ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2017
DIN: Tecuci
ÎNSCRIS: 30.11.14
JUL-2017

DIT Evrika Beach Club

Ne am hotarat foarte greu pentru acest concediu si nu am regretat alegerea facuta.

Am decis sa mergem la acest hotel care este foarte recomandat de multa lume.

Drumul destul de obositor (500 km) mai ales cu apropierea de Sunny Beach.

Am ajuns in jurul orei 13 la intrarea in hotel (se face prin strada principala care duce spre Nessebar). De la intrare am mers directionat de un domn spre locul unde am parcat masina (nu parchezi de capul tau) si i am lasat 5 leva ca m a directionat incet si corect.

Un lucru important pentru cine vine cu masina este parcare pazita si este gratis. Vii lasi masina si spor la distractie (nota 10).

Din parcare am scos voucherul, buletinele si la receptie. Am primit bratarile si cheile de la camera. Am primit ajutor de la un Bellboy care ne a ajutat cu bagajele cu un carucior special. Am primit camera in corpul D2 etaj 4 vedere la piscina.

Camera mare cu balcon doua paturi mari si unul pentru copil tot mare. In toate zilele s-a facut curatenie, prosoape schimbate. Nota 10 pentru camerista, pentru desenele frumoase din prosoape (plus un bacsis).

Mancarea pentru toata lumea proaspata si buna, bauturile asa cum le stim la UAI in Bulgaria.

Am avut wirreles in camera si peste tot in complexul hotelului (bravo multi se plang in Bulgaria de acest aspect).

Pe plaja curat si organizat, sezlonguri, umbrele si barul. Nisipul curat si apa la fel. Intrarea in apa foarte lina.

Un loc frumos in care noi am reveni cu placere ne am simtit in concediu.

Multi straini cazati la hotel si romani dupa masinile din parcare.

O statiune frumoasa si credem noi numarul 1 dupa statisticile bulgarilor.

Pentru tot ce am petrecut la Evrika Club Sunny Beach in acest concediu nota 10.

Trimis de Dragonw in 05.08.17 19:31:29
Validat / Publicat: 05.08.17 20:37:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Hotel Com Albena, Hotel Astera Golden Sands.

VIZUALIZĂRI: 4219 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dragonw); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[07.08.17 14:58:40]

by webmaster: mai jos e justificarea votului negativ acordat de ”mihaamelea” acestui reveiw. (câmpul respectiv este MIC - nu mai scrieți text lungi acolo, ele se trunchiază!

A povestit despre drum si parcare atat de amanuntit dar a vorbit atat de putin despre ceea ce era f important.

Dupa parerea mea nu este adevarat ceea ce a scris - mancarea nu era rea dar nici foarte buna.

O mare problema care nu este semnalata de nimeni vad si care nu e deranjanta este chiar grava: lipsa apei imbuteliate. 3 dozatoare cu pahare la o asa capacitate mi se pare infima.

Si dupa parerea mea nici pretul nu este corect trecut, dar acest lucru este doar o pura supozitie evident

DragonwAUTOR REVIEW
    [07.08.17 23:19:56]

@mihaamelea: Stimata Doamna va inteleg problema. Am avut un concediu placut si relaxant. Fiecare este raspunzator pentru ce face si ce scrie. Nu am scris minciuni am scris doar adevarul de acolo.

Daca nu va placut schimbati vacanta din Bulgaria cu Romania.

Daca spuneti ca am dat mai mult pe cazare va pun aici o poza cu voucherul.

O seara placuta va doresc!

[08.08.17 10:15:27]

Aproape in fiecare zi la pranz nu aveai ce sa mananci, pot sa descriu exact ce se servea la aceea masa: 2-3 tipuri de ciorbe, deloc pe gustul nostru. Cartofi prajiti si paste (nelipsite, dar care la un moment dat nu mai suportai sa le vezi), pui prajit, ceva carne-tocata pe bat sau nu, si 1-2 feluri de mancare gatita din resturile de seara precedenta. Inclusiv ciorba care intr-una dintre zile am presupus eu ca este de perisoare era din carnatii neconsumati cu o seara inainte. Inadmisibil dupa parerea mea umila.

Nu am fost la mare in Romania de mai mult de 6 ani si nu am cum sa compar cu Romania.

La bani multttttttttttt mai putini un concediu in Turcia era net superior.

Supararea mea este, daca o pot numi suparare, ca aceste pareri oameni buni conteaza pentru cei care doresc sa isi cumpere un bilet aici, nu pentru mine si dumneavoastra care se contreaza care ce a apreciat sau nu.

Nu am vazut NICAIERI apa in 5 dozatoare (restaurant principal, Loby Bar, Bar Piscina, Snacks Bar, Plaja), care asa cum a punctat cineva mai erau si acestea goale uneori si numai cel din Loby functiona pe apa calda-rece.

Va intreb este posibil la ALL INCLUSIV sa merg sa imi cumpar apa din afara resortului?

Este posibil undeva in lumea asta "mini barul" sa fie gol chiar si la sosire?

Eu nu am intalnit nicaieri asa ceva.

Peste tot gaseam macar apa in camera zilnic.

La o diferenta de pret de la 1.600 euro cu avionul 3 persoane in turcia zona Antalya la 1.143 fara transport Bulgaria nu se merita.

Imi pare rau ca dupa un an de asteptare am ramas cu acest gust amar.

Eu nu as mai revenii niciodata in Bulgaria.

[08.08.17 10:28:12]

@mihaamelea: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

[08.08.17 10:49:49]

@webmasterX: Nu stiu ce sa adaug in plus fata de cele scrise de 2 dintre cei care au scris deja, am mai adaugat la ce au scris dansii (si aici ma refer la tanarul/tanara de sub 16 ani) si ultimul review adaugat.

M-a deranjat f tare pretul in primul rand si am justificat ca oamenii citesc si se inspira.

Apreciez enorm acest site si mereu citesc cand plec intr-o locatie noua si caut eventual hotelul la care merg.

Tot respectul!

[08.08.17 11:16:44]

@mihaamelea: nu trebuie să adaugi neapărat ceva.

IMPORTANT însă ar fi să scrii acele impresii sub formă de review - astfel ai da note, care se vor calcula la media hotelului, aceasta devenind astfel mai reprezintativă.

Tu le-ai scris ca ecou, nu ai avut posibilitatea de a da note - părerea ta nu se adună la ”media oficială” a hotelului.

reiterez invitația - copiază impresiile deja scrise și încarcă-le sub formă de reveiw: amfostacolo.ro/rev_add9.php?id=1946

DragonwAUTOR REVIEW
    [17.02.18 19:56:18]

Important pentru 2018. Am gasit pe un site de rezervari online la acest hotel Evrika Beach... Fata de anii anteriori, incepand cu vara 2018 hotelul NU MAI DISPUNE DE SEZLONGURI PE PLAJA SI BEACH BAR ALL INCLUSIVE si Parcarea: circa 10 eur/ autoturism/ zi (in limita disponibilitatii).

Hotelul isi rezerva dreptul de a face modificari la programul de all inclusive fara un avertisment prealabil. Deci mare atentie ce si cum rezervati nu mai sunt conditiile pe care noi le-am avut in 2017.

Dragonw, mihaamelea
    Alte impresii din această RUBRICĂDIT Club Evrika (ex Riu Evrika) :