ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.06.2017
JUN-2017
2 AD. + 2 COPII -- v: 6 si 8

încărcat de pe telefon!

Super

Tocmai ne-am intors din concediu la Ralitsa Superior Acqua Club. Ce pot sa zic e ca a fost super. noi suntem o familie de 2 adulți + 2 copii 6 si 8 ani.

Fata de anii trecuți petrecuți la Vita park Albena si Nessebar Sole & Mare, pot să vă spun că Ralitsa e mult superior.

Camerele micuțe dar cochete (am stat în corpul C, vedere la Acqua Park, etaj 1, cu balcoane generoase), curate, curățenie zilnică, prosoape schimbate aproape zilnic, lenjeria doar 1 data in 7 nopti.

Mâncarea diversificata si gustoasa fata de ce am mâncat în concediile trecute, pt copii freshuri de mere din cultura locala. Pizza minunata, au organizat intr-o sera o cină internațională, cu mâncare foarte buna, cea chinezeasca delicioasa, tortul minunat. de asemenea la minim 7 nopti ai dreptul la 2mese la restaurant a-la-carte, am ales un prânz la restaurantul franțuzesc din alt hotel (nu îmi amintesc numele) dar restaurantul este la etajul 17, o priveliște minunată către mare, personal profesionist iar mâncarea fina si gustoasa, cu cina de la restaurantul pe malul marii (nu îmi amintesc nici aici numele), pot să spun că ne-am ridicat de la masa fara sa servim pt ca mâncarea din meniu nu era f diversificata, dar ne-am întors la restaurantul hotelului.

Plaja este mare, șezlonguri si umbrele, au de asemenea un restaurant pe plaja, Rai, mâncarea nu este la fel de diversificata dar e ok, dacă nu vrei sa te întorci la restaurantul hotelului care este la 15 Min mers pe jos de la plaja.

Parcul acvatic este senzational pt copii, ei ar sta numai acolo.

Personalul hotelului este drăguț și prezent, managerul era mereu prezent, ba la restaurant ba prin hotel.

Cam atât despre Ralista, foarte multumiti fata ce concediile trecute.

Trimis de Alina Gina in 28.06.17 20:12:54
Validat / Publicat: 28.06.17 22:52:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Vita park Albena, Nessebar Sole&Mare

VIZUALIZĂRI: 2036 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Alina Gina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Restaurant

webmasterX [28.06.17 22:51:59] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 76&ridAnt=78618

mishu [28.06.17 22:56:42] »

@Alina Gina: Ma bucur sa acord primul vot unui articol despre un hotel in care am stat de 7 ori si ma bucur sa constat din cele spuse de tine ca lucrurile merg bine. Noua ne-a placut mereu (dovada si faptul ca am mers de atatea ori) si intradevar mi-ar fi placut sa vad poze mai ales pentru aduceri aminte.

Felicitari, votat cu placere.

Zoazore [29.06.17 08:02:34] »

@Alina Gina: Și nouă ne-a plăcut Ralitsa AquaPark. Mă bucur că n-au coborât ștacheta. Noi am stat la et 3 (2 la noi) și, da, etajul de dedesupt avea terasă mai largă.

Ai cinat la Dobruja, un hotel frumos, dar cam prost administrat. Despre al doilea restaurant... nu mă prind. Chiar n-ai făcut nici o poză?

Alina Gina [29.06.17 09:35:06] »

@Zoazore: Kaliopra se cheama

webmasterX [29.06.17 11:03:14] »

@Alina Gina: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

pustyou [08.07.17 14:57:42] »

@Alina Gina: imi poti spune te rog daca au frigideri camera. in curand voi meerge si eu si exact ca tinecu 2 copii. multumesc

Zoazore [08.07.17 15:35:32] »

@pustyou: Zic eu: e un minibar, dar dacă-l setezi, răcește bine! Îl găsești în ”dulap” și are o ușiță colorată.

vezi impresii

Am pus eu poză din cameră.

pustyou [08.07.17 15:43:06] »

@Zoazore: ok multumesc frumos pt detalii inca o intrebarete rog... cocktail-urile sunt gratuite la All Inclusive+?

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [08.07.17 15:54:27] »

@pustyou:

cocktail-urile sunt gratuite la All Inclusive+?

Unele sunt gratuite (cele mai simple), altele (cele mai tentante )sunt contra cost.

Zoazore [08.07.17 16:03:18] »

@nicole33: Mulțam, tiza!

Alina Gina, mishu, pustyou, Zoazore
    Alte impresii din această RUBRICĂPrimasol Ralitsa Superior Aqua Club Hotel (ex Ralitsa):