ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.08.2017
ÎNSCRIS: 18.04.16
JUL-2017

Mergeti si mancati la restaurantul grecesc - Taverna Marelui Paharnic- in ziua de salariu...

Un peste (dorada, lavraki) fara garnitura = 45 RON, o (pseudo) salata grecesca (ANEMICA) = 23 RON, o inghetata (buna) = 18 RON.

Langa restaurante, intr-un foisor, un pahar de 200 ml de (pseudo) braga, calitativ, PROASTA (cea mai ieftina bautura pe vremuri...) pe care ti-o pun in pahar dintr-un PET de 2 l = 10 RON!!! .

Am cerut portarului o recomandare pentru unul din restaurante. Raspunsul a fost fara echivoc: "Oricare, toate e ale noastre! " Asa incat e mai mult decat evident ca nu exista nicio concurenta...

In alta ordine de idei, aveti grija unde parcati masina, la plecare sunt ambuteiaje si riscati sa stati in asteptare pana la o ora.

I-am atras atentia chelnerului ca uleiul de masline pus pe masa expira in chiar ziua in care am mancat noi acolo. Sunt absolut sigur ca nu a fost inlocuit a doua zi (dupa grimasa de mirare a chelnerului care habar nu avea de acest lucru...)

Trimis de malganis in 02.08.17 16:39:27
Validat / Publicat: 03.08.17 09:01:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în COMANA [GR].

VIZUALIZĂRI: 1806 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (malganis); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -1 PMA (din 1 vot)

[02.08.17 16:49:48]

@malganis: Ai scris despre un restaurant la rubrica Parcului de Aventură Comăna.

Pentru a muta articolul la rubrica potrivită, te rog să ne spui numele restaurantului la care te referi în articol.

[03.08.17 09:00:46]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Unde mâncăm în Comana?, COMANA [GR]" (deja existentă pe sait)

Rugăm autorul să ne spună dacă este vorba de alt restaurant.

Mitica49
[03.08.17 17:44:55]

@malganis:

Ziceți așa:

Mergeti si mancati la restaurantul grecesc

..., după aceea vorbiți de feluri de mâncare anemice, pseudo, etc. Așa deci și prin urmare ce să cred? Că ar fi bine să mâncăm acolo ca să luăm și noi plasă? Sau cum?

Pentru că n-am înțeles îndemnul și susținerea lui n-am acordat vot pozitiv.

Costi
[04.08.17 09:27:51]

Uneori mă gândesc că ar fi poate, necesar, să poată fi votați și cei care au votat... asta pentru că de prea multe ori și cu prea multă ușurință se acordă voturi (atât pozitive, cât și negative).

@Mitica49:

Pentru că n-am înțeles îndemnul...

Asta e numai vina ta, nu a autorului review-ului, pentru că ai citit titlul (și probabil întreg articolul) superficial.

Autorul spune: „Mergeti si mancati la restaurantul grecesc” în ziua de salariu!

Pentru mine asta e suficient ca să înțeleg că autorul nu ne recomandă să mergem acolo decât cu buzunarele doldora de bani și dacă suntem dispuși să-i cheltuim acolo.

Titlul nu e un îndemn, ci, de fapt, o atenționare. Pentru a-l recepționa în nota corectă, el trebuie citit până la capăt!

Astfel că, de fapt, cel care ar trebui votat negativ este ecoul, total nepotrivit, al tău.

Cum însă votul este pentru mine ceva mai rar practicat, iar cel negativ este o chiar excepție, rămâne așa.

malganisAUTOR REVIEW
[04.08.17 13:14:36]

@Costi: Costi, ai sesizat bine nuanta... Multumesc!

malganis, Mitica49
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Comana?: