ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.08.2017
DIN: Buzău
ÎNSCRIS: 16.02.10
JUL-2017

Ospitalitate grecească la modul excepțional

Dorind sa vizitam Salonicul si imprejurimile lui, ne-am facut rezervarea la acest apartament si pot spune ca este una dintre cele mai bune locatii unde am stat, atat in tara cat si in afara ei.

Locatia se afla situata intr-o zona linistita a Salonicului (pozitionarea GPS va duce exact), beneficiind, ca un mare bonus, de loc de parcare oferit la subsolul blocului (Salonicul este un oras foarte aglomerat, iar daca nu ai loc de parcare unde esti cazat e destul de greu sa gasesti unul in apropiere).

Gazda, Dimitrios, este o gazda exceptionala care, din momentul in care te cazezi si pana la plecare (chiar si dupa, o sa detaliez), te ajuta cu absolut orice ai nevoie. Dupa ce am parcat masina la subsol, ne-a preluat si ne-a dus la apartament.

Acesta este situat la etajul 3, iar dupa ce ne-am dat jos din lift si ne-a deschis usa, am putut intelege ce inseamna sa faci un turism de calitate inalta, atat din punct de vedere uman cat si a ceea ce oferi ca spatiu de cazare. Apartamentul este unul de lux, si cand folosesc acest cuvant nu este deloc exagerat. Totul, dar abolut totul, straluceste de curatenie iar dotarea este la nivel de top.

Spatiul este impartit intr-un living din care iesi in balcon, baie cu dus (cu vibromasaj), doua dormitoare (al doilea are si un mic balcon) si o sala de fitness, dotata cu sac de box, cateva greutati si banda de alergat.

Livingul are o canapea mare, care se poate extinde, televizor in living si cate unul in fiecare dintre dormitoare, video, play station, iar chichineta are frigider mare (cu o sticla de vin din partea casei), plita electrica, ustensile de gatit (complete, nu doar partial, cum am gasit prin alte parti), dulapuri mari in fiecare dintre dormitoare.

Exista aparate de aer conditionat, cate unul in fiecare dintre dormitoare si in living, precum si instalatie de climatizare (asta pentru cei care doresc sa viziteze Salonicul in perioada anotimpului rece).

Totul, asa cum am spus, este la nivel de top, cu mare grija la detalii (nu m-ar mira ca un designer de interior sa se fi ocupat de amenajarea interioara).

Gazda este extrem de volubila si gata cu absolut orice sa te ajute. Iti recomanda locuri care sa le vizitezi, programul cand poti ajunge acolo, ne-a dat numarul de telefon si ne-a spus ca il putem suna pentru absolut orice problema care se poate ivi, din absolut orice punct de vedere. Iar la plecare chiar a insistat ca, in cazul in care se iveste ceva neprevazut, putem sa il sunam si ne ajuta, chiar daca nu mai suntem oaspetii lui (textual, "daca plecati asta nu mai inseamna ca nu sunteti oaspetii mei"!).

O locatie excelenta, cu o gazda asemenea, pe care v-o recomand cu caldura pentru a vizita un oras frumos si plin de istorie cum e Salonicul.

Trimis de cristisch2003 in 27.08.17 17:35:50
Validat / Publicat: 27.08.17 18:16:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 1155 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristisch2003); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Primul dormitor

[27.08.17 18:14:24]

@cristisch2003:

Mutat în rubrica "Route 77 Apartment, SALONIC" (nou-creată pe sait)

[27.08.17 18:29:25]

cosminp
[27.08.17 20:27:09]

Incitanta locatie. Cum ai gasit-o? Airbnb?

Ai avut garantie?

In ce zona este?

cristisch2003AUTOR REVIEW
[27.08.17 22:08:29]

@webmaster45: Pozitionarea pe harta pare cea corecta.

cristisch2003AUTOR REVIEW
[27.08.17 22:11:51]

@cosminp: Am facut rezervarea pe booking.com, fara garantie, rezervarea a fost efectuata respectand cerintele lor postate pe site. Oricum, nu am platit abolut nimic in avans.

E greu sa spun in ce zona este, e aproximativ la 10 minute de mers pe jos de mare, si cam la 25-30 de minute, de asemeni, de mers pe jos, de zona obiectivelor turistice. Localizarea pe harta este postata, poate ajuta mai mult ca pozitionare.

flaviana77
[28.08.17 12:25:49]

foarte bine arata, intr-adevar luxos, mi-a placut.

cosminp, cristisch2003, flaviana77