ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2017
ÎNSCRIS: 30.06.17
JUN-2017
2 AD. + 2 COPII -- v: 1 / 6

Super vacanta, atat pentru cei mari dar mai ales pentru cei mici! RECOMANDAM!!!

Am ales anul acesta hotelul Dorna din Mamaia pur si simplu pentru ca era in top 10 destinatii din Romania pentru familiile cu copii, iar noi cum avem o printesa de 6 anisori si un bebe de 1 an... am crezut ca ar putea fi cea mai buna alegere... si nu ne-am inselat!

Recomandarile, parerile de pe forumuri (marea majoritate foarte bune) si nu in ultimul rand pretul accesibil ne-a facut sa optam pentru rezervarea la acest hotel (ne-a cucerit de-a dreptul cu oferta "Prichindel All Inclusive" unde copiii aveau gratuitate peste tot, nu mai zic ca ne ofereau pat suplimentar sau patut de bebe gratuit - in cazul nostru s-a dovedit a fi o canapea extensibila!!!).

Sa incepem cu inceputul... am ajuns la 10:00 dimineata in ziua cazarii si am fost intampinati la receptie de niste domnisoare foarte amabile ce aveau zambetul la purtator si care ne-au oferit camera in mai putin de 30 de minute cu tot cu completarea formularelor (fara vreo atentie sau spaga din partea noastra!!! - ceea ce nu ni s-a mai intamplat de nu mai tin minte de cand).

Camera foarte curata (aveam aer conditionat pe care il puteam porni daca era nevoie fara niciun cost aditional - cum se mai practica pe la noi, era un pat mare matrimonial pe care l-am unit cu canapeaua extensibila - ca sa nu cada bebe... si tot mai ramanea culoar de trecere pe langa ele... in concluzie era destul loc in camera comparativ cu alte hoteluri de la noi), balcon cu masuta si scaune, aveai si franghie pentru intins prosoape, in baie era foarte curat, la dusul avea cabina, iar scurgerile de la chiuveta si dus era ok, apa calda venea foarte repede si avea si presiune, aveam uscator de par, cosmetice, prosoapele si lenjeria erau impecabile, cu toate ca nu le-am folosit, avandu-le pe ale noastre.

Dupa ce ne-am schimbat hainele am coborat si am tot intrebat cate ceva pe la receptie (despre mese, despre locurile de joaca... etc) si de fiecare data ni s-au oferit raspunsuri clare de catre personal amabil si cu zambetul mereu pe buze.

Despre mese ce sa spun... erau bufet toate cele 3 (am avut all inclusive), era diversificat, dimineata exista omleta, oua fierte sau ochiuri, carnati sau bacon, patiserie, dulceturi, unt, branza topita, branzeturi, masline, sunca, salam, masline, peste, fructe proaspete (2 - 3 sortimente), rosii, castraveti, biscuiti, napolitane, cereale, lapte cald, lapte rece, lapte cu cacao, sucuri, cafea (destul de buna chiar!), ceai, ... pentru 3 stele pe litoral chiar am fost placut surprinsi!

La pranz existau tot timpul 2 feluri de supa / ciorba, ceva la gratar (mici, carne de porc, burgeri, carnati, peste... cam asta am prins noi in cele 5 zile cat am stat), existau paste, era meniu de copii, 2 - 3 feluri de carne, 2 - 3 garnituri, fructe proaspete, salate (multe!), branza, peste, prajituri, inghetata... mancai ce si cat doreai si te duceai de cate ori era nevoie fara sa vezi vreo privire atintita asupra ta!

La cina era alta mancare, tot multa si diversificata... nu lipseau niciodata de la pranz si de la cina prajiturile (de casa, foarte delicioase si proaspete), fructele proaspete (3 - 4 sortimente) si inghetata (copiii era extaziati!).

Existau scaune de copii (suficiente pentru toti prichindeii!) si blender pe care il puteai folosi la nevoie pentru micut!

Ne puteam procura pe toata durata zilei bauturi de la barul de la piscina.

In fiecare seara incepand cu ora 20:00 era si program artistic la piscina, in dreptul terasei unde se servea masa, toata lumea dansa, canta si se distra.

De 2 ori pe zi (11:00 - 13:00 si 17:00 - 19:00) era animatori pentru copii care faceau tot felul de activitati distractive cu ei fie la locurile de joaca, fie la piscina, fie pe plaja, fie in holul hotelului (cand a plouat).

Pe plaja Dorna am avut gratuit 2 sezlonguri si umbrela in fiecare zi.

Momentan atat imi amintesc despre vacanta noastra super reusita, sper ca nu am omis ceva.

Am plecat cu un regret, am vrut sa mai prelungim dar din pacate nu mai erau camere libere... dar am promis sa revenim si anul viitor si speram sa gasim aceleasi persoane amabile si aceleasi conditii pentru ca avem de gand sa stam mai multe nopti!

Deci se poate si la noi... doar daca se vrea!

Recomandam cu incredere, mai ales pentru cei care nu vor sa aiba grija copiiilor prea mult in vacanta!

Trimis de ClaudiaOpr in 30.06.17 23:49:49
Validat / Publicat: 01.07.17 06:54:30
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Mamaia, Eforie, Neptun, Predeal, Sinaia, Busteni, Hunedoara...

VIZUALIZĂRI: 1611 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ClaudiaOpr); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[01.07.17 06:54:17]

@ClaudiaOpr: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

----

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 99&ridAnt=78676

[01.07.17 14:06:16]

In ce perioada ati fost mai exact si cum a fost vremea si temperatura apei marii? Stiu ca Programul Prichindel este pana pe 22 iunie, si, teoretic, ar fi mai racoare iar apa nu prea ar fi buna de intrat in ea.

Ma gandesc si eu la concediul de anul viitor, pentru finalul lunii iunie, pentru ca e mai ieftin, mai putin aglomerat si nu sunt temperaturi toride, insa ma gandesc ca riscam sa prindem frig.

Blenderul pentru bebei de unde se poate procura? Anul trecut nu am observat sa existe asa ceva, insa nici nu am intrebat despre el, pentru ca nu aveam nevoie. Insa pentru anul viitor voi avea nevoie de asa ceva cu siguranta pentru ca vom fi intr-o formula familiala asemanatoare cu a dvs.

Camera la ce etaj se afla si pe ce parte? Noi am avut anul trecut la parter cu vedere la piscina, ceea ce mi-a placut enorm. Insa era o camera dubla cu un pat matrimonial si ma gandesc ca cele cu canapea extensibila se afla prin alte zone (spre dezamagirea mea).

[03.07.17 14:43:00]

Acest cont pare a fi creat special pentru publicarea acestui review, pentru că nu s-a mai intrat pe el după publicarea review-ului. Sper să mă înşel, pentru ca prin asemenea procedee se scade credibilitatea review-rilor respective. Oricum, eu confirm faptul că cele relatate corespund realităţii, fiind testate de mine anul trecut.

[04.07.17 15:23:00]

@cris1982: Este primul review pe care il las pe acest site, celelalte locuri prin care am mai fost nu m-au impresionat atat de tare incat sa merite efortul sa las vreun comentariu.

Nu vad ce nu este in regula...

Asa cum pe mine m-au influentat parerile citite despre aceasta locatie inainte de a o vizita, ma gandesc ca ar putea fi de ajutor si altor persoane!

Ma bucur sa aud ca si anul trecut a fost la fel, ma face sa ma gandesc ca si la anul vacanta noastra va fi una reusita, mai ales ca bebe va mai creste si ne vom intelege mai bine cu el.

[04.07.17 15:31:47]

@cris1982: Noi am fost in 16 / 21 iunie, apa era ok, chiar calda aproape de mal, vremea a fost insa asa si asa, a cam plouat... asta e... can pleci la mare in iunie iti cam asumi, in schimb a fost bine ca ne-am putut plimba cu copiii, s-au jucat pe la locurile de joaca...

De aglomerat era insa aglomerat, la plaja trebuia sa te duci devreme sa gasesti sezlong, fiind hotelul plin, la masa am vazut ca se practica de se asezau cu jumatate de ora inainte la mese, pentru a le ocupa, ori lasau cate o geanta sau tricou aruncate pe cate un scaun sau canapea, tot in ideea asta. Deci cel mai bine era sa vii cu o ora mai tarziu la masa, nu imediat cum se deschidea.

Blenderul era agatat chiar deasupra scaunelor de bebe, la intrarea in restaurant (afara) in partea dreapta mai exact.

Dar oricum se poate intreba, personalul este foarte amabil.

Camera a fost la etajul 1, spre partea cu soseaua, nuse auzea zgomot de la psicina, nici de la masini pentru ca inchideam geamul seara, nu a fost atat de cald...

Linux
[05.07.17 20:38:57]

Ne-am întâlnit câteva zile pe acolo eu am fost în 18 - 23 iunie.

[06.07.17 08:53:24]

@Linux: cu siguranta

[13.07.18 11:18:19]

@ClaudiaOpr:

Aţi ajuns la Dorna în această vară? Vom merge şi noi peste două săptămâni şi sunt curioasă care mai sunt condiţiile.

[13.07.18 12:43:45]

@cris1982: Daaa, am fost si anul acesta, a fost super, ca si anul trecut, mancare buna, animatie, distractie, apa calda vreme buna, tot ce trebuie pentru un concediu reusit.

Vacanta placuta!

[13.07.18 13:12:21]

@ClaudiaOpr: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

[13.07.18 15:19:24]

@ClaudiaOpr: Şi eu m-aş bucura să citesc un review nou, cu speranţa că va fi cel puţin la fel de detaliat ca acesta. Mi s-ar alina un pic nerăbdarea de a ajunge personal acolo.

ClaudiaOpr, cris1982, iustin_79, Linux
Alte impresii din această RUBRICĂDorna Hotel: