ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2017
ÎNSCRIS: 16.08.16
JUL-2017

încărcat de pe telefon!

Și da și nu

Tocmai ce ne-am intors din sejurul petrecut la Hotel Cometa. Ne-am dorit foarte mult un hotel situat pe malul Marii si implicit o camera cu vedere la Mare. In urma review-urilor am ales Hotelul Cometa, rezervarea fiind facuta inca din iarna.

Voi descrie in randurile urmatoare experienta noastra ☺

Aspecte pozitive ????

● Am ajuns la hotel in jurul orei 12, cazarea se face dupa ora 15. Chiar si asa check-in-ul s-a facut rapid, iar in jurul orei 14 eram deja in camera.

● Personalul este foarte ambil, pornind cu doamnele de la receptie (in special Dna. bruneta, tunsa scurt, cu ochelari si Dna. blonda cu parul cret) si pana la femeia de serviciu. Toti erau foarte deschisi si atenti la cerintele turistilor.

● Lifturile sunt noi, silentioase si cel mai important fac fata cu brio numarului de turisti.

● Pe holuri mocheta este noua, curata, fara mirosuri neplacute.

● Camera este destul de spatioasa. Se vede ca este renovata recent. Pe jos este parchet care arata impecabil, fara zgarieturi sau urme. Mai sunt si 3 covorase care erau aspirate zilnic.

● Mobilierul este nou.

● Baia micuta, dar curata, renovata si ea. La dus exista si perdeluta, scurgerea este ok, nu se aduna apa. Nu am avut probleme cu apa calda sau cu presiunea apei (am stat la etajul 7).

● TV-ul maricel cu diagonala 80 cm, se vedea foarte clar.

● Mini-barul racea foarte bine, are si un mic congelator pt cuburi de gheata si este silentios.

● Patul este suficient de mare (1,60m latime), iar in laterale sunt 2 comode micute cu sertar pe care sunt 2 veioze functionale.

● Mai sunt 2 fotolii noi, cu tapiteria curata, foarte comode si o masuta pe roti si ea foarte utila.

● Exista aer conditionat, dar noi nu l-am folosit.

● Balconul este spatios, dotat cu 2 scaune de plastic si o masuta. De asemenea exista si o franghie cu carlige pentru prosoape.

● Privelistea este superba camera fiind orientata catre Neptun-Olimp. Un mare plus este si faptul ca dupa-amiaza era umbra, deci aveam si mai multa racoare in camera.

● Curantenie in camera se facea zilnic, se lua gunoiul si se completa hartia igienica. Erau si pliculete de sampon, gel de dus si 2 sapunuri mici pe care noi nu le-am folosit asa ca nu a fost nevoie de completare.

● Prosoapele se schimbau la 2 zile sau la cerere, lenjeria la 4 zile.

● Plaja din dreptul hotelului este amenajata cu umbrelute si sezlonguri, sunt 2 golfulete, iar unul dintre ele are apa foarte mica fiind ideal pentru copii. Noi am ales sa facem plaja in Neptun.

Aspecte negative ????

● Cu toate ca tot mobilierul este nou, nu imi explic de ce nu au schimbat si saltelele. A noastra era plina de denivelari, iar arcurile scoteau sunete la cea mai mica miscare. Se vedea ca este uzata. Foarte foarte zgomotoasa si incomoda!

● Am avut parte de o zi cu ploaie torentiala si vant puternic. Scurgerea a fost facuta foarte prost si s-a adunat foarte multa apa in lateralele balconului. A trebuit sa stam sa o dam cu matura, ajungand sa ii deranjam si pe vecinii de mai jos deoarece apa se scurgea si in balconul lor din cauza vantului.

O mare problema, dar care nu tine de hotel este zgomotul cel putin pana la ora 24. La cateva sute de metri de Cometa este hotelul Hercules unde in FIECARE SEARA canta live un domn pana la ora 24, volumul muzicii fiind foarte ridicat.

Tot la o distanta mica se afla Teatrul de Vara de unde se aude la fel de tare muzica, intr-o seara pana la 1:30 noaptea. Nu se putea dormi cu usa deschisa, mai ales pt cei cu copii.

Trimis de Andreea 28 in 05.08.17 16:10:25
Validat / Publicat: 05.08.17 17:16:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA.

VIZUALIZĂRI: 3734 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Andreea 28); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P06 Privelistea + "magnificul" Hercules (cel albastru)

[05.08.17 18:47:13]

Multumim pentru articol.

Camerele arata exact ca la Meteor, insa cu imbunatatiri.

La Meteor, exista mozaic pe jos (din ala vechi, de pe timpuri). Televizorul de la Cometa este modern, fixat in fata patului, nu lateral. Minibarul este asezat in acel pseudobirou din fata patului, care nu exista la Meteor. Nici masuta aceea rotunda nu exista la vecinii de alaturi, care sunt 3 stele.

Citind articolul tau, si vazand si pozele, consider ca Meteor este de 2 stele si Cometa urca spre 3.

Zoazore
    [06.08.17 09:48:15]

@Andreea 28: Mă bucur când văd că și la noi încep să se miște lucrurile! Ar cam fi aproape de 3*! Să vă fie de bine!

[06.08.17 11:39:10]

@Zoazore: Da, Cometa este unul dintre hotelurile de pe litoral unde te simti respectat ca si turist. Ar trebui sa fie un exemplu pentru cei din domeniu.

Camerele intr-adevar arata de 3 stele.

[06.08.17 13:09:06]

@Andreea 28: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

[06.08.17 13:10:10]

@webmasterX: Cu drag ☺

[06.05.18 09:44:20]

Spuneti-mi, va rog, marea din dreptul hotelului este tot plina de alge si pietre? S-a mai imbunatatit ceva fata de anii trecuti?

Totdeauna mi-a placut hotelul, dar am avut probleme cu plaja din dreptul lui.

Scarile de coborare pe plaja de pe acel "delusor" (spre hotel Hercule si Olimpic) sunt tot in aceeasi stare?

Va multumesc.

[06.05.18 12:38:22]

Anul trecut, plaja era plina de pietre. Nisipul era bun, insa pacat de golfuletele alea ca nu se ocupa nimeni de ele, sa le curate.

In momentul in care am vazut si o mama care isi indemna copilul mic sa faca pipi si treaba mare la marginea apei, in vazut tuturor, asa... am plecat de-acolo, si-am zis ca nu ma mai intorc in veci.

Plaja buna ai dupa fantoma fostului Melody. E un pic de mers.

[06.05.18 13:36:02]

@cristina47:

Va multumesc. Am fost de mai multe ori la acel hotel, il cunosc destul de bine. Stiu de acea plaja, dar sunt insotit de o persoana care nu se poate deplasa pe distante mai mari din cauza unor probleme de sanatate.

Credeam ca situatia acelor golfulete s-a mai imbunatatit.

Tot asa este plin de alge in apa?

[06.05.18 14:28:07]

@farcasgelu. eu: In apa nu erau alge multe. Insa, marea era linistita, chiar limpede...

[06.05.18 17:23:26]

Va multumesc!

[09.05.18 15:01:48]

@farcasgelu. eu: Buna! scarile au fost reconditionate si aratau bine anul trecut. Exista chiar si o rampa pentru carucioare (putin cam abrupta ce-i drept).

Golfurile erau in aceeasi stare ca anii trecuti, cel mic cu apa mica parea curatel, fara multe alge. Cel de langa hotel insa arata mai rau, apa era plina de alge si nu am vazut multi turisti care sa faca baie acolo.

Noi oricum nu am facut plaja in zona, mergem in Neptun.

La sfarsitul lunii voi reveni "prin zona " si daca vrei iti spun cum arata anul acesta plaja si golfuletele.

[09.05.18 18:06:20]

@Andreea 28: Va multumesc. Spuneti de scarile acelea sapate in pamant, nu? Eu de acelea am intrebat, nu de scarile normale ale hotelului.

Incercati si Hotel Laguna din Mangalia, plaja mi se pare buna si este pe plaja.

[09.05.18 19:30:17]

@farcasgelu. eu: Spun de scarile pe unde se coboara la plaja spre Hotel Olimpic. Nu sunt scari sapate in pamant, le-au cimentat/betonat. Se vedea ca sunt refacute recent, din cate imi amintesc au si o balustrada.

Multumesc pt sugestie!

[09.05.18 19:42:42]

@Andreea 28: Va multumesc.

Andreea 28, cristina47*, farcasgelu.eu, Zoazore
    Alte impresii din această RUBRICĂCometa Hotel [Jupiter]: