ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.06.2017
ÎNSCRIS: 03.01.17
JUN-2017
2 AD. + 3 COPII -- v: 8 4 4

Vacanta reusita la Hotel Dorna - Mamaia

Am facut rezervare la acest hotel in luna Martie direct pe site-ul lor. Totul a decurs foarte repede, in aceeasi zi am primit un mail cu datele unde si cum sa fac plata. Pretul a fost de 1900 de lei, all inclusive, familie cu trei copii, camera dubla cu canapea incepand cu data de 18.06.2017.

In total am fost sase familii cu copii care am plecat la acest hotel, o parte din noi am mers cu o zi mai repede pentru festivalul Forza ZU.

La hotel Dorna am ajuns in jurul orei 9 dimineata si am intrebat la receptie cand ni se dau camere pentru ca au fost familii care au calatorit toata noaptea. De la receptie ni s-a spus ca in functie de cum se elibereaza camerele si se face curatenie. Au fost printre noi care au primit camere la ora 10, eu personal am primit-o pe la 11.30.

Personalul de la receptie a fost foarte primitor si ni s-a vorbit foarte frumos. O doamna care era acolo a tinut copiii de vorba pana noi am completat formularele. Cu parcarea nu am avut probleme, am gasit chiar in fata hotelului.

Hotelul mi s-a parut foarte curat, curatenia in camere s-a facut in fiecare zi. Era un afis in baie unde scria ca daca dorim sa se schimbe prosoapele sa le lasam jos. Oricum la doua zile le schimbau chiar daca nu era jos.

Camera dotata cu aer conditionat care functiona cu o bucata de plastic de la cheia de la camera, televizor LCD, frigider cu sucuri, bere, vin si ceva ciocolata contra cost toate, destul de scumpe, uscator de par. Camera nu este foarte mare si cu canapea a ramas foarte putin spatiu, dar pentru noi nu a fost o problema ca nu am venit la mare sa stam in camera.

Mancarea la restaurant a fost foarte gustoasa si era destul de diversificata, noi nici nu suntem pretentiosi la mancare. Micul dejun cam tot ce poate cuprinde un mic dejun: oua, sunca, carnati, cremvusti, salate, lactate, salam, branza, etc. La masa de pranz in fiecare zi am avut doua ciorbe sau ciorba si supa crema, preparate din carne, salate, paste am vazut in fiecare zi, de trei ori am avut peste, fructe de mare au mai fost, prajituri, inghetata, fructe, pepene verde, etc. Intr-un loc al restaurantului era si un bufet pentru copii. Cina la fel ca si pranzul doar ca nu erau supe. In fata restaurantului langa bar era un loc unde se faceau preparate la gratar: peste, carnati si ceva chiftele am avut acolo. Sucurile gama Pepsi la dozator, doua aparate cu apa plata, doua aparate de cafea cu autoservire. Cafeaua cam slaba dar din a doua zi nu am mai stat pana curgea toata apa in pahar, il retrageam mai repede si asa am avut o cafea mai tare.

La restaurant am observat ca era destul de aglomerat cand se deschidea pentru masa de pranz si cina asa ca noi am luat masa cam la o ora dupa deschidere si nu am mai avut probleme. Bauturile de la bar gama Zarea, bere Golden Brau si mai aveau o lista de cocktail-uri. Vinul, Domeniile Samburesti, alb si rosu, se serveste doar in timpul meselor, tot de la un dozator. In fiecare seara aveam cina tematica, greceasca, turceasca sau italiana.

Tot seara erau diferite activitati, un clovn care statea cu copiii in parcul destinat lor, parc dotat cu trambulina, topogan, balansoare, masa de tenis. Adultii am beneficiat de spectacole cu muzia populara, dansuri, etc.

Un alt aspect pozitiv, fiecare camera am beneficiat de doua sezlonguri pe plaja, gratis. Una peste alta noi am fost multumiti de ce am gasit acolo chiar si restul trupei. Pentru noi a fost foarte relaxant. Toate persoanele cu care am interactionat au fost foarte amabile incepand de la receptie la restaurant pana la femeia de servici.

Trimis de Linux in 26.06.17 14:55:44
Validat / Publicat: 26.06.17 17:07:25

VIZUALIZĂRI: 1941 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Linux); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[26.06.17 20:25:54]

@Linux: Din ce scrii tu aici, răzbate speranța că și la noi începe să miște ceva! Bravo lor!

[26.06.17 20:36:01]

@Zoazore: Da, eu zic că da. Personal nu am ce sa reproșez. Sigur că dacă cauți nod în papură găsești. Zicea (mai în glumă) o prietenă cu care eram la masa după ce a comandat un cocktail că, citez: "acuma sa bag de vina ca paharul nu e de cocktail? " Dacă pleci in concediu setat pe a căuta greșeli cu siguranță o să le găsești.

[26.06.17 21:15:29]

@Linux: Superbă atitudine! Păstreaz-o așa și vei avea doar vacanțe perfecte!

Odată, cineva mă acuza că scriu doar rewievuri pozitive! ”Tu chiar n-ai găsit nici o scamă? ” Ba da, dar nu d-aia m-am dus eu acolo! Pentru controale există instituții autorizate pentru asta!

Vacanțe minunate să aveți și pe viitor!

Și-un sfat prietenesc, primit și de mine, dat mai departe: Un zâmbet deschide multe uși. Lumea e ca o oglindă: îți întoarce doar ce-i dai! Zâmbește și ți se va zâmbi!

[26.06.17 23:24:33]

@Zoazore: Va mulțumesc frumos, la fel va doresc și dvs. Foarte adevărat ce spuneți.

[27.06.17 07:52:34]

@Linux: Sfat: nu mai vorbi cu Dvs. p-aici, că ți-o iei grav! Aici suntem prieteni, nu ne domnim! Sănătate multă!

[27.06.17 08:01:23]

@Zoazore: am înțeles

[03.07.19 12:37:48]

Autorul acestui articol a încărcat recent un al treilea set de impresii din această destinație.

AmFostAcolo sprijină și încurajează astfel de "actualizări", considerându-le benefice pentru evidențierea evoluției în timp a calității serviciilor și condițiilor oferite etc.

Cum însă Regulamentul nu admite 3 sau mai multe seturi de impresii CU NOTE din partea aceluiași autor (vezi punctul B.10) - articolul de față va fi republicat FĂRĂ NOTE (ptr a respecta regula "maxim 2 seturi de evaluări ale unei destinații de cazare din partea aceluiași "evaluator").

Linux, Zoazore
Alte impresii din această RUBRICĂDorna Hotel: