ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.09.2017
ÎNSCRIS: 01.07.12
AUG-2017

încărcat de pe telefon!

Încă un concediu de vis

Am ales pentru al doilea an consecutiv acest resort si nu ne-a parut rau deloc ????.

Rezervarea a fost facuta tot pentru camerele/apartamentele superioare, intrucat ne doream, ca si anul trecut, acces la piscina, chiar daca asta a presupus un pret mai mare. Desi initial ne-au oferit un apartament la etaj, la solicitarea noastra am primit unul la parter. Diferenta fata de camera: livingul spatios si terasa mai mare, cu 4 fotolii, in loc de 2 scaune metalice, o priveliste mai frumoasa catre mare.

Ne-au cazat in corpul 9, pozitionare ideala, din punctul nostru de vedere, fiind aproape de restaurant, fara a mirosi deloc din zona bucatariei, liniste, chiar daca intrarea era despartita de piscina cladirii principale doar de un gard viu si nici nu se auzea aproape deloc muzica din serile cu program live.

Semnalul wifi mult superior fata de anul trecut, in rest nu au fost diferente.

Un mic minus la micul dejun, unde placintele home-made au fost inlocuite cu unele din comert (doar un singur sortiment era facut de ei).

Ne incepeam dimineata pe terasa noastra, cu cafea comandata prin room-service (6.8 eur o cafea la filtru si un capuccino) si ne incheiam seara cu cate un pahar de vin la terasa principala (11 eur doua pahare de vin).

Am avut din nou noroc de turisti civilizati si linistiti, chiar si cei cu copii. Dealtfel, era un salvamar care se plimba toata ziua pe la piscina noastra si atentiona copiii care sareau des in piscina sau deveneau mai galagiosi.

Deja am decis ca anul viitor sa venim din nou aici ????.

Trimis de moniktm in 03.09.17 14:38:00
Validat / Publicat: 03.09.17 15:10:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Mediterranean Village

VIZUALIZĂRI: 3158 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (moniktm); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P06 Dormitorul
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 76.00 EUR pe cameră

danaeldreny*
    [03.09.17 16:59:56]

Foarte frumos!

[03.09.17 17:49:01]

@moniktm: Nu e prea mult de trei ori in acelasi loc? Incercati si altceva, o insula sau alt loc pe continent.

Paralia Katerini nu e chiar cel mai frumos loc din Grecia.

Sa nu interpretezi gresit sfatul meu, fiecare isi face vacanta unde vrea, dar cu banii dati de voi puteti vedea locuri minunate.

Noi acum suntem in Grecia, 5 zile am stat in Corfu iar acum suntem in Parga.

Stam in total 16 zile si estimam ca vom cheltui ;~2200 E.

[03.09.17 17:54:01]

@adrianaglogo: Nu stiu daca vom gasi in alta parte conditiile de aici la un pret rezonabil...

Cat priveste Paralia, ai fost de-a dreptul diplomat spunand ca nu e chiar cel mai frumos loc ????. Eu gasesc statiunea oribila, insa pot sta aici un sejur fara sa am de-a face deloc cu Paralia, daca nu doresc sa o vizitez.

[03.09.17 20:19:55]

@moniktm: Si eu la fel, dar nu puteam sa ma exprim asa...

Noi am fost anul trecut pt o noapte de tranzit si o haina de piele si alta de blana. Nu ne- a placut deloc. Veneam din Lefkada...

Deci nu te- a suparat ecoul meu, dupa ce l- am postat am cam regretat. Am zis ca ce am eu cu gustul omului, ma bag in vorba aiurea.

Dar merita sa renunti la lux pt peisaj.

Suntem in Parga, pe faleza, bem un coctail si nu ne saturam admirand peisajul.

Mare si munti care o inconjoara si stanci care ies din apa..

E mirific, nu am cuvinte

[03.09.17 22:10:15]

@adrianaglogo: cum sa ma supar? Suntem pe acest site sa schimbam impresii, pareri si orice idee e binevenita ????

flaviana77
    [04.09.17 14:44:39]

domle ce sa spun... daca exista asa loc in Paralia... jos palaria... na ca am facut si rima fara sa vreau... frumos domle frumos...

in alta ordine de idei, am dedus din comentarii ca sunteti genul de turist care prefera confortul, care prefera sa se simta ca acasa atunci cand merge in concediu.

sincer... uite nici anul acesta nu am reusit sa ajung in Grecia din varii motive, insa chiar si cu putinul buget disponibil, imi doresc sa descopar cat de multe locuri pot, desi ma atasez de locurile in care merg de fiecare data.

poate va razganditi si anul viitor mergeti in Corfu de exemplu, unde chiar exista locuri de genul acestuia pe care il preferati in Paralia, sau mult mai frumoase.

sper sa nu va suparati.

[06.09.17 18:11:15]

@flaviana77: bineinteles ca nu ma supar ????. Deja luam in considerare pt anul viitor si o alta destinatie, Parga, citind impresiile de aici. Din pacate, pt Corfu nu avem zbor din Timisoara, iar cu masina mi se pare prea departe.

[06.09.17 21:12:34]

@moniktm: O idee grozava Parga. Dar veniti cu masina, aveti 1050 km. Faceti o oprire de o noapte, ca sa fie comod.

E bine sa ai masina aici, sa vezi mai multe plaje.

[06.09.17 23:16:39]

@adrianaglogo: mi-ai dat o idee ????. Te rog sa-mi spui daca recomanzi un hotel de acolo.

[06.09.17 23:26:21]

@moniktm: Hotelul unde stau acum, Galini. Are doar O SINGURA STEA, dar e de trei stele grecesti. O sa scriu despre el la intoarcere. Pe scurt acum: in centru, nu urci pe stradute, lenjetie si prosoape schimbate la doua zile, camere ff mari, curatenie zilnic, patron f prietenos si amabil.

Cand revin acasa o sa iti scriu cateva recomandari, pri mesaj personal, daca te intereseaza.

flaviana77
    [07.09.17 09:18:13]

@moniktm:

superrrrr ma bucur ca v-ati hotarat s avedeti si altceva.

adrianaglogo, danaeldreny*, flaviana77, moniktm
    Alte impresii din această RUBRICĂMediterranean Village Hotel: