ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.05.2017
ÎNSCRIS: 15.05.17
încărcat de pe telefon!

Ulei fals Kresna / La bomboane / Sandanski

A "n"- a oară prin Bulgaria spre Grecia, si autocarul opreste "La bomboane"- Kresna. Nu contează ce firmă de turism, pt că toate opresc acolo. De la oprirea normală pt refresh si mici cumpărături la reclama pe față pt uleiul de măsline FALS este o mare diferență.

De ce spun asta? Pt că este foarte greu de crezut că ghizii nu ştiu că uleiul e fals.

Nu comentez calitatea uleiului pt că nu mă pricep. Singura realitate palpabilă este verificarea pe net a datelor de identificare a producătorului de pe cutii.

NU EXISTĂ acest producător.

Această verificare făcută de mine a venit după ani de zile in care am cărat ulei pt mine, familie si prieteni. Na, dacă am avut încredere in ghizi!

Bine că am aflat adevărul, niciodată nu e prea tărziu.

Nu trebuie să mă credeți, verificați singuri pe net, unde am avut surpriza să gasesc inclusiv sesizări si luări de pozitie ale autoritătilor greceşti.

Si... la intoarcerea din Grecia fiți atenți cum pleacă incărcați ghizii cu comisionul rezultat din zecile de cutii de ulei cumpărate la fiecare autocar.

P.S. http://bucurestiidealtadata.blogspot.gr/2013/06/ulei-de-masline-extravirgin-fals.html?m=1

Trimis de Aditzul in 15.05.17 15:37:24
Validat / Publicat: 15.05.17 18:39:02

VIZUALIZĂRI: 4979 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

[15.05.17 18:38:52]

@Aditzul: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "AVERTIZĂRI, DE LA LUME ADUNATE" (deja existentă pe sait)

dorgo
[15.05.17 21:14:04]

@all... Ha! Chestia asta o stie toata lumea, de cand e lumea. Asa este, dar, nu de-aici, de la ulei, incepe problema. Plec odata spre Grecia din Bucuresti. Ghidul, un baiat foarte simpatic, ne invita in autocar. "Stiti, eu sunt jurist la o firma dar salariul e mic, in timpul liber mai fac Grecia, ca ghid turistic. Mi-am pus rate la un apartament. Plec seara, dorm in autocar toata noaptea si apoi ma intorc cu altul. Ca trebuie sa fiu "fresh" la firma, poimaine dimineata". Pai ghizii astia tineri, care au cate doua meserii, nici una ca lumea, de unde-si scot si ei ceva bani in plus? Din acel ulei fals, din excursii optionale vandute in Grecia cu 8-10 euro mai mult decat normalul, din asigurari de sanatate "last minute" ce le vand in autocar, etc. " Eu uneori faceam in insule cate o croaziera tocmai cu ghizi romani, pentru ca stiam ca le intra si lor ceva bani in buzunar si stiam cat de greu se descurca in tara.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
AditzulAUTOR REVIEW
[15.05.17 23:21:59]

@dorgo: ok ok

Afacerea e afacere. Nu e nimic anormal sa pui adaos la ceva si sa revinzi. Sunt la magazinele din zona Kresna, zeci, poate sute de produse ok, bacanie, cosmetice, detergenti, si renumitele bomboane. Problema e uleiul care ti se recomanda cu caldură. Si daca nu e doar fals ci e si toxic?

Si tu spui ca se stie de cand lumea. Dar cine stie? Cei pațiți. Oamenii din autocar n-au cumpărat după ce l-am contrazis pe ghid, dar tot la mine se uitau ciudat . Eu le furasem bucuria. Eu ii lasasem fara cadoul pt familie si obligatii. Iar ghidul... " de ce te bagi, ce astia sunt rude sau prieteni cu tine?

Sper si eu ca poate odată ne-om schimba mentalitățile.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
flaviana77
[09.01.18 10:35:04]

@Aditzul:

buna, uite ca rasfoind pe site am dat peste acest articol.

m-am intors de curand din Grecia si am vazut la popas la bomboane si la dus si la intors cum oamenii si-au facut provizii de ulei cu sacosele.

eu nu consum, noua nu ne place, o fi el sanatos, dar nu obisnuim sa il folosim.

sincer chiar daca sunt iubitoare de Grecia nu stiam ca nu este bun uleiul de la acest popas, pentru ca asa cum ai scris tu aici, toti ghizii il recomanda ca este cel mai bun pret si cea mai buna calitate.

am sa stiu pe viitor.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]