ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2017
AUG-2017

Nici nemulțumit, nici mulțumit

încărcat de pe telefon!

Nu recomand!!!

Am fost cazati 4 nopti intr-o camera la et 1. Camera este de dimensiuni medii, problema cea mai mare a fost lipsa aerului conditionat si a plaselor pt insecte (a fost ffff cald in camera).

Este relativ aproape de centrul vechi la 10 min de mers cu masina, iar in apropiere, la 5 min este un Kaufland.

Zona este linistita, pensiunea este amplasata intr-o zona de case.

Personalul este foarte rece, plictisit, iar cand am intrebat daca putem servi o cafea ne-au spus ca e stricat expresorul (pt ele nu era stricat). Urat din partea lor!

Legat de curatenie, se putea mult mai bine. Mocheta din camera era murdara, va sfatuiesc sa va luati papuci de casa, la baie mirosea a canalizare, la cabina de dus era o problema, parca aveam inundatie dupa fiecare dus. In camera au intrat doar sa ia gunoiul de la baie.

Exista si o bucatarie cu o plita, un frigider, cuptor cu microunde si vesela (este totul lipicios de la ulei, este mizerie).

Cu o zi inainte de plecare au batut la usa sa ne spuna ca trebuie sa platim. Cand am mers sa platesc mi-au cerut 92 lei/ noapte, ca asa apare in sistem, desi telefonic mi-a zis ca e 79. Intr-un final am platit 79 lei/noapte.

In week-end (de vineri si pana duminica) pretul e 100 lei/noapte sau mai mult.

Ma opresc aici. Cred ca este suficient sa va faceti o parere.

Noi cu siguranta nu mai revenim aici!

Nu recomand!

Trimis de CalinStefan in 10.08.17 23:22:50
Validat / Publicat: 11.08.17 12:02:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAȘOV.

VIZUALIZĂRI: 575 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (CalinStefan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 30.00 EUR pe cameră

[11.08.17 12:01:43]

@CalinStefan: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile "Q&A" (întrebări şi răspunsuri), de multe ori foarte utile, în direct, de la "faţa locului".

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 52&ridAnt=80470

Important: Rog detaliați împrejuările în care, deși ați afirmat c-ați plecat de la pensiune, scrieți totuși din aceași zonă.

- V-ați cazat cumva la altă unitate? Dacă da, la care?

- etc (alte variante)

[11.08.17 12:04:31]

Am decis PUBLICAREA (acceptarea impresiilor), dar cu statut SUSPENDAT temporar (fără note, nu contribuie la media unității, nu poate fi votat etc) — până la clarificarea nelămuririlor de mai sus.

În caz că autorul nu răspunde (într-un interval rezonabil de timp) ori în cazul în care răspunsul nu clarifică acele neclarități, review-ul poate fi, eventual, retras de pe sait.

CalinStefanAUTOR REVIEW
    [13.08.17 11:51:28]

@webmasterX: Eram inca acolo cand am scris review-ul. Nu am plecat la alta unitate pentru ca toate la care am sunat eram ocupate, aveau libere 1- 2 zile.

Poze in pensiune nu am facut, nu cred ca ar fi o amintire placuta.

Daca dvs. credeti ca e ok sa publicati review-ul meu, in ideea de a le fi de ajutor infomatiile si altor turisti, va rog sa o faceti. Daca nu, va rog sa il stergeti.

[13.08.17 12:01:38]

Deși destul de încâlcită și derutantă situația — suplimentar față de contradicția din review, din documentarea noastră rezulta că sunteți de loc din Iași (cf celor declarate la înscriere, dar locuiți în Sibiu—, văd că ecoul de mai sus l-ați scris totuși din Iași, ceea ce confirmă, din punctul nostru de vedere, statutul de turist real și conformitatea cu Regulamentul.

Suspendarea este ridicată, reveiw-ul devenind definitiv publicat.

CalinStefanAUTOR REVIEW
    [13.08.17 12:11:42]

@webmaster:

Nu stiu de ce va apare Sibiu...

Sunt din Iasi, nu am nicio legatura cu Sibiul.

CalinStefan
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Office: