ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.08.2017

Sub orice critică
Extrem de nemulțumit
Către satisfăcător

Dezastru si Groază la Strandja 3*

Continuand impresia pe care am scris-o despre Hotelul Angy si mentionand ca noi nu am avut rezervare la acest hotel al groazei, ci am ajunsi aici expediati de la hotelul Angy deoarece camera noastra a fost data altcuiva, proprietarul hotelului Angy ne-a cazat la acest Strandja care este exact peste drum de Angy.

Primul si primul lucru si aproape singurul de apreciat la acest hotel este existenta unui indicator care arata drumul spre hotel, ceea ce il face usor de gasit, in schimb starea hotelului il face si mai usor de parasit.

Gradina hotelului este mare, spre foarte mare, insa extrem de neingrijita, copacii sunt lasati sa creasca in voie, buruienile la fel.

Personalul de la receptie a fost format in prima faza de catre o stimabila duduie, o veritabila doamna care s-a asigurat ca ne ofera o primire de care o sa ne amintim, cu groaza. In momentul in care am ajuns la receptie, (cu proprietarul hotelului unde trebuia sa fim cazati, acestia au avut un dialog destul de aprins in bulgara) noi nici macar nu am fost salutati, dupa care ni s-a trantit o cheie, camera 234, asa a fost primirea.

Am urcat pe scari la etajul 2, si am cautat aceasta camera 234, care surpriza, nu exista, in prima faza am crezut ca este un fel de gluma sau ceva, dupa care ne-am intors la receptie, ca sa ni se spuna pe un ton ironic, faptul ca aceasta camera 234 se gaseste in cealalta cladire, probabil daca eram anuntati atunci nu urcam la etajul 2 cu bagaje.

Am mers in cealalta cladire a hotelului, legatura dintre cele doua cladiri se face printr-un fel de bar (singura zona unde exista, periodic wifi) ca sa deschid usa si sa incep sa cedez psihic, deoarece in camera cu pricina pe langa faptul ca usa era semi-sparta, exista o gaura suficient de consistenta ca sa zic asa,

in camera era dezordine, in sensul de nu s-a facut curatenie, patul era vraiste, pe masa era un pachet gol de tigari, in general dezordine, asta ce am vazut din pragul usii, pentru ca in momentul in care am vazut bataia de joc,

m-am intors cu tot cu bagaje la duduia de la receptie pe care am rugat-o respectuos sa ni se dea o camera CURATA, reactia doamnei de la receptie care a dat din umar, si a sunat nervoasa la cineva, cu care se certa mai multe minute, dupa care ii inmaneaza celeilalte doamne, 2 legaturi de chei, pe genul de una din ele trebuie sa fie curata,

am stat in camera 248, care in prima faza parea DECENTA, dar am primit doua paturi de o persoana cu toate ca era suficient de clar ca suntem cuplu, si ca aveam nevoie de un pat dublu, insa nu am mai zis nimic, ne bucuram ca am primit o camera in care PAREA ca este decent.

Camera, un dezastru, un hol mic, mobilier saracacios, stricat, pe jos mocheta, langa usa de la baie era o mica pata gen balta, de care ma intrebam stupefiata cum a ajuns acolo si ce este, dupa care am aflat evident a 2 a zi ce era,

baia era groaznica, extrem de murdar, cabina de dus nu exista, era un cap de dus comunist, murdar, scurgerea culmea, nu era sub dus ci in celalalt colt ai baii, groaznic, mizerie si jeg peste tot,

in dulapul din camera exista o pereche de blugi, aruncati, uitati acolo de catre cei care au fost cazati inaintea noastra,

pernele patate, ne-a fost sila sa dormim in patul acela, am folosit lenjeria noastra de pat de acasa, recomand sa va uitati la recenziile de pe booking unde sunt postate si poze, pe booking gasiti hotelul sub numele de Strandzha Hotel.

Micul dejun, mancarea bunicica, zilnic aceeasi, bauturile mai exact sucurile de la dozator, erau apa plata cu colorant, apa cu acuarele gen.

Cam la 10 min de mers fata de plaja, prizele erau iesite in afara, aerul conditionat elimina un miros de otet, iesea praful din el.

Curatenia la ei consta in aruncarea gunoiului, avand in vedere ca e o statiune la mare este inevitabil sa nu ajunga nisip in camera de hotel, baie, balcon etc, care evident nu a fost aspirat,

iar cireasa de pe tort a fost faptul ca pe langa mizerie in baie nu exista nici macar un geam, sau o aerisire, iar in momentul in care faceam dus, lasand la o parte faptul ca nu se scurgea apa si se facea inundatie in baie, trebuia sa lasi usa de la baie deschisa doarece nu se putea respira in baie si toata apa iesea din baie, fapt care explica pata gen balta de la usa de la baie.

In concluzie, nu exista cuvinte suficiente ca sa exprim cat de nemultumita sunt atat de personalul hotelului, dar mai ales de conditiile pe care le ofera, la cele 3 stele pe care presupune ca le are, nu ne asteptam la asa ceva, nimic pozitiv de zis.

Trimis de Andreea1205 in 21.08.17 11:08:28
Validat / Publicat: 21.08.17 11:57:20
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 935 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Andreea1205); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[21.08.17 11:56:46]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 35&ridAnt=81017

[21.08.17 12:10:49]

Andreea1205AUTOR REVIEW
    [21.08.17 21:38:10]

@webmasterX: Da, este ok.

Andreea1205
    Alte impresii din această RUBRICĂStrandja Hotel: