ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.07.2017
JUN-2017
4 AD. + 2 COPII -- v: 10 si 13

încărcat de pe telefon!

Hotel Portaventura

Am fost cazați 3 nopți la HotelPortaventura. Am fost 4 adulți și 2 copii (10 si13) ani. Am fost cazați în 2 camere una cu pat dublu si cealalta cu 2 paturi duble).

De cum am intrat in camere am început să ne întrebăm dacă merită hotelul 4 stele! În afară de asta, aerul conditionat nu funcționa într-o cameră si nici scurgerea de la baie. Pt aerul conditionat au venit 2 băieți care au spart pereții in camera si au reparat până la ora 18.00. Dupa au venit femeile de serviciu si au facut curățenie. Important este ca dupa aceea nu am mai avut probleme cu aerul. Pt scurgere nu a venit nimeni, dar de a doua zi a mers ok semn ca era de pe coloana principală si nu din cameră.

Am avut piscină in fata camerelor, a fost perfect. Ne-am racorit in fiecare seară in piscină până la 11-12 noaptea. Am prins zile foarte călduroase, cu 33-34 grade, iar seara de drag intrai in piscină.

Am avut inclus mic dejun si cina. Mancare suficientă, dar in fiecare zi aceeași. Daca te plângi de mâncare acolo (eu zic ca doar cîrcotașii o fac). Dimineata ouă, bacon prăjit, cârnați, clatite, hot-dog, cereale, șuncă de praga, cașcaval, multe tipuri de croisante si alte tipuri de mâncare. Fructe foarte multe si dimineața si seara:(pepene verde si galben, cireșe, caise, piersici, nectarine, pere, mere, ananas, struguri, etc.). Seara multa mâncare o prepara pe loc :peste, pui, orez cu anumite chestii prin el, legume de toate tipurile, pizza, înghețată 5-6 feluri (Algida-foarte buna), prăjituri, etc... Doar apa era gratuită. Restul plateai:un pahar de vin 4 euro, o sticlă de vin 12€, o bere la pahar 3 euro, la fel si o Coca cola 3-4€.

La final am vorbit la receptie si am avut transfer gratuit la gara cfr. (Am plecat spre Barcelona).

Despre experiența din parcul acvatic puteți citi aici vezi impresii

Trimis de marinica 1976 in 06.07.17 15:08:49
Validat / Publicat: 06.07.17 22:28:45
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SPANIA

VIZUALIZĂRI: 2046 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marinica 1976); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

[06.07.17 15:47:14]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 66&ridAnt=78909

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

OvidiuKNG
[30.07.17 13:32:07]

Salut. Cum mergea netul la hotel?

marinica 1976AUTOR REVIEW
[31.07.17 09:14:43]

Netul a fost acceptabil! Cat am stat in park si la hotel, am folosit doar internetul de la ei. Dar nu au viteza mare la internet! Am stat in 3 locuri in Spania, dar internetul nu sa compară cu cel din România!

OvidiuKNG
[31.07.17 09:48:36]

@marinica 1976: mersi

gabri_oana
[26.06.22 21:59:00]

Buna seara,

In pretul cazarii au fost incluse si biletele pentru intrarea in parcul de distractie?

Merita achizitionate biletele si la Ferarri Land? Am vazut ca nu sunt incluse pentru toate camerele si de aceea va intreb.

Multumesc

marinica 1976PHONEAUTOR REVIEW
[26.06.22 22:56:17]

@gabri_oana: Ultima dată când am fost, au avut și o zi cu întrarea gratuită la Ferrari!

A fost super tare și acolo, doar că nu sunt multe atracții!

Se merita, zic eu!

La orice cazare în hotelurile lor (cele 5) ai întrarea gratuita în Park și în ziua întrării și în ziua eliberării camerelor. Deci dacă ai luat doar o noapte, să zicem 24.06, ai întrarea libera în Park pe 24 și 25! Dacă stai 2 nopți, 24 și 25, ai întrarea inclusă în Park pe 24,25 și 26!

Încearcă să ajungi la hotelul ales cât mai devreme, pe la 08.00 maxim 08.30. Au camere unde poți lăsa bagajul și mergi în Park, apoi după ora 14.00 poți reveni la hotel să-ți iei camera! Eu asa am făcut!

La 09.15 au venit în jur de 100-150 de persoane care așteptau sa ia cardurile de întrare în Park și sa lase bagajele! Dacă veneam după ei cred că întra în Park pe la 12.00!

Dar sunt 3 ani de la ultima vizita acolo! Sper că nu s-au mai schimbat lucrurile pe acolo!

Dacă vă mai pot ajuta cu ceva, nu ezitați!!!

gabri_oanaPHONE
[27.06.22 00:15:17]

@marinica 1976: multumesc.

Vom încerca să ajungem cât mai devreme, multumesc de indicații.

gabri_oana, marinica 1976, OvidiuKNG
Alte impresii din această RUBRICĂPort Aventura Hotel: