ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.06.2017
2 AD. + 1 COPII -- v: 6 ani

Către satisfăcător

Merită!!

Buna plimbaretilor!

Va scriu impresiile noastre [ adica noi doi ] despre mini vacanta de Rusalii in Bulgaria, staiunea Constantin & Elena, Hotel Estreya. Sa stiti ca nu pierdeti nimic daca va hotarati sa va cazati, sa mancati si sa va plimbati in aceasta zona si respectiv acest hotel.

Este o zona foarte frumoasa, linistita, ideala ptr o familie care vrea liniste. Si mai ales daca alegeti acest hotel ve-ti gasi o parte de liniste + tratament!!

Acest hotel, cred ca este singurul din Bulgaria care detine aceasta minunatie de zona plina de verdeata si cele 3 bazine cu apa termala [ au dimensiuni atat ptr adulti cat si ptr copii ], care are temperaturi de 28 0 30 de grade!! Eu si sotia va spun ca dupa cele 3 zile cat am stat in acest hotel am simtit ceva nou, din cauza acestor bai!

Hotel practic are doua parti. in care am fost noi cazati are totusi un confort aparte. In celelat am avut impresia ca era mai specila, erau turisti germani 90 %. Ce era comun era mancare.

Mancarea era totusi slabuta in comparatie cu celelalte frumuseti. Nu sti ce supe erau gatite. Nu aveau nici un biletel sau un carton din care sa stii ce supa este gatita. Am vazut oameni care gustau si apoi, daca le placeau isi puneau in niste boluri minioane [ cam doua mini polonice intrau ]. Mancare ca felul doi era ca echipa Rapid. Nici o zi fara peste. Era si mancare pentru cei care au probleme gastrice. Predomina si foarte variata partea de dulciuri.

Vinul la discretie, berea la fel [ toate din recolta bulgareasca ]!

Cand am fost noi cazati se servea inghetata la liber. Si multe sortimente[ cacao, zmeura, vanilie, fistic etc ].

Intr-o parte a salii de mese erau un baiat care se ocupa numai si numai cu clatite si prajeli [ hamburgeri, carnati ].

Pe langa hotel sant amenajate cateva casute cu eternele bluze invechite, blanuri si chestii din astea.

Daca vreti sa va duceti spre plaja veti cobora vreo 120 de scari si veti gasi un hotel splendid. Intri in el la nivelul marii si iei liftul la nivelul 5 ca sa ajungi in strada!! Foarte frumos pozitionat si foarte frumos aranjat!

In rest a fost frumos, apa din bazine este bataia pestelui. A fosta frumoasa si scurta aceasta mini vacanta de Rusalii.

Trimis de george61 in 27.06.17 21:11:01
Validat / Publicat: 30.06.17 18:47:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 1904 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (george61); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[27.06.17 21:20:57]

@george61:

Pentru a putea încadra corect articolul, te rugăm să ne precizezi la care hotel ai fost cazat:

Estreya Palace

sau

Estreya Residence.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 80&ridAnt=78587

[29.06.17 10:27:47]

@george61: Ne spui și nouă la care din cele două Estreya Palace sau Estreya Residence ai fost cazat?

[30.06.17 18:46:18]

Autorul nu vrea să ne lămurescă la care din cele două a fost cazat.

Având în vedere notele acordate și notele celor doua locații am decis mutarea lui la Estreya Residence Hotel.

Evident că îl putem reloca dacă @george61 binevoiește să ne răspundă!

[30.06.17 18:46:56]

Mutat, la reorganizare - cu ceva îndoieli, vezi ecourile de mai sus - , în rubrica "Estreya Residence Hotel, SF CONSTANTIN ȘI ELENA" (deja existentă pe sait)

[17.07.17 11:51:59]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Estreya Palace Hotel, SF CONSTANTIN ȘI ELENA" (deja existentă pe sait) - ca urmare a unui mesaj personal (PM) trimis către Admin...

Estreya Residence si Estreya Palace fac parte din acelasi complex, intrarea se face ori prin Palace [sa zic asa!] ori prin celalalt hotel. Inauntru este un singur corp! Noi am fost la Palace! Ca deh eram...romani!!

george61AUTOR REVIEW
    [17.07.17 20:09:49]

@webmaster26: AM FOST CAZAT LA ESTREYA!!!

george61
    Alte impresii din această RUBRICĂEstreya Palace Hotel: