ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.08.2017
JUL-2017
2 AD. + 2 COPII -- v: 9 si 3 ani

Către satisfăcător

Nu recomand acest hotel de maxim 2* in realitate

Din pacate timpul nu imi permite sa scriu in detaliu toate nemultumirile intalnite in acest sejur tocmai incheiat, dar am observat ca oameni care au experimentat aceleasi parti neplacute au detaliat foarte clar mai jos.

Pot sa atrag atentia ca, in primul rand, mancarea este de o calitate jalnica pt un hotel de 4* si pot confirma faptul ca peste jumatate din turistii veniti in aceeasi perioada au facut enterocolita. Din pacate nici noi nu am scapat: eu, sotul si cei doi copii am pierdut doua zile din concediu in camera tratandu-ne... Angajatii de la bucatarie aratau foarte neingrijit, transpirati si cu haine parca nespalate de saptamani. Bauturile de la all inclusiv sunt adevarate bombe cu chimicale. In primele zile, cand nu stii despre ce este vorba, gusti din toate si asa ajungi pe la doctorii din statiune. Apoi ajungi sa mananci pe la taverne ca sa nu inrautatesti sanatatea familiei cu toate ca am platit 1700 de euro pt acest sejur All Inclusiv.

Camerele sunt spatioase si curate referitor la asternuturi, baie..., dar a noastra era intr-un colt plina de furnici rosii care ne-au invadat geamantanele. La plecare am pierdut cateva ore facand bagajele pt a ma asigura ca nu schim cetatenia furnicilor. Administratorul hotelului (o romanca) ne-a spus ca este normal sa fie furnici intr-un hotel de 4* daca acesta are verdeata impejur. Noi stateam la etajul1... :((Dezamagire!!!

Plajele sunt greu accesibile chiar dc sunt puse la dispozitie acele shuttle-bussuri pt ca depinzi de orele la care acestea sunt programate. Dc vrei sa dormi cu copiii dupa-amiaza si apoi sa mergi iar la plaja este imposibil. Ultima masina se intoarce cu turisti de la plaja la ora 18. Deci, apuci sa mai stai maxim o ora. Din punctul meu de vedere ar fi trebuit sa fie masina pana la ora 19 cel putin. Nu exista acea plaja la 150 de metri de resort. De fapt este o salbaticie greu accesibila. Am fost avertizati de localnici sa nu mergem pt ca sunt serpi in buruienile care duc spre aceasta plaja plina cu pietroaie.

Internet gratuit... nici gand... doar la receptie. Acesta nu bate pana in camere si nici macar la restaurant.

Televizorul nu a functionat tot sejurul. Noroc ca nici nu aveam nevoie de el :)

Au fost si parti frumoase, ne-am distrat si ne-am bucurat totusi de vacanta, dar datorita satului Kassiopi care este superb, de vis... Gasesti multe taverne, magazine de suveniruri, gelaterii de calitate, brutarii, supermarketuri, agentii de turism care ofera croaziere frumoase... etc. Dar poate reusiti sa-l vizitati printr-o croaziera sau cu masina venind de la alt resort care sa merite :)

Succes in cautarile dv!!!

Trimis de DorinaV. in 04.08.17 11:16:31
Validat / Publicat: 04.08.17 14:06:41

VIZUALIZĂRI: 1665 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (DorinaV.); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[04.08.17 14:06:23]

@DorinaV.: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

-----

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 16&ridAnt=80109

[07.08.17 10:24:01]

imi pare rau ca ati avut o asa experienta, dar am si eu o intrebare caci vad ca sunt destule articole scrise despre acest hotel, inainte de a lua biletele nu ati citit nimic pe internet nu neaparat aici pe site?

nu v-ati interesat sa vedeti care sunt impresiile celor care au mai fost acolo?

pacat. ati dat si multi bani pe all inclusive.

dacicul
[07.08.17 16:07:20]

@flaviana77: buna, imi permit sa raspund eu, ca sunt in aceeasi situatie, dar vorbesc in numele meu doar

acest hotel era inainte de 3 stele, nu de 4, deci si pretentiile, si automat si preturile au crescut.

intre timp, s-a schimbat si " patronul", acum e administrat de o cunoscuta agentie de turism romanesca, crestina

din ce am inteles de la angajatii romani de acolo, anul acesta s-a schimbat managementul hotelului, si bucatarul de 3 ori.

banuiesc ca daca mancarea ar fi fost macar decenta, la un pret decent (nu de 4 stele, ci 3, cum era), review-urile bune continuau. Ei am facut hotelul de 4 stele, cu preturi pe masura, dar au scazut mult calitatea serviciilor, in acest an deci s-au schimbat multe in rau, anul acesta, fata de anii trecuti.

Eu personal, m-am uitat mult peste tot inainte de a alege, si pana in iunie acest an ( in iunie era deja achizitionat sejurul de 3 luni ), nu a fost nici un review dezastros.

Nu am nici un motiv sa contest experientele pozitive ale celorlalti turisti de anii trecuti, la fel cum, daca isi revin la bun simt, ale celor viitori, multumiti de minunatele servicii.

deci, ce putin la mine a fost ghinion: locatia sa isi schimbe categoria, "patronii", managementul, bucatarul si respectul pentru clienti

[08.08.17 11:16:00]

@dacicul:

te inteleg perfect.

este regretabil faptul ca se intampla asa ceva caci vorba aia astepti un an de zile pentru o astfel de vacanta.

nu degeaba se spune ca omul sfinteste locul.

este nevoie de oameni care sa faca turism adevarat nu sa isi bata joc.

dar asa ceva se intampla si la noi in tara, daca vrei si ai timp te rog citeste ce am scris eu despre un hotel din Eforie Nord unde am fost vara aceasta.

dacicul
[08.08.17 13:03:33]

@flaviana77: am citit macar conditiile au fost bune noi am avut si nebunii, dar si conditii foarte proaste asta e next time, pe contpropriu, indiferent ca e grecia sau romania

[08.08.17 13:51:42]

@dacicul:

aici ai dreptate, nimic de reprosat in materie de conditii, doar in ceea ce priveste conducerea acelui hotel.

dacicul, flaviana77
Alte impresii din această RUBRICĂMemento Kassiopi Resort (ex Michelangelo Village) :