ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.07.2017
JUL-2017
DURATA: --- nopți

încărcat de pe telefon!

Hotel Minay din Kuşadasi

Am fost cazaţi la hotel Minay din Kuşadasi dar lasã mult de dorit. Hotelul aratã jalnic. Daca va pot pune poze va si arat dovada.

-- adăugat ulterior, printr-o sesizare... la poza încărcată: --

Vã spun din experienţã.

Am stat acolo o sãptãmânã şi hotelul aratã cam în felul urmãtor:

Uşa de la balcon stã sã cadã pe turist. Baia aratã chituitã şi ne şters peretele . Instalaţia bãii jegoasã şi defectã.

De mãturat îţi mãturi. Cameristele doar la noi sau inventat.

Jos la recepţie stã un jegos de patron şi pe lãngã el şi cel de la recepţie.

Deci din tot sufletul nu vã recomand hotelul MINAY din KUSADASI.

Nu am putut sã pun dovada în poze pentru cã nu am semnal.

Dar o sã revin.

Trimis de ionela@gm in 26.07.17 08:57:06
Validat / Publicat: 26.07.17 13:27:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 1137 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ionela@gm); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[26.07.17 09:34:04]

@ionela@gm: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului (şi timp de 30 de minute după publicare). Completări se pot aduce şi ulterior — prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- pentru a încărca foto din sejur ori minisejur: click aici.

[26.07.17 09:40:48]

@ionela@gm: Te rugăm completează și notele (gradul de satisfacție) -- folosind linkul EDIT IMPRESII

[26.07.17 14:53:52]

@ionela@gm: sunt convinsă de faptul că hotel Minay nu este de recomandat, nici chiar celor mai putin pretentiosi! Faptul că este pe Ladie's Beach, nu justifica asta, in zonă existând alte locatii mult mai bune, chiar la 3* nemaivorbind de cele de 4 *

Stiu ca pretul la Minay, este unul ofertant pe la agentiile cunoscute pe la noi in sejururi low! Dar Minay nu l - as recomanda nici gratis daca ar fi... chiar si după " marea spoială"... !

[25.08.17 22:03:46]

@ionela@gm: buna seara!

am achizitionat si eu un sejur la hotel minay pentru luna septembrie.

cum este mancarea, cu ce se poate ajunge in centrul statiunii?

ce excursii ati achizitionat si de unde?

cum este plaja?

ce alte informatii mai puteti furniza?

multumes si astept un raspuns

[25.08.17 22:10:55]

@cristiana49: ai un PM lung cu toate amanuntele cerute! Mai putin despre mancare! Nu am stat la Minay!

Sau gresesc cumva?! PM-ul nu era de la tine?!

[25.08.17 22:27:35]

@maria55: scuze, era pentru ionela.

dar pentru excursiile la efes si pamukkale ce agentie locala imi recomandati?

sau este mai bine inchirierea unei masini sau cu dolmus-ul?

multumesc

[25.08.17 22:29:45]

@ionela@gm: buna seara! am achizitionat un sejur la minay pentru luna septembrie.

imi puteti da mai multe amanunte despre hotel?

sau cum va pot contacta?

[25.08.17 22:31:27]

@cristiana49: este de preferat agentia@ cu dolmusul la Pamukkale e mai greu????????????

Am scris in PM! Agentia Sun Dial de la Ladie's Beach pe fsleza! Este la cateva minute de hotelul vostru! Am scris amanuntit despre toate in PM pe care l-ai trimis devreme!

[25.08.17 22:39:41]

@maria55: multumesc!

am citit PM

[25.08.17 22:48:36]

@cristiana49: bravo! Vacanta placuta!

[26.08.17 09:15:09]

@maria55: buna dimineata!

multumesc!

daca nu va deranjeaza, avand in vedere ca am citit pe site ca ati fost de cateva ori in turcia, as dori sa va mai pun intrebari.

[26.08.17 09:37:39]

@cristiana49: cu mare drag! Astept intrebarile aici! Si da, Kusadasi a fost staiunea mea de suflet! 10 ani, 11 sejururi de 10 nopti@ imi este tare dor...

[26.08.17 21:12:24]

@maria55: Buna seara!

cam care sunt preturile pe acolo?

cat costa apa, bere si de unde pot fi cumparate?

suveniruri de unde se pot achizitiona?

preturile in bazar cam cum sunt?

ce trebuie evitat?

[28.08.17 16:08:52]

@maria55: buna ziua!

am citit pe forum ca marti, miercuri si vineri se organizaeaza piete de legume si haine. Unde se afla aceste piete in kusadasi?

[28.08.17 16:41:46]

@cristiana49: miercuri si vineri!

Cu dolmusul de la Ladie's Beach! Rogi soferul sa te lase la bazar! Are statie chiar acolo! Dar sa nu confunde cu bazarull permanent di centru, spui halk-pasar"!!! Adica bazarul popular!

Este intins pe multe stradute, intr-un cartier pe deal! Pe la ora 18 incep sa stranga! Deci este de preferat sa ajungeti undeva pe la pranz, pentru a avea timp de "colindat"!

Dar mie bazarul din Selciuk mi s-a parut mai bun! Este sambata, ai dolmus, costa max 4,5 lire/ sens, nu este greu de ajuns, dar preturile sunt mai bune decat la bazarul din Kusadssi!

[29.08.17 08:19:45]

@maria55: Buna dimineata!

Multumesc, nu pot ajunge la bazarul din SelciuK, deoarece nu prind o sambata in kusadasi. am sejurul de pe 16.09 (dupa amiaza), cu autocarul ajungem duminica, iar sambata pe 23 avem plecarea.

sa inteleg ca bazarul din centru este mai scump decat celalalt?

de asemenea, am mai citit ca marti, miercuri si vineri se organizeaza in piete targuri de legume si haine, unde se afla aceste piete?

multumesc si o zi buna!

[29.08.17 09:00:39]

@cristiana49: bazarul din centrul statiunii este unul intins pe zeci de stradute@ Nu neaparat ar fi mai scump, depinde cum negocoezi, ca de altfel in toata Turcia! Sunt zeci/sute de mici magazine cu de toate! Noi am shopingit de acolo fiind cazati in vecinatatea lui la Surtel! Este deschis pana noaptea tarziu! Merita o vizita! Gasesti cam tot ceea ce vrei si este f usor de ajuns! Cu un dolmus de la Ladies Beach in max 8 min ajungi in dreptul Bazarului, din centru! Soferul te lasa la Surtel sau la scoala si pe oricare din stradute esti in bazar! Pe sensul tau de mers!

Bazarul de miercurea este cel mai marr, are si legume/fructe si textile di tot cu dolmusul vii pana la Primaria Kusadasiului (Beledye) ! Deci treci pe langa Bazarul din centru cu 1_2statii! Stie soferul! Apoi pe jos spre bazarul popular! Este o experienta, preturi si mici si mai mari, sortimente de-a valma!

Nu-ti fie teama, te indruma toata lumea! Dolmusul te duce peste tot@!

Ps.

Excursiile optionale achizitioneaza-le songura de la Sun Dial Agency , nu te"arunca" la oferta ghidei de la agentia partenera! Ca un exemplu, pt Pamukkale, care nu-i de ratat, ea cerea 40-45 euro/pers iar agentiile de pe Ladis Beach le vindeau cu maxim 30euro!

[29.08.17 09:12:45]

@maria55: multumesc. sigur o sa achizitionez excursiile de la sun dial. nu doresc sa platesc mai mult pentru aceleasi servicii

eu as fi vrut sa stiu de la dna ionela, care a scris impresia de la hotel minay, daca au in camera minibar

[29.08.17 09:31:14]

@cristiana49: pe saituri scrie ca ar avea! Dar nu stiu exact!

[29.08.17 09:37:55]

@maria55: asa am citit si eu, dar cand am fost in marmaris am avut surpriza sa nu fie in camera si am platit.

la surtel era?

[29.08.17 09:42:48]

@cristiana49: da! Era! Si avea si o pozitie super hotelul, din toate pdv.

cristiana49, maria55
Alte impresii din această RUBRICĂMinay Hotel: