ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.07.2017
ÎNSCRIS: 31.07.17
JUL-2017

Către satisfăcător

încărcat de pe telefon!

Astera un hotel îmbătrânit, cu servicii de proasta calitate si personal neinstruit!

In acest an, Iulie 2017, am avut proasta inspirație sa optam pt Bulgaria, Nisipurile de aur, achiziționând prin agenție de turism camera la Astera Hotel &SPA cu pachet ultra All. Precizez ca am fost 5 familii cu copii având vârste între 2si 7 ani! Voi reda punctual ce am gasit la un hotel de 4* cu servicii ultra All:

1. Sa nu aveți pretenția de a gasi pe cineva cu care sa poți sa te înțelegi in cazul vreunei probleme sau daca consideri ca nu iti sunt respectate drepturile in calitate de client;

2. NU EXISTA CAFEA, deși plătești servicii ultra All, poți bea decât Nescafe de la aparatele cu butoane

3. Sucurile, apa, vinul si berea se găsesc numai la dozator (tec) având un gust oribil, si veți putea beneficia de ele doar pana la ora 23:00;

4. Atât la toaleta de lângă Recepție cât si la toaleta de lângă piscina exterioara nu poți intra de MIROSUL PREGNANT de URINA, cand am făcut cunoscut personalului acest lucru, mi s-a spus ca nu inteleg limba engleză;

5. Mâncarea foarte repetitivă, deloc variata, iar daca ajungi mai târziu la masa vei mânca ce mai apuci, vesela îngălbenită si pătată; nu exista mai multe restaurante cu specific ci doua restaurante cu aceeași mâncare

6. Deși plătești ultra All vei avea in plus 2 tipuri de votca Rusească si Martini, acestea fiind singurele băuturi internaționale;

7. Camere si mobilier uzat, lenjerie îngălbenită si șifonată;

8. Curățenia se face doar cu un mop si la ora la care au timp, ne am trezit cu o bataie in usa la ora 15:00;

9 Am avut camera la etajul 3 deasupra clubului Arogance, astfel încât am beneficiat de extra bass in camera;

10. Internet gratuit este doar in zona de lobby bar;

11. Am gasit gândac in baie, par la scurgere, mobilier ruginit;

12. O statiune cu foarte multă gălăgie, motiv pt care somnul de noapte nu prea exista;

13. Daca nu ti ai făcut somnul de prânz pana in 16:00 nu vei mai avea nici o șansa, începe un program de animație unde mega boxele fac o mega gălăgie.

14. Am gasit o masa de biliard în prag de casație si o sala de Fitness deficitara. Aveau 3 lucruri pozitive: parcare subterana, zona de SPA acceptabila, priveliște frumoasa de pe terasa / de la piscina exterioara!

CONCLUZIE: nu recomand si nu o sa mai merg niciodată in acest loc, pretind ca oferă servicii de 4* si defapt primesti mâncare, personal, curățenie, liniște = 0000000!!!

Trimis de AnamariaD in 31.07.17 23:23:39
Validat / Publicat: 01.08.17 00:02:12
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 1909 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (AnamariaD); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 " Mobilier de 4* "

[31.07.17 23:50:25]

@AnamariaD: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂAstera Hotel & Spa Hotel: