ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.04.2010
DIN: Jilava [IF]
ÎNSCRIS: 08.09.08
APR-2010

Restaurant Riviera

Restaurantul Riviera este un restaurant cu specific romanesc şi internaţional.

Restaurantul este situat pe Bulevardul Basarabia, nr 23, în sectorul 3. Terasa restaurantului are vedere la lacul Parcului Naţional. Restaurantul dispune de parcare destul de generoasă.

În acest loc am petrecut momente de neuitat la diverse evenimente, dar şi atunci cînd pur şi simplu am vrut să evadez din bucătăria apartamentului meu şi să mă destind ascultînd o muzică de calitate. Preturile sunt nici mici dar nici exagerat de mari, dar tinand cont că mi-am sărbatorit de cîteva ori ziua de naştere aici eu am considerat că a meritat.

Preparatele sunt gătite cu mult gust, serviciile au fost întotdeauna ireproşabile, iar ambianţa distinsă este insoţită de muzica ce îmbină toate stilurile.

Trimis de kmy in 16.04.10 18:55:01

VIZUALIZĂRI: 3947 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (kmy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 ursitoare la un botez

cosminp
[16.04.10 19:20:11]

@kmy, nu te supara, dar cam prea lacunar reviewul tau.

arata de parca l-ai facut sa iasa la numar.

mai da-ne ceva detalii despre meniu, serviciile ospatarilor, bucatari, etc.

[16.04.10 22:14:50]

Restaurantul Riviera este, de fapt, chiar in incinta Parcului National. De aici deduc ca esti din Bucuresti, insa nu specifici acest lucru in cartea ta de vizita. Este un restaurant bun, chiar intentionam sa il prind si eu intr-un review.

Am fost aici la o nunta, locatia se preteaza foarte bine, spatiu este suficient, au chiar terase acoperite, iar focurile de artificii deasupra lacului noaptea au fost superbe. Am fost si doar sa mananc, preparatele sunt intr-adevar gustoase, stau cam prost la capitoul servetele, nu sunt suficiente pe masa si apoi trebuie sa "vanezi" un ospatar sa iti aduca, dar asta nu e chiar asa de grav. Este foarte relaxant aici, mai ales pe inserat, cand nu se mai aude galagia copiilor care se joaca in parc, dar si in cursul zilei cand e soare si frumos afara.

Privelistea este frumoasa, o sa pun eu niste poze.

[16.04.10 22:39:15]

Webm, vreau sa atasez foto cu acest restaurant si ma intreaba la ce review al meu sa le atasez, eu vreau aici, nu se poate sa atasam la review-urile altora?

Parca se putea...

Cu ocazia asta dau un sfat celor care posteaza impresii la destinatii generale, gen "restaurante, baruri, etc." sa scrie intai numele restaurantului sub fotografie si apoi descrierea, pentru ca sunt amestecate si nu stim fotografia carui restaurant apartine.

Pana la urma incarc fotografiile la o impresie de-a mea, ca sa ilustreze descrierea lui @kmy si o rezolva webm-ul!

kmyAUTOR REVIEW
[16.04.10 22:49:19]

Bine punctat Magdalena. Da, sunt din Bucuresti. Astept si eu sa se valideze pozele mele, care le-am facut la un botez.

[16.04.10 22:55:15]

Bine ca ai si poze, am pus si eu cateva din exterior, facute in zilele astea cu mult soare.

Nefiind validate ale tale le poti reedita in cazul in care nu ai scris numele restaurantului, ca sa stie ca e vorba despre el.

kmyAUTOR REVIEW
[16.04.10 23:01:35]

ataseaza tu fotografii. eu nu mai scriu nimic despre acest restaurant.

[16.04.10 23:02:18]

Asa am facut, dar am si eu review-uri aici si ma pune sa selectez doar din impresiile mele...

Poate uitandu-te si pe pozele tale iti amintesti mai multe amanunte sa faci review-ul mai complet.

[17.04.10 06:35:18]

In momentul de fata, programul NU permite atasarea unor fotografii la review-ul altui utilizator -- ci doar atasate la rubrica acelei 'destinatii' si daca cel care incarca fotografiile nu a scris si el un review in acea destinatie (in acest caz,le va atasa acelui reveiw).

Am re-atasat insa manual pozele magdalenei la review-ul scris de kmy.

[17.04.10 07:54:39]

Multumesc webm! Ma bucur ca am putut atasa poze cu acest restaurant asezat intr-o zona superba. Dupa cate vad, kmy a atasat poze din timpul petrecerii...

cosminp, kmy, magdalena
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în București?: