ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.07.2017
DIN: Buzău
ÎNSCRIS: 13.08.13
JUL-2017

Aer curat dar si dezamagire...

Pensiunea Casa Adina din Sinaia se afla intr-o zona inalta a statiunii, de unde privelistea muntilor este superba. Este ultima pensiune de pe str. Rascoalei, o fundatura, avantajul fiind linistea . Masinile sunt parcate jos in strada, dar sunt in siguranta.

Pensiunea are o curte mica, cu 2 pete de iarba unde sunt masute si sezlonguri pentru o cafea matinala. Locul de joaca este neglijat, cu leagane mici si vechi si alte jucarii rupte, o bicicleta mica, o tinta fara sageti si o trambulina necuratata. Impresia este ca ele sunt acolo doar de decor, nu pentru a face placerea copiilor.

Nu exista o zona de receptie, se intra direct in livingul unde se serveste masa si unde este si o bucatarie curata si bine utilata cu frigider mare, toaster, cuptor cu microunde, si tacamuri. Livingul dispune de 2 mese, scaune, canapea si televizor, precum si de o mica toaleta de serviciu. Tot in living sunt diverse jocuri de familie si jucarii. Ar merita o organizare mai buna, deoarece sunt haotic dispuse.

Dezavantajul acestui spatiu este ca tot aici este si camera nr. 1, in care turistii ghinionisti sunt direct expusi zgomotului de la intrare si din bucatarie.

La primul etaj, camerele 2 si trei. Camera doi este o camera de marime decenta, dotata cu minibar, uscator de par, sifoner incapator. Ne-a placut sa admiram de pe balcon peisajul si sa respiram aerul curat pentru care am si venit in Sinaia.

Am avut prosoape albe si o mica patura in sifonier. La capitolul curatenie ar mai fi lucruri de facut in privinta prafului de pe noptiere, de pe veioza, panzele de paianjen de la balcon. Lenjeria ieftina si cam uzata. Baia cu finisaje ieftine, dusul avea usile glisante defecte, astfel daca puneai mana pe oricare dintre ele riscai sa pice pe tine. Gresia si faianta prost imbinate cu crapaturi intre perete si faianta.

In ultima seara am avut parte de o intamplare nefericita fix in baia cu pricina. M-am gandit mult daca sa dau detalii dizgratioase dar am hotarat sa ma abtin si nici sa nu postez fotografii explicite. Am sunat administratorul, care a sunat-o pe dna care face curatenie. A venit din oras prompt, a dezinfectat si baia si camera, a spalat, dar socul nostru tot a ramas. Dupa o conversatie telefonica lunga cu admin., dumnealui frustrat si nervos, noi suparati si socati, acesta a aceptat sa ne ofere o reducere de pret la cazare drept compensatie.

Parerea mea personala este urmatoarea, daca ceri turistului 140 lei pe noapte, nu ai voie sa ai nici usi glisante care cad pe tine, nici praf pe noptiere si poti cumpara o punga de chit sa astupi in mod responsabil toate crapaturile din baie si din camera. Si poti sa investesti si in jucarii de exterior noi si mai trainice.

Cu siguranta se vor lua masuri si urmatorul turist care va scrie dupa mine va recomanda locul.

Trimis de laura mihaela in 16.07.17 16:59:22
Validat / Publicat: 16.07.17 18:54:23
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA.

VIZUALIZĂRI: 1407 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (laura mihaela); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P06 Camera nr. 2!

[16.07.17 18:17:31]

Mutat în rubrica "Casa Adina, SINAIA" (nou-creată pe sait)

laura mihaelaAUTOR REVIEW
[16.07.17 18:21:42]

@webmaster45: Da, coordonatele sunt corecte! Multumesc!

laura mihaela
Alte impresii din această RUBRICĂCasa Adina: