnarita ducand comanda plangand...

In camera nu exista fierbator si nici pliculete de ceai sau cafea, (de mentionat mai ales pt cei cu copii, noi mergeam seara la un bar si rugam sa ne dea apa calda sa putem face laptele praf la copii)

Piscinele: mari, insa zona din jurul piscinei murdara, plina de frunze si pamant. Se facea plaja si pe zona de verdeata, unde erau locuri mari si fara iarba, sezlongul direct pe pamant; ca rata ieseai de acolo, plina de pamant, mai ales copiii).

Plaja: plina de pietre, intrarea in apa destul de abrupta; in schimb apa este curata si calda.

Nu era amenajata ca o plaja pentru un hotel de 5 * nicicum; in spatele ultimului rand de sezlonguri era un zid verde (din beton) decolorat si urat vopsit care dadea efect de sauna; daca nu veneai dimineata la prima ora nu prindeai sezlong decat "la zid".

Ptr copii: exista un kids club, copii aveau tot felul de activitati interesante (erau copii cu varsta peste 3-4 ani) iar in fiecare seara era spectacol cu ei si ii premiau pe cei mai buni.

Hotel plin de rusi care erau serviti primii si carora li se acorda mare atentie.

Nu as reveni niciodata la acest hotel.

Trimis de Alexa Enache in 04.09.17 16:23:24
Validat / Publicat: 04.09.17 17:32:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Delphin Resort

VIZUALIZĂRI: 3172 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Alexa Enache); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 36.00 EUR pe cameră

[04.09.17 17:30:25]

@Alexa Enache:

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 55&ridAnt=81658

maria55 † CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [04.09.17 19:44:29]

@Alexa Enache: fii amabil te rog si spune-mi unde ati avut camera! In main building, Aricanda, Fame Garden sau Park?!

Alexa EnacheAUTOR REVIEW
    [07.09.17 17:19:54]

@maria55: Camera a fost in cladirea principal

[07.09.17 18:59:38]

@Alexa Enache: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

nrs †
    [28.09.17 07:01:15]

berea nu se poate indoi cu apa decat daca pui apa in pahar! banuiesc ca vezi daca se intampla asa ceva

maria55 † CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [28.09.17 07:07:05]

@nrs: haidi prietene! Doar stii ca turcii sunt priceputi la toate... asa că apa o bagă direct in butoi! Ce dacă-capsat?! Turcu' poate????????????????

Lăsân gluma, crede-mă ca cel mai mult mă enerveaza cand aud aceste 2 bazaconii, ca altfel nu pot sa le numesc!

Adică berea "indoită" si faptul ca se folosesc pahare de plastic la piscina!

In rest no comment!

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [28.09.17 08:30:47]

@Alexa Enache:

Nu am prea înţeles care este legătura între "ultra all inclusive" şi berea "îndoită" cu apă. Este posibil să fi oferit o bere mai slab alcoolizată decât cea standard, ceea ce nu mi se pare neapărat ceva rău, având în vedere temperaturile ridicate şi nevoia de hidratare în primul rând.

Vinurile turceşti sunt mai mult seci/demiseci. Unora le plac, altora nu.

Este de notorietate prezenţa masivă a ruşilor şi vorbitorilor de limbă rusă în special în zona Kemerului. De ce nu ai încercat să comanzi şi tu băuturile dorite în limba rusă, măcar pentru a vedea dacă eşti tratată mai bine? Eu am încercat şi nu am sesizat diferenţe

Alexa Enache, maria55, nrs
    Alte impresii din această RUBRICĂLimak Limra Hotel [Kiris]: