ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.09.2017

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Almyra Villa, Skala Panagia, Thassos

Site-ul locatiei: almyra-villas.gr

Coordonate GPS: google MAPS

Am stat 5 nopti la aceasta locatie, dupa ce am hotarat oarecum tarziu sa imi mai fac o mini vacanta pe sfarsit de vara. Din 30 de mail-uri a fost singura care a avut locuri disponibile. Pretul a fost 80Eur/noapte pt apartament (3 adulti +2 copii).

Vila este situata la mijlocul distantei dintre Skala Panagia si Skala Potamia situatta la strada semi-principala dintre cele 2 localitati.

Dispune de 9 apartamente duplex. Ca si dotari, fiecare apartament are aer conditionat la parter si etaj, bucataria este minim utilata (vreo 3 farfurii, ceva tacamuri si niste pahare). Comparativ cu alte locatii este cel mai prost utiliat din ce am vazut.

Mai dispune de minifrigider.

Nu se face curat in camera deloc; pt mine este prima data cand mi se intampla asta.

Lenjeria se schimba doar daca ceri expres.

Baia este la etaj si dispune de un dus fara cabina astfel incat se uda toata baia.

Desi aparent vila pare a avea 4 stele (vazuta din strada) eu cred ca nu este mai mult de 2*.

La baie nu exista sapun, sampon, iar la bucatarie nu au burete, solutie spalat vase, laveta, etc...

Televizorul este doar in camera de la etaj, insa nu mergea deloc.

Internetul este gratis, semnal destul de prost si viteza de Grecia :).

La plaja se poate ajunge mergand pe o poteca pe langa vila, apa este foarte buna in zona si nisipul foarte fin.

Daca dispuneti de timp suficient pt rezervare eu as recomanda o alta optiune.

Trimis de MrCod in 02.09.17 18:12:36
Validat / Publicat: 02.09.17 20:04:29

VIZUALIZĂRI: 3085 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MrCod); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P13 rasarit vazut din Thassos

[02.09.17 18:38:16]

Am adnotat, deasemenea, aceste coordonate ca fiind confirmate.

Mutat în rubrica "Villa Almyra [Golden Beach,Skala Panagia], THASSOS" (nou-creată pe sait)

[03.09.17 07:15:34]

iulian79
[16.03.19 11:11:21]

Noi am fost cazati o saptamana la Villa Almyra si ne-am simitit foarte bine. Conditiile sunt bune comparativ cu pretul platit. Totul a fost curat, proproprietarul foarte amabil.

Pro: proximate plaja, parcare privata, aproape de restaurante. Minusuri: lipsa vedere plaja/mare, lumina redusa parter din cauza unor geamuri mici.

Nota generala:8. Recomand aceasta cazare.

Nota: pe insula Thassos am mai fost 5 ani la rand de fiecare data in locuri diferite si pot afirma ca aceasta cazare este o cazare la care as reveni cu drag.

[16.03.19 11:12:54]

@iulian79: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

MrCod