ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.07.2008
[?] AD. + 1 COPII

ARTICOL ARHIVAT
TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Relativ bine

Zona linistita. Demipensiune cu suficienta mincare si variata.

Camere mari si frumoase. Aerul conditionat era nefunctional. Lipsea tv satelit.

Plaja ingusta dar curata.

Daca esti cu masina poti face usor excursii la kaliteea, nea skioni, hanioti.

Trimis de titzian in 25.07.08 09:39:32

VIZUALIZĂRI: 6655 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (titzian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 CURTEA HOTEL CU VEDERE SPRE MARE.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

turist_calatorescu* [03.12.09 23:27:07] »

La Possidi Paradise m-a trimis un dobitoc de la Cristian Tour in sept 2005 si cand am coborat din autocar in statiune, primu' lucru i-am dat telefon si i-am zis ca daca nu se prabuseste avionul la intoarcere si daca nu-i e prea cald cu dintii in gura, sa faca bine si sa-si piarda urma prin Bucuresti, ca s-ar putea sa am asa o nebunie temporara si sa-l fac vip la stirile de la ora 5.

Am platit 800 euro pt 7 zile la un hotel cam de 2 la noi, cu o piscina ceva mai mare decat un lighean, cu o plaja de 10 m lungime si 1 latime plina de pietroaie, nu pietre ca alea erau lux. Am plans de ciuda uitandu-ma 7 zile la marea albastra pentru ca am fost avertizati ca daca intram, ei nu raspund de consecinte si asa ne-am lamurit de ce era pustiu si in apa, pt ca era plina de arici de mare foarte veninosi si de curand fusese un prostanac de turist ca alde noi dus de urgenta la spital.

Statiunea e de fapt un sat prapadit si prafuit cu doua magazine gen cooperativa sateasca iar celelate orasele apropiate sunt niste surogate de orase, nu orase, intr-o juma de ora le-ai vizitat... Si surpriza... bang... peste tot numai turisti romani. Oare de ce? Ca-s mai necopti in ale turismului si si-o mai iau, inca. Uite, incerc acum sa n-o mai ia prea multi !!!

Toata peninsula Halkidiki e plina de astfel de hoteluri mici si izolate departe unele de altele, ochioase, fatzoase (noi noute, ca le-a dat statul bani la greu sa se dezvolte pe tema turismului, baieti dastepti, na) dar numai pana la poarta, ca de acolo... praf si boscheti. Cat vezi cu ochii, pamant rosu, stancarie si autocare colcaind cu fraieri besmetici dusi de colo colo... ca sa vada ce?

Masa, alta mitocanie de zgarie branza necivilizati si pusi pe jecmaneala. Mancare multa si buna (nu ma intereseaza) dar, ... nu aveai voie sa vi cu apa de afara (nu mai zic alta bautura, ho, hooo) si un prost de sef de sala statea musai cu ochii pe clienti, sa nu scape inauntru cu vreo sticla in sacosa (fi-mi-ar silaaaa sa-mi fie) si stiti de ce? Pt ca aveau ei de vanzare, frumos aranjate in mijlocul restaurantului sticla de apa de jumate cu 2 euro si un pahar de vin 6 euro si o bere 4 euro... si pt asta a trebuit sa il vad p-ala la usa cum iti scaneaza chilotii din geanta.

Daca nu va deranjeaza mitocania si preferati papa muuuult si o relaxare de-ti tiuie urechile de urat, e o destinatie perfecta...

Eu asa m-am relaxaaat, ca mi-aduceam aminte de toate lucrarile neterminate)). Pentru mine sunt o banda de tarani sarantoci care l-au prins pe Dumnezeu de picior de cand au inceput romanii sa-si faca concediile in afara.

De atunci am vazut zeci de locuri superbe in lumea asta, care merita banutzul si chiar si la noi in tara e mai frumos decat acolo.

Imi pare rau... asta e parerea mea si macar dupa ton puteti sa va dati seama ca, chiar daca as fi exagerat... totusi... ceva tot nu e in regula.

Singurul lucru bun in toata chestia a fost ca, uniti de suferinta si plictiseala) ne-am imprietenit super fain (mai ales pe tema de barfa impotriva lui Vasillis, sefu de sala, cu alte doua familii din Bucuresti, iar cu una chiar tinem legatura pana in ziua de azi asa de puternice au fost impresiile)

Din tot sufletul: bafta NUMAI la vacante frumoase!

ushernelu [23.08.10 19:28:42] »

am fost si eu la possidi paradise. dar sincer sa fiu nu am fost prea incintat de locatie.era prea izolat,prea saraca zona in posibilitati de distracie.plaja era de groaza de ingusta ce era.erau o gramada de pietre la intrarea in apa si in plus erau aricii de mare .daca nu stiiai de ei puteai calca ff bine pe veunul.asa a patit o fetita din bucuresti la vreo 14 ani ,da nu s-a plins prea tare.de cazare ce sa mai vb.aer cond ioc.///tv de risu plinsu.noroc ca nu ne cereau bani pt sezlonguri,doar asa ne aduceau aminte ca ar fi bine sa comandam ceva ,la un pret astronomic.daca am vrut sa imi beau berea ciuc de acasa in curtea hotel am primit observatii ca nu am voie decit daca o iau de la bar.vai de el concediu.

mctudor [15.01.13 16:36:55] »

@aurora_popescu: Cat pe ce sa fac rezervare la acest SUPER MEGA Hotel. Dar am avut sansa si privilegiul sa ma distrez copios cu descrierea facuta de tine.

Super comment.

turist_calatorescu* [15.01.13 20:54:48] »

@mctudor: imi pare bine ca le-am zburat puiul cu ata de data asta )).

Si pana la urma, daca pe greci (idem bulgari) ii inteleg ca vor sa ne faca de bani si basta, pe conationalii nostrii care ne arunca la lupi i-as... i-as... obliga sa-si faca toate vacantele lor numai acolo , pana le vine acru de atata relaxare.

Bafta la vacante frumoase!

mctudor, turist_calatorescu*, ushernelu
    Alte impresii din această RUBRICĂPossidi Paradise Hotel: