ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.07.2017
AUG-2016

încărcat de pe telefon!

Groaznic!

Buna!

Mi am facut rezervare anul trecut prin Booking la hotel Island Beach in kavos, am ajuns noaptea la ora 23 dupa un drum lung si obositor.

La cazare am avut o surpriza, nu aveam camere! M am certat cu cei de la receptie pt ca eram f. obositi, dar in zadar " nu sunt camere ".

Dupa lungi incercari de a lua legatura cu cei de la Booking am decis sa ne cautam singuri cazare.

A doua zi m au contactat cei de la booking si mi au spus ca imi ofera altceva, le am spus ca nu mai avem nevoie si niciodata nu voi mai face rezervari prin ei, a fost o lectie.

Oricum insula Corfu este un dezastru, multa mizerie!

Trimis de sabina1980 in 10.07.17 17:29:32
Validat / Publicat: 10.07.17 18:16:17

VIZUALIZĂRI: 1918 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sabina1980); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[10.07.17 17:48:59]

@sabina1980: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Articolul va fi publicat FĂRĂ NOTE, cf. Regulamentului - nu aţi fost cazați efectiv la această unitate.

am decis sa ne cautam singuri cazare.

Unde v-ați cazat, până la urmă?

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[10.07.17 18:36:21]

dupa ce am cautat vreo 2 ore, eram 5 famili, am gasit pt o noapte la o pensiune konstantina (foarte frumos) iar doamna f amabila, a sunat la o familie si ne a facut rost de o casa, pe care am inchiriat o in totalitate 450 e pt 1 sapt. era la 500 m de plaja gardenos (intradevar plaja si marea era frumoasa dar la 5 m de la plaja erau numai sticle sparte si gunoaie, nu recomand corfu) m am plimbat in toate locatiile dar mi a lasat un gust amar, nu ma asteptam... anul acesta am ales nei poroi, sper sa nu fiu dezamagita, oricum am invatat o lectie, fara booking... direct la proprietar, pretul este mult mai bun si ai siguranta ca nu stai in strada

[12.07.17 10:10:14]

@sabina1980: Chiar nu ti-a placut nimic in Corfu? Cu gunoaiele iti dau in parte dreptate, deseori le intalnim in Grecia... Dar plajele, apa, sunt minunate.

Cat despre Booking sunt surprinsa, eu rezerv aproape totdeauna asa si nu am avut niciodata surprize neplacute.

As zice ca e vina hotelului, nu a bookingului. Cei de la hotel ce explicatie v-au dat ?

Oricum, bine ca ati gasit altceva si nu v- ati stricat vacanta.

[12.07.17 11:03:27]

apa este intradevar minunata si peisaje frumoase dar pacat ca turismul e praf, cei de la booking dupa 1 h de cearta si au cerut scuze, am inteles ca nu am fost singurii cu aceasta problema iar cei de la hotel au spus ca nu este vina lor, au anuntat... dar bookingul a lasat anuntul in continuare cu disponibilitate. Sincer nu ma mai intorc in corfu.

[07.08.17 16:10:31]

@sabina1980:

ok cu cazarea am inteles dar cu insula ce ati avut?

lasand la o parte gunoaiele, chiar nu ati gasit nimic care sa va placa?

explicati va rog ca sa intelegem si noi cei care am fost acolo si carora ne-a placut insula foarte foarte mult.

nu este corect sa scrieti asa o parere fara sa dati si argumente.

ati spus ca turismul este praf? probabil sub influenta faptului ca ati fost dezamagita cu cazarea, dar nu sunt de acord cu astfel de afirmatii mai ales fara argumente.

corfu este o insula frumoasa, iar in materie de turism nu cred deloc ca este praf.

[12.08.17 16:45:04]

@flaviana77:A fost cel mai mizerabil loc in care am fost, marea a fost frumoasa, in rest nimic! . DACA VA PLACUT CHIAR NU MA INTERESEAZA!

[12.08.17 20:09:56]

@sabina1980:

DACA VA PLACUT CHIAR NU MA INTERESEAZA!

Nu te supara, dar nu e corect sa te exprimi asa pe un forum ca acesta. Dimpotriva, ne intereseaza daca unuia sau altuia i-a placut locul in care a fost in vacanta.

Aici toti ne spunem parerea, descriem uneori mai obiectiv alteori mai subiectiv locurile vazute, aducem dovezi in sprijinul celor afirmate (fotografii, de obicei) si argumente pentru opiniile noastre.

Niste vorbe scrise la suparare pot induce pe cititori in eroare.

Eu una plec curand in Corfu, noroc ca am mai fost si mi-a placut, altfel plecam cu inima stransa.

Vacante frumoase iti doresc.

[21.08.17 14:58:11]

@sabina1980:

in primul rand as vrea sa stii ca ai gresit gramatical in exprimarea ta fata de mine, v-a placut se scrie corect nu va placut.

in al doilea rand, invata sa respecti lumea care este prezenta pe acest site si sa te exprimi cum trebuie.

in comunitatea Am Fost Acolo oamenii care nu se respecta intre ei sincer nu cred ca au ce sa caute, asta este parerea mea.

exprimarea ta fata de mine fara nici un motiv a fost foarte urata si sper sa fie prima si ultima oara cand mi se intampla asa ceva.

daca nu iti place Grecia si daca n u stii sa apreciezi frumusetile ei, du-te pe litoralul romanesc, o fi mai frumos poate in viziunea ta.

[21.08.17 21:12:36]

@flaviana77: Doamna flaviana sau adriana, NU V A CERUT NIMENI PAREREA!

[22.08.17 00:19:49]

@sabina1980: Din regulamentul Am Fost Acolo: "AmFostAcolo a fost creat si functioneaza pentru a aduna impresii - recomandari si contrarecomandari despre locuri de cazare si obiective turistice diverse din Romania si strainatate"

Deci nu e chiar cum spui, ca nu ne-a cerut nimeni parerea.

Parerile tuturor conteaza aici, inclusiv a ta.

Ma uimeste inversunarea pe care o afisezi, de unde vine oare?

Nici eu nici Flaviana nu te-am jignit, ne-am spus doar parerea.

Atunci cand postezi un articol pe AFA, te astepti sa primesti ecouri, deci te astepti sa afli si PARERILE altora.

Este esenta acestui site, repet, daca postezi ceva accepti implicit si parerile care vor veni, fie ca le ceri fie ca nu le ceri.

Eu pun punct acestui fir de discutie, te rog insa sa cauti sa intelegi ce inseamna AFA. Pentru cei mai multi inseamna prietenie, respect, sprijin, compasiune, chiar daca nu ne cunoastem personal.

Vacante placute iti doresc.

PS. Flaviana si Adriana se scriu cu majuscule.

Acum am vazut ca mi-ai acordat vot negativ pentru ecoul anterior !!! Multumesc pentru atentie .

[22.08.17 10:01:52]

@sabina1980:

esti foarte rautacioasa si nu stii si nici nu ai sa intelegi vreodata ce inseamna acest site si ce inseamna esenta spiritului comunitatii Am Fost Acolo.

consider incheiata discutia din punctul meu de vedere si nu mai vreau sa se mai scrie absolut nimic pentru ca nu are sens sa ne pierdem timpul cu prostii.

urmatorul comentariu care nu va fi conform o sa il reportez administratorului.

[22.08.17 11:45:38]

@flaviana77: Fii multumita ca nu ti- a dat vot negativ la ecouri.

Eu te-am intrecut, mi- a dat doua negative!!

Asa imi trebuie daca ma bag in seama si emit pareri fara sa mi le ceara utilizatorul AFA!!

adrianaglogo, flaviana77, sabina1980
Alte impresii din această RUBRICĂIsland Beach Hotel - complex Island Resort: