ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.08.2017
AUG-2017
1 AD. + 2 COPII

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

Evitaţi Hotel Minerva din Mamaia!

anul trecut am fost tot la Minerva, a fost bine calitate /pret,

anul acesta un DEZASTRU, sezlongul nu mai era inclus la plaja, acesta devenind privata,

iar, chiar daca erai cu patura la plaja, "privatii" te " urecheau daca aduceai bauturi de la piscinia, desi sa platit all inclusiv,

sezlongul fiind 25 lei fata de zero lei anul trecut.

Dar cel mai grav este ca SE FURA, mie de exemplu in data de 26.08.2017, desi geamul la balcon a fost rabatat (deci se presupunea ca este in siguranta camera) a fost deschis (FARA SA FIE SPART GEAMUL) si camera a fost ravasita furand cheia de la masina iar apoi furand si masina din parcarea hotelului (masina fiind in fata geamului parcata), de bani sau telefoane nici nu mai are sens sa vorbim.

Totul se intampla intre ora 19 (ora cinei de la "impinge tava" si 23,30 ora revenirii de la plimbarea de seara.

EVITATI ACEST HOTEL, AS SPUNE ACESTA ZONA.

Trimis de orre in 29.08.17 19:35:53
Validat / Publicat: 29.08.17 21:57:03

VIZUALIZĂRI: 3661 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (orre); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster45 [29.08.17 21:55:02] »

@orre: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 09&ridAnt=81428

mihaela51 [02.09.17 14:20:42] »

@orre: Stimate Domn, In primul rand ar trebui sa fiti cinstit cu dvs. insasi si dupa aceea sa criticati.

Referitor la pret, pretul de anul acesta a fost mai mic fata de anul trecut tocmai pentru faptul ca nu mai aveam plaja, aceasta si angajatii apartinand de administratorul de anul trecut al complexului.

Noi am informat agentiile si clientii ca plaja este privata si ca sezlongurile sunt contra cost - 15 lei si nu 25 lei.

Mancarea la, inpinge tava'' cum spuneti dvs. era in acelasi sistem ca anul trecut la all inclusive adica bufet, dar mancare mai buna dupa parerea multor alti clienti.

Pe dvs. de fapt va deranjat faptul ca nu puteati merge sa beti bere pe plaja, desi v-am explicat ca din punctul nostru de vedere nu era interzis in zona de cearceafuri, care era zona libera, unde nu va putea nimeni reprosa nimic.

Legat de furtul de masina, ati fost atentionat de mai multe ori de un lucrator de-al nostru sa nu lasati usa la balcon deschisa fiind la parter dar nu ati inteles.

De curatenie in camera sa nu mai vorbim, aveati toate lucrurile aruncate peste tot, chiar si in balcon, iar baia sa nu mai spun cum erau aruncate biberoanele si celelalte obiecte, ar trebui sa pun pozele pe acest site sa vada tot omul cum arata camera dvs.

Am inteles ca erati dupa decesul sotiei, ca aveti doi copii mici, dar nu inteleg atitudinea dvs.

Sper politia sa va gaseasca masina si sa va linistiti sufleteste.

Cu stima,

Georgeta Vifora Bari

NB mihaela51 este (sau a fost) reprezentant al unității
RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [300] [150][7 voturi]
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
orre [02.09.17 16:24:42] »

@mihaela51:

nu mai induceti in eroare.

1. senzlongurie in primele randuri erau 25 lei/zi.

2. geamul la balcon a fost rabatat (deci se presupunea ca doar prin spargere putea cineva sa intre in camera) si nu deschis

3. mentionati va rog si calitatea instalatiilor sanitare ca erau neutilizabile la dus ( in loc sa functioneze, tasnea in baie apa din ele , desi am sesizat asta, abia dupa 24 de ore sa reusit sa facem un dus.

4. spuneti asa: "ati fost atentionat de mai multe ori de un lucrator de-al nostru sa nu lasati usa la balcon deschisa fiind la parter dar nu ati inteles" , pai dvs confirmati ca aveati informatii ca din hotel se fura???

daca tot aveti probe cu fotografii va rog sa le puneti pe site si sa le predati politiei si cu cei care au intrat in camera, adica cu hotii.

eu ce nu inteleg ce va priveste pe dvs. viata personala a clientilor hotelului minerva?

as vrea sa vad si eu video cum sunt supravegheate camerele de la parter pe dinafara, ma refer la geamurile de la balcoane. apoi termopanele de la hotelul minerva (din mamaia) se deschid foarte usor si daca sunt inchise. din pacate nu asigurati siguranta clientilor, nu voi mai dialoga cu dvs. in acest caz de furt. astept organele legale sa faca lumina .

va sugerez sa puneti gratii la geamurile camerelor de la parter, sau sa schimbati acele termopane

rentea [02.09.17 18:30:15] »

@mihaela51: Mi-a placut raspunsul tau si chiar mi s-a parut foarte de bun simt ceea ce ai scris.

Pana aici:

Hai, te rog, mult... editeaza-ti ecoul si sterge chestiile acestea, nu iti fac cinste. Pe bune, e chiar la limita decentei sa aduci in discutie asa ceva. Poti mult mai mult!

webmaster26 [02.09.17 19:26:37] »

@orre: te rog să eviţi pe viitor folosirea exclusivă a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI), această practică este nerecomandată (îngreunează citirea) şi în general considerată lipsită de politeţe pe internet.

În limbaj internaut, a scrie cu LITERE MARI înseamnă că strigi la noi! Vezi, de exemplu, aici

Textul în cauză a fost ajustat de noi, mai sus.

orre [02.09.17 19:30:44] »

@webmaster26: ok, nu prea socializez pe net, acum intradevar este ceva ce nu ma asteptam sa intalnesc.

cris1982 CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [02.09.17 20:43:52] »

@mihaela51:

De cuartenie in camera sa nu mai vorbim, aveati toate lucrurile aruncate peste tot, chiar si in balcon, iar baia sa nu mai spun cum erau aruncate biberoanele si celelalte obiecte, ar trebui sa pun pozele pe acest site sa vada tot omul cum arata camera dvs.

Obisnuiti sa pozati camera cu obiectele turistului ca sa aveti ulterior cu ce-l santaja in caz ca indrazneste sa se planga de inconvenientele intalnite? Foarte interesant!

Omul asta e de apreciat ca a avut curaj sa plece singur cu doi copii mici la mare, fiind si intr-o stare emotionala deosebita, dupa cum ati precizat, si in niciun caz nu i se poate reprosa ca nu a reusit sa mentina ordinea in camera. La doi copii mici este greu de mentinut ordinea de doi parinti, daramite de unul singur, si ala fiind barbatul.

Dupa ce ca aveti o mare vina pentru ca nu asigurati sisteme de inchidere a usilor/ferestrelor eficiente, gratii la ferestre, eventual camere de luat vederi pentru prinderea faptuitorilor, aveti tupeul sa aruncati cu mizerii de genul asta in bietul turist, care oricum este intr-un mare necaz, furtul masinii nefiind un inconvenient minor!

@rentea:

Ti-a placut si faza cu pozatul camerei si amenintarea cu publicarea pozelor in scop denigrator? Sper ca nu!

rentea [02.09.17 21:44:05] »

@cris1982: fireste ca nu, cris, dar faptul ca un reprezentant al unitatii ofera un raspuns la o serie de critici este in mod cert de incurajat. e drept ca "al nostru" are multe lipsuri, dar... inca mai e timp sa editeze ceea ce, poate, a scapat la nervi.

nicole33 [02.09.17 21:45:19] »

@mihaela51:

Mi se pare absolut incredibil şi totodată incalificabil ceea ce am citit mai sus.

În ce calitate îşi permite reprezentantul unui hotel, pentru că asta înţeleg că eşti, să intre în camera unui turist pe parcursul sejurului acestuia şi să mai facă şi poze pentru a-l ameninţa ulterior pe acesta cu publicarea pe internet într-un scop pe care nu-l intuiesc.

Dezvăluirea publică a problemelor personale/familiale ale turistului mi se pare de un prost gust chiar mai mare decât povestea cu pozele.

Transmiterea către poliţie a înregistrărilor video exterioare ar fi putut ajuta cercetarea împrejurărilor în care a avut incidentul cu furtul cheii şi ulterior a autoturismului şi ar mai fi spălat obrazul hotelului în care s-a putut întâmpla un asemenea incident extrem de neplăcut.

Pentru mine lucrurile sunt clare: acesta este un hotel de evitat, dacă nu doresc să-mi revăd chiloţii pozaţi şi postaţi pe internet

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [02.09.17 23:13:34] »

@mihaela51:

... mda... „după aceea” în mod normal un om obișnuit ar fi trebuit să se oprească din citit.

Dacă o persoană care nici măcar de uzul limbii materne nu poate dispune ajunge să fie manager sau p. r. la un hotel... păi vai mama lui de hotel! nici nu mă mir că vă calcă hoții!

cris1982 CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [03.09.17 10:59:12] »

... inca mai e timp sa editeze ceea ce, poate, a scapat la nervi.

Dar de ce sa editeze? Ca sa ascunda adevarul? Lasa ca e mai bine sa stie lumea ce se intampla la acest hotel.

rentea [03.09.17 11:15:01] »

@cris1982: adevarul este ca mi se pare revoltator ca indivizii de la acest hotel sa faca poze in camerele inchiriate turistilor. Cu toate acestea, ce te determina, ca si client, sa iti faci publica situatia ta, pur personala, mai ales unor astfel de asa-zisi manageri? De ce ai face una ca asta?

Cat despre managerul respectiv, un simplu search pe google cu numele sau ne cam lamureste ce fel de om este!

orre [03.09.17 16:29:33] »

@rentea:

de situatia mea personala in mod normal conducerea hotelului nu avea cum sa afle, doar daca la interogarea politiei au aflat ca am avut si niste acte in masina care trebuiau declarate fiind si ele furate, sau pur si simplu stiau ce este in masina. Culmea ca au studiat si aspectele personale ale turistului fara sa fi aflat ceva de la el personal.

de unde ati tras concluzia: "iti faci publica situatia ta, pur personala, mai ales unor astfel de asa-zisi manageri? De ce ai face una ca asta? " Singurele dialoguri cu personalulul acestui hotel au fost de sezlonguri, berea pe plaja , instalatiile sanitare care trebuiau inlocuite si despre siguranta turistului in camerele hotelului dupa furt. De copii era clar ca stiau ca am luat biletul de "concediu" metionand aceste aspecte si la intrare eram clar cu ei. Dar trebuia sa-i pitesc undeva sa nu-i vada nimeni?.

rentea [03.09.17 16:50:46] »

@orre: Am inteles acum, scuze. Eram chiar mirat de faptul ca ai fi putut discuta asemenea lucruri cu ei.

Ce sa zic? Au facut publice niste chestii pe care le-au aflat de la politie, probabil. Cred ca sunt niste neobrazati. Pur si simplu, aceasta femeie, asa zis manager, este la limita lipsei profunde de respect cu infractiunea sau contraventia cel putin.

Sa ii fie rusine!

cris1982, mihaela51, orre, rentea