ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.07.2008
ÎNSCRIS: 20.07.08
JUN-2008

Menabria - un hotel ieftin si bun

Hotel foarte bun de 3 stele, camerele sunt mari si curate, climatizare centralizata, mic dejun inclus bufet foarte bun pentru 3 stele, balcon mare, personal dragut si foarte civilizat la un pret incredibil.

[Completari ulterioare aduse prin ecou]

Pretul a fost de 22 euro pe noapte camera dubla imensa pana pe15 iunie insa prin agentie pt ca la receptie pretul era mult mai mare. Acolo am vazut mai multe masini de Ro si chiar am vorbit cu un om care ne-a zis ca vine mereu in iunie ca e mai ieftin si foarte bine.

Micul dejun foarte bun (si veneam de la Sol Mare) si indestulator.

Hotelul este cel mai apropiat de vechiul Nessbar aflandu-se chiar in buza uscatului la intersectia celor trei strazi ce se unesc in soseaua ce leaga Vechiul si noul Nessebar.

Hotelul a fost ales pentru pret si pentru locatie, initial am fi vrut sa stam pe insula dar sub 50 de euro pe noapte nu am gasit camera asa ca ne-am orientat spre Menabria.

Intr-o zi m-am blocat in baie, usa nu s-a mai putut deschide, era dimineata spre norocul meu pe la 9.30 si era o femeie de servici pe hol, a chemat-o nevastamea si nu stiu in ce limba i-a spus ce s-a intamplat si aceasta a scos o statie de emisie receptie si a comunicat incidentul. In doua minute si apare un om urias cu o trusa de scule la el si incerca un sfert de ora sa ma scoata viu de acolo insa saracul nu reuseste pt ca clantele lor or fi sovietice adica rezistente si care nu raspund; a provocari. In ultima instanta omul i-a explicat nevestei mele prin semne sa-mi spuna sa ma dau la o parte din usa ca o va sparge fizic prin impingere, lucru care s-a si intamplat numai dupa a treia tentativa. Dupa ce am iesit am fost consolat de intreg etajul si mangaiat prieteneste pe cap de soacra-mea.

Inafara de acest incident minor sejurul nostru aici a fost placut si am retinut hotelul pentru o viitoare escapada.

Trimis de ionescunic in 21.07.08 11:25:13

VIZUALIZĂRI: 3143 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ionescunic); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Admin [23.01.10 01:30:04] »

avem probleme cu validarea pozelor incarcate la acest hotel (si la inca unul - hotelul cu id 949; deocamdata doar acestea doua, dar e posibil ca in viitor, pana la rezolvarea cauzelor, sa apara mai multe).

Problemele se datoreaza unor cauze pur si exclusiv tehnice si sper sa le rezolvam cel tarziu sfarsitul saptamanii viitoare.

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [23.01.10 08:13:49] »

Era al doilea meu review si a fost cam scurt asa ca pun o mica completare acum:

Pretul a fost de ...

Nota webm.10:

[Ecou mutat in cadrul impresiilor initiale.]

magdalena [06.12.10 16:20:13] »

Am trecut de nenumarate ori pe langa acest hotel! Pare bun pretul, daca l-au pastrat si acum.

Plaja unde faceati?

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [06.12.10 16:35:55] »

@Magdalena, excursia asta a fost facuta pentru a aduce la Nessebar pe mama, matusa, socrii mei si parintii prietenilor nostrii, asa ca, cu plaja treaba a fost mai subtire. Am vizitat cam tot ce se putea prin zona.

In ultimele zile am si facut si baie pe plaja din Sunny Beach chiar la inceputul ei langa Oasis, iar socrii mei, mari amatori de soare, au facut plaja si baie in dreapta, pe plaja din Nessebarul nou, unde sunt si mai multe hoteluri dragute.

Noi in primul an am facut o baie scurta chiar pe peninsula dar plajele sunt pietroase si pline de alge.

Deci recomand hotelul mai mult pentru vizite primavara sau toamna decat vara pentru plaja si baie in mare.

Pretul bun era doar la agentie si pana in 15 iunie parca.

Noi desi am vrut sa revenim, nu am mai apucat, acum visul meu e sa ajung la unul din hotelurile din peninsula, sunt mult mai romantice, dar si mai scumpe.

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [22.03.11 07:35:52] »

Din pacate hotelul Menabria nu mai exista, a fost vandut, acum se numeste The Mill si a fost renovat, avand preturi exagerate fata de ce am platit noi.

Rog webmasterul "in charge" sa modifice numele din Menabria in The Mill.

webmaster10 [22.03.11 08:01:41] »

S-au efectuat modificarile, multumesc Nicu

florenta, ionescunic, magdalena