ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.04.2010
ÎNSCRIS: 13.07.08
JUN-2008

Excelent pentru tranzit (spre Kusadasi ) si nu numai

Hotelul este la 14 Km dupa Canakkale, pe drumul spre Kusadasi.

Nu este greu de ajuns pe partea dreapta a soselei este un indicator mare cu mai multe hoteluri,

(apoi cateva stradute la dreapta)

Hotelul este foarte cochet (merita 4 stele), camere curate (si cu trei paturi), piscine si o plaja mica dar foarte draguta, intrare lina in apa, nisip fin. Mi-am promis ca la urmatoare vizita in Turcia voi sta cel putin 2 zile in acest hotel

Personalul foarte amabil –am ajuns la ora 23 nu mai aveau program pentru masa dar au facut un efort si ne-au servit ceva de mancare

In hotel este agitatie doar dimineata si seara.

Gradina si terasa sunt superbe priviti (pozele ele vorbesc mai bine) sunt pline de fori si pini.

Plaja este de vis –parca din poveste foste aierisita si linistita

Cred ca se pot organiza si evenimente in hotel exista la etaj niste saloane turcesti foarte frumos decorate.

Am mers de doua ori in acest hotel si am fost multumita –au doar mic dejun sau demipensiune.

Noi am platit 25 euro /mic dejun/persoana/noapte

Mancarea este ok dar nu sralucita -iar de bar nu va atingeti este foarte scump

Trimis de maria12 in 14.04.10 11:42:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: kusadasi Ada

VIZUALIZĂRI: 2012 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (maria12); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P10 hotel iris -gradina

ionescunic
[14.04.10 16:03:18]

Interesanta idee pentru tranzit, foarte frumoase pozele cu plaja, in loc sa stai intr-un hotel inghesuit in Canakkale, se poate sta aici pe malul marii, merci pentru pont.

michaela_1961
[14.04.10 19:38:27]

Si nu este singurul. Pe straduta aceea sunt f. multe hoteluri, majoritatea pe malul marii. Asta daca vorbesti de Guzelyali, asa se numeste zona asta de hoteluri. Este la fix 11 km din centrul Canakkale-ului, pe drumul ce-l urmati spre Izmir, pe dreapta, se lasa un drum parca neasfaltat pe langa o unitate militara. Pe gard, chiar cum intri pe straduta sunt multe pancarde (se vad din strada principala) cu nume de hoteluri din zona. Sunt hoteluri f. dragute, linistite, majoritatea cu terase pe malul marii. Noi am stat la Hotel Mola si la inca unul care nu-i mai retin numele. Nu am facut niciodata rezervari. Am stat si la Buyuk Truva in oras si este incomparabil.

In Edirne am ales intotdeauna Hotel Şaban Açıkgöz‎ care e chiar in centru langa Moschee, are parcare pazita si este f. ieftin si bun.

Incercati si variantele acestea de cazare si nu o sa regretati.

cosminp
[14.04.10 20:42:44]

excelenta informatia despre locatie, pentru care punctez si eu.

michaela_1961
[14.04.10 22:11:05]

Merci!

Daca mai pot ajuta cu ceva, o fac cu placere.

Am mai fost la Kusadasi (Vile, H. Ephesia, H. Onura si Pine Bay Resort), in Marmaris la Hotel Lydia, de fiecare data cu mijloc auto. Poate de aceea mi s-au intiparit toate amanuntele. Am fost apoi cu avionul in Alanya (H. Delphin), iar anul acesta am ales Antalya. Nu am scris reviews-uri de la aceste hoteluri pentru ca au fost pe parcursul a cativa ani in urma si ma gandesc ca informatiile poate sunt perimate.

Referitor la intrarea catre Guzelyali, aceasta este in dreptul unui podet (micut) care are la ambele capete iesiri catre strada cu hoteluri. Deci, daca ati ratat prima iesire si abia apoi ati vazut pancardele (care sunt pozitionate parca un pic mai jos decat soseaua principala), nu va ingrijorati, pe la capatul podului se poate iesi in acelasi loc. Dar trebuie sa va orientate repede ptr. ca podetul e mic. Oricum, dupa ce kilometrajul va arata cei 11 km din centrul Canakkale-ului, primul indiciu e unitatea militara si apoi imediat podetul. Va las, ca incep sa seman cu GPS-ul. )

Concedii placute si drumuri fara peripetii!

cosminp, domidoc, ionescunic, michaela_1961
Alte impresii din această RUBRICĂIris Hotel: