ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.08.2017
ÎNSCRIS: 18.10.16
AUG-2017

Foarte nemulțumit

Restaurant La Promenada - Rasnov

Citind pe internet multe recenzii bune despre acest restaurant, am decis sa poposim si noi aici. Am ajuns intr-o seara, in timpul saptamanii, la ora 19:45. Mese libere nu prea erau, nici afara, nici in interior. Am asteptat sa se elibereze o masa si am luat loc. Ospatarii alergau de colo-colo in timp ce doi tineri cantau melodii precum My Heart Will Go On. Am asteptat cam 20 de minute sa debaraseze masa, de meniuri ne-am facut rost singuri, bautura ne-a fost adusa rapid, dar cam asta a fost cu rapiditatea.

Am vrut sa comandam o pizza capriciosa cu sos de usturoi si o portie de pulpe de pui la ceaun cu cartofi copti in coaja si sos tzatziki, insa pulpe nu mai aveau asa ca ne-am reorientat spre papricas ardelenesc cu mamaliguta. Am fi dorit si o portie de papanasi (care de fapt este unul singur), insa ospatarita ne-a spus ca nu mai sunt pentru ca desi este aluat pregatit, sigur vor mai comanda si altii si noi nu mai apucam. Ma rog, ne-am resemnat.

Meniul il gasiti pe site-ul lor: lapromenada.ro

Afara se intunecase, cantaretii si-au strans recuzita si au plecat, celelalte mese au fost debarasate cu cateva exceptii, iar noi inca nu primiseram mancarea (ora 22). Am avut intentia de a pleca, dar am ramas deoarece se facuse atat de tarziu incat nu mai aveam energie sa cautam alt restaurant, sa asteptam si acolo. Deci alternativa era sa ne culcam flamanzi.

Intr-un final a venit mancarea. Papricasul era piept de pui (cam uscat) cu foarte putin sos. Pizza a fost bunicica, salamul folosit era gustos. Dupa ce am terminat de mancat, surpriza! Ospatarita ma anunta (vorbindu-mi la per tu) ca "in maxim 5 minute vine si papanasul", asta dupa ce initial mi-a zis ca nu mai sunt papanasi. A venit dupa 17 de minute pe ceas. L-am mancat pe fuga, am achitat si am plecat.

As fi tentata sa calc pragul acestui restaurant inca o data, sa mai dau o sansa, sa comand si alte feluri de mancare (aratau bine in farfuriile ce treceau pe langa noi in timp ce asteptam). Dar as reveni la o alta ora, intr-un moment cand nu este atat de aglomerat restaurantul. Eventual cand voi avea copii si in timp ce asteptam mancarea, ei sa se joace la locul de joaca de langa restaurant, sa treaca timpul altfel.

Cred ca mancarea a fost buna, dar nu delicioasa si in mod cert nu a meritat asteptarea.

Trimis de alina3 in 29.08.17 10:02:29
Validat / Publicat: 29.08.17 17:24:31

VIZUALIZĂRI: 4729 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alina3); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 La promenada - Rasnov - Papanas

madaht [04.09.17 16:27:52] »

Trrebuia sa mergeti "la turistul"...

alina3 [04.09.17 17:27:51] »

@madaht: L-am trecut pe lista. Cu siguranta data viitoare cand vom trece prin Rasnov, vom incerca si aceasta varianta. Multumesc de sugestie!

alina3, madaht
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în zona Râșnov: