ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.08.2017

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Foarte nemulțumit
Către satisfăcător

Am platit ultra all inclusive si am mancat vis a vis la McDonalds

Am luat biletul inainte sa apara ultimele 2 reviewuri. Cand le-am vazut am sunat la partenerii AFA (***) si i-am spus doamnei administrator daca se mai poate face ceva, dar doamna m-a asigurat ca a avut clienti care au laudat hotelul, mentionand ca unul din cei pe care i-a trimis dumneai acolo vrea sa mearga si la anul. Mi-a dat sperante false. Pe viitor o sa stiu mai bine, si dupa 3 ani ma simt nevoit sa schimb agentia de turism pentru ca am fost inselat intr-un mod grosolan.

Acum sa trecem la poveste.

Singurul plus, parcare subterana 5 leva pe zi, platesti inainte ca la meseriile vechi ale lumii.

La receptie, engleza era decenta, dar cand am cerut seif in camera am fost invitat sa iau o cutie de valori aflata intr-o camera in spatele receptiei am zis pas.

Odata ce urci spre camera, simti mirosul marii, dar nu pentru ca ar fi geamuri deschise, pentru ca mocheta de pe holuri, e o plaja cu nisip. Curatentie 0. Intri in camera, camera e spatioasa, dar mai veche asa. Rugina pe sub chiuveta, pe calorifer. Usa de la balcon se deschidea putin mai greu. Prima lenjerie era scamosata (eu am aruncat lenjerii mai bune) si cea care a fost schimbata avea o gaura in ea (poza atasata). La un hotel care se vrea de 4 stele nu e voie. Si curatenia, insemna spalat cu clor. TOTUL MIROSEA A IEFTIN.

Ultra all inclusive, nu e nici macar un impinge tava bun. Nu am crezut ca o sa plang dupa all inclusive de la hotel meduza Eforie Nord (vezi impresii).

Mancarea fara nici un gust, bazata pe cartofi (in toate felurile). Carne pui, macrou din belsug din nou gatit in toate felurile dar tot fara gust. 2 feluri de supa una de legume (crema) si una de pui (asta a fost singura chestie comestibila probabil din cauza la delikat). Mic dejun sarac spre foarte sarac. Din nou niste preparate care eu nu le-as da nici cainelui.

Am gustat odata niste paste, evectiv am vomitat putin in gura. Aveau un sos de rosii acrit.

Cu o seara inainte de a pleca am luat mancare de la MCDonalds de vis a vis de hotel (poze atasate pentru necredinciosi). Asta pus punct de fapt.

Bauturi. Sucuri doar la dozator (si daca ma intrebati daca in alte locuri e altfel da este). Bolero, Ralisa servesti sucuri din cutie gen prigat.

Cocktailurile se fac doar cu bauturi locale, si ti le termini singur, pt ca sucul de portocale este doar la dozator.

Bauturile de import sunt disponibile doar dupa ora 18, tre sa le ceri special dar varietatea si acolo e 0.

Snack bar... pufuleti / biscuiti de casa de aia facuti cu untura (ciucalai) le spunea pe timpu' lu; raposatu si fructe

Plaja, bar cu autoservire: dozator de bere si suc si pufuleti

plaja, e privata, dar doar pana la 5 metri de apa, si acolo vin altii si isi pun prosoape si abia mai apuci sa ajungi la apa fara sa nu calci intr-o pereche de slapi/prosop si tot asa.

Piscina exterioara, nu cred ca are mai mult de 150mp, in conditiile in care hotelul are 400 de camere, mult prea mica, si pozitionarea ei face ca dupa ora 5-6 dupa amiaza sa nu mai ai soare.

Echipa de animatie, se straduieste, incearca.

La decazare se verifica camera, lucru ce nu mi s-a intamplat de la Eforie Nord de acum cativa ani.

Platisem ultra all inclusive pt 7 zile dar am plecat dupa 4, pentru ca McDonalds e mai scump la ei.

Cum spuneau si alte reviewuri, cred ca e GAME OVER Bulgaria, cel putin pentru mine si familia mea.

Trimis de bogdan.st in 23.08.17 20:20:23
Validat / Publicat: 23.08.17 20:51:56

VIZUALIZĂRI: 3097 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bogdan.st); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P06 Camra

alinafulg [24.08.17 00:33:55] »

@bogdan. st: M-am distrat... mai ales chestia aia cu ciucalaii, tare de tot.

gotty [24.08.17 10:42:57] »

Tot imi faceam curaj sa mai imi pierd un weekend la hotel acesta, eu avand 2 experiente foarte reusite in trecut, ce i drept in extrasezon, un Paste si sfarsistul lui Mai, dar cu fiecare review ce il citesc imi cam trece.

bogdan.st [24.08.17 11:29:27] »

@alinafulg: intentia mea nu a fost sa distrez pe nimeni. Imi doresc doar sa nu isi ia teapa si altii asa cum mi-am luat-o eu.

bogdan.st [24.08.17 11:32:08] »

@gotty: te felicit pentru decizia luata. Nu sunt aici sa fac antireclama, dar serviciile bulgarilor au scazut de la an la an, dar erau acceptabile. Dar la Astera a fost cea mai urata experienta a mea intr-un concediu. As vrea sa spun ca am piedut doar banii, dar mai rau e ca mi-au stricat vacanta. Bafta in alegerea unui hotel bun.

Minos [04.09.17 19:38:51] »

Imi pare rau de experienta traita... Si eu am renuntat la Bg. Grecia va scrie pe voucherul meu la anul!

alinafulg, bogdan.st, gotty, Minos
    Alte impresii din această RUBRICĂAstera Hotel & Spa Hotel: