ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.06.2017
JUN-2017

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

Vacanta de familie...

Buna ziua, pe scurt hotelul diamond premium side ultra all inclusiv

ZBOR 1 35 MINUTE BUCURESTI ANTALYA TAROM CHARTER

1. Comportament ciudat la multi dintre angajati... nu poti da spaga la toti din pacate iar celor care nu le dai te trateaza aiurea.

Cazare camere standard sant ok

Piscinele exterioare sant foarte foarte curate. pt copii mici piscina este superba iar piscina cu topoganele este la fel foarte buna

Animatia este undeva medie am vazut altele mult mai bune

Programele la amfiteatru sant pt copii la fel in fiecare zi pt adulti dupa 9 30 se schimba mereu

Mancare este de toate pt toti dar fara fructe de mare, peste doar un fel rar doua feluri, fructe din belsug dar se repeta mereu in rest sant de toate

Bauturi doar locale deloc cele straine acelea doar contra cost

Internet este dar se intrerupe mai mereu si este doar in zona piscinii dar foarte slab. in camera este mai ok

Plaja este ok dar singura problema la intrare in apa este pietris daca mergi desculti o sa regreti putin...

Drumul spre plaja undeva 10 minute pe jos... la plaja au un restaurant si un bar unde va pute ti servi, mancarea fiind foarte buna pe plaja.

Animatie pe plaja foarte slaba in afara de volei nimic doar daca vrei sporturi nautice contra cost acolo la plaja gasesti de toate.

Ultima masa in hotel un fel de gustarica este de la ora 10 seara asa ceva simplu si atat

Restaurantele a la cart sant 2 noi am ales cea italiana si cu meniu principal somon a fost ok dar putin... mai este cel turcesc si atat

Pana la bazar MERGI cu un autobuz 1 euro biletul si ajunge in 20 de minute

Taxiul 13 euro este pretul pana in side bazar centru

Pretul la magazinul de la hotel este foarte ok nimik diferit de bazar credeti ma

Atentie... daca aveti copil nu plecati fara fenistil de acasa este foarte cald l am dat cu crema de protectie 50 si tot a facut alergie de la soare...

PERIOADA 07.06.2017- 14.06.2017

SPER CA AM PUTUT SA VA AJUT SA VA FACETI O IDEE DESPRE ACEST HOTEL

a fost un sejur frumos in care am prins numai zile foarte insoriteeee... VACANTA PLACUTA

Trimis de babygilda in 16.06.17 15:20:19
Validat / Publicat: 16.06.17 16:11:23
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: LARA BELEK ALANYA

VIZUALIZĂRI: 13332 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (babygilda); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [16.06.17 15:25:52] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 80&ridAnt=78311

Corina70 [16.06.17 16:53:23] »

@babygilda: Felicitari pentru vacanta.

Acum urmeaza ceva total off-topic, sa ma scuze cei care citesc si raspund la acest set de impresii:

Mie mi s-a intamplat de multe ori sa fac alergie TOCMAI din cauza produsului de protectie solara cu FPS 50. Ai mai folosit acest produs pentru copilul tau si inainte, in anii anteriori; daca da, ce marca este? Anul acesta ai folosit/cumparat un flacon nou?

alyautohouse [16.06.17 18:26:13] »

@babygilda: ne poţi ajuta te rog cu ceva informaţii?

aglomerat hotelul?

toboganele sunt aglomerate? cat timp funcţioneaza pe zi?

cât timp a durat ransferul de şi la aeroport?

la plaja se merge pe jos sau au mijloc de transport?

Mulţumesc!

krisstinna [16.06.17 18:58:53] »

@Corina70: Tot Off sunt, pentru a îți veni in ajutor.

Citește pe net despre Eucerin-alergii solare, este singurul produs care mie îmi face bine, fără bube, mâncărimi și alergii. Evitați ceaiurile, anumite plante produc alergii in contact cu razele soarelui.

Nicio crema cu protecție solară nu îmi face bine.

Eucerin de zi și de noapte, recomandate de o farmacistă din Bodrum.

Scumpe, dar eficiente.

Succes!

maria55 † CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [16.06.17 23:25:45] »

@alyautohouse: la primele doua intrebari nu am un raspuns???? dar banuiesc ca depinde si de luna in care alegi sa-ti petreci sejurul!

Distanta de la aeroport nu este mare si practic 1h ar fi durata transferului! Daca insa in autocarul de transfer aveti turisti si pentru alte hoteluri pe parcurs, atunci durata de transfer este mai mare????+/_ inca 1h.

Pentru plaja nu au transport, sau nu aveau in luna mai, insa distanta nu ar trebui sa te sperie! Aleea spre plaja este foarte frumoasa/ingrijita si parca sa zic ca am zarit si vreo cateva băncute pentru odihna????!

Este un hotel ingrijit!

babygilda [19.06.17 14:57:58] »

buna ziua topoganele functioneaza in cateva intervale de timp gen 10 =12 14- 17 asa ceva dar nu exista cozi sau ceva sa te faca sa nu ai chef de topogane...

hotelul este aglomerat dar crede ma ca nu vei simti acest lucru este foarte spatios si deloc imbulzeala si la masa ai loc linistit sa iti alegi mancarea preferata.

transferul mi sa parut mai mult decat drumul cu avionul mai exact 2 ore aici intervine si pauza de 15-20 de minute de cafea sau ma rog toaleta.

la plaja se merge pe jos circa 10 minute care pt noi a fost o placere o relaxare sper ca si pt voi va fi la fel... dar am vazut si o femeie mai plinuta cre a fost adusa cu o masinuta gen ca aceea pt golf la plaja de la mare

sper ca am putut sa te ajut

o zi frumoasa

babygilda [19.06.17 15:06:37] »

anul acesta am folosit crema de copii nivea 50 sincer nu stiu cat e de calitativ dar noi cu aceasta crema am plecat in concediu. santem multumiti de ea dar din cauza soarelui puternic a mai avut o alergie asa in zona gatului si a mainii. data viitoare vom incerca alta crema.

Merlina [20.06.17 22:54:32] »

@babygilda: Subscriu. Sunt cazata acum la acest hotel; dupa incheierea sejurului voi incerca sa Scriu Si eu, mai mult Pentru a Sesiza agentiile, si pentru a crea conditii mai Bune pentru cei ce urmeaza sa soseasca aici.

iulia2017 [17.01.18 21:07:06] »

@babygilda: cum este intrarea in mare? multumesc

babygilda [17.01.18 23:03:21] »

Buna seara.

La acest hotel cand ajungi pe plaja dinspre drum vine un bar cu terasa unde se poate lua masa linistit si imediat dupa plaja cu nisip pana undeva la 3 metri de intrare acolo este un pietris enervant iar intrarea in apa este abrupta undeva dupa primul pas pana la genunchi iar cum inaintezi devine tot mai mare adanca.

Pe mine m-a enervat cumplit pietrisul inainte de intrare.

Sper ca ti am putut fi de folos.

O seara frumoasa

iulia2017 [18.01.18 05:05:24] »

@babygilda: multumesc

webmaster45 [18.01.18 06:25:45] »

@babygilda:

te rog să eviţi pe viitor folosirea exclusivă a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI), această practică este nerecomandată (îngreunează citirea) şi în general considerată lipsită de politeţe pe internet.

În limbaj internaut, a scrie cu LITERE MARI înseamnă că strigi la noi! Vezi, de exemplu, aici

Textul în cauză a fost ajustat de noi, mai sus.

mihaelagroza [17.02.19 11:06:52] »

buna,

ati fost preluati de la aeroport de catre cei de la hotel sau cum s-a procedat cu transportul?

Multumesc.

babygilda [18.02.19 12:32:57] »

@mihaelagroza: Buna ziua, da am fost preluati de la aeroport si la finalul sejurului la fel am fost lasati la aeroport.

alyautohouse, babygilda, Corina70, iulia2017, maria55, Merlina, mihaelagroza
Alte impresii din această RUBRICĂDiamond Premium Hotel & Spa [Titreyengol]: