ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.05.2017

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător
Foarte nemulțumit
Sub orice critică

Concordia Celes - Nu recomand acest hotel daca va doriti 5*!

Buna ziua.

In prima faza vreau sa va spun ca daca va doriti un sejur de 5 * trebuie sa cautati un alt hotel intrucat serviciile de la Concordia sunt de 3*, din punctul meu de vedere si pretul a fost tot pentru 3, deci nu aveam asteptari.

Am cautat o oferta last minute pentru Turcia cu UAI, transport cu avionul la inceputul lunii iunie, si din multele oferte primite am ales acest hotel intrucat ne-a placut ideea de tobogane cu apa pentru copil, iar din fotografiile de pe internet hotelul arata foarte bine.

Intrarea in hotel este impresionanta atat ziua, dar in special noaptea.

De la aeroport am fost preluati de compania care s-a ocupat de transferul hotel-aeroport, companie din moldova dupa accent, dar care a facut tot posibilul sa ne faca sa ne simitim bine, eventual sa ne atraga sa cumparam de la ei diverse pachete turistice. Frumos, ne-au placut. Drumul cu autocarul a durat in jur de 2 ore. Turcia frumoasa, plina de flori, peisaje, cum o stiti...

Ne-am cazat relativ repede, cu bacsisul de rigoare (10 $) in pasaport.

Camera micuta, cu un pat dublu si unul de o persoana cu vedere partiala la mare, cu lebede si inimioare din prosop facute pe pat. Frumos, au impresionat copilul.

In minibar 3 sticlute suc, 3 apa plata. A fost prima si ultima data cand minibarul ala a vazut ceva pe perioada sejurului nostru, daca vrei apa imbuteliata ceri de la bar, receptie, ei nu iti aduc in camera chiar daca soliciti asta.

Daca lasai 1-2 euro zilnic tips, aveai zilnic curat in camera sau baie si prosoape curate, daca nu, doar intrau sa intinda lenjeria pe pat si goleau cosul de gunoi.

Aerul conditionat functiona ok si putea fi lasat pornit avand alta alimentare electrica decat restul camerei.

In hotel este foarte cald desi au instalatie de climatizare, nu o folosesc decat putin dimineata, dar de ce sa stai in hotel? Ne-am dus sa ne distram.

La capitolul mancare nu stralucesc. Carnea nu o mai gaseai daca mergeai la masa mai tarziu sau trebuia sa stai cateva minute (nu mai mult de 5-7) la coada afara la gratar.

Multe legume cu tot felul de sosuri si orez sau cartofi, nu prea pe gustul nostru.

Gasiti si legume fripte, sau in tot felul de salate, deci nu flamanziti, dar am mai fost si in alte destinatii din Turcia si prin comparatie, Concordia sunt slabi.

Supe erau la pranz si cina 1-2 feluri. Branzeturi bune. Mezelurile turcesti nu sunt pe gustul nostru. Fructe mere, portocale, pepene rosu, atat. Dulciuri multe cu gris si creme. Noi nu suntem fani, copilul nici atat. Inghetata groaznica.

Barul de langa piscina cu un singur barman deservea si restaurantul si se facea coada dupa masa sau in timpul mesei.

In hotel o patiserie deschisa 2 ore, slab aprovizionata, si un bar. Nu poti consuma de la patiserie decat acolo in zona, nu poti iesi pe terasa sau in alta zona. Ciudat.

Langa piscina gasiti hamburgeri, muraturi, cartofi prajiti, iaurturi, ceva cu sosuri (nu am avut curaj sa le gustam) doar in intervalele orare afisate. Tot in aceasta zona gasiti 2 femei care fac pe loc gozleme cu cartofi si branza.

Daca doriti sa optati pentru servire A' la cart trebuie sa solicitati cand va cazati pentru programare la receptie.

Bauturi numai locale, slabe, apa chioara multa, fresh-uri nu, cafea nu- doar ness de la aparat.

Personalul nu vorbeste engleza, daca stii rusa e ok, daca nu, e dificil de comunicat. Aproape totul este contra cost, inclusiv la miniclubul pentru copilasi. La mini club si tot ce inseamna entertainment este in rusa.

Turisti multi din Rusia, Moldova, galagiosi si cam murdari, romani am fost 5 familii care am comunicat ok, civilizat.

Piscina mica, nu gaseai locuri, la plaja de asemenea.

Plaja cu pietris, intrarea brusca in apa. Exista si un ponton cu sezlonguri si cateva umbrele, nu suficiente.

Entertaiment slab, in rusa, acelasi in fiecare seara.

Internet gratuit in loby, functioneaza groaznic, cu plata in camere 5$/saptamana sau 1$/zi functioneaza ok, cand vrea el.

Daca vreti sa va distrati luati un dolmus (autobuzele lor) care va duc la bazarul din Alanya sau in Alanya si acolo sunt multe de spus si de vazut.

Noi am optat pentru mai multe excursii organizate sau individual si chiar au fost amuzante si am vazut lucruri frumoase.

Trimis de cicica in 10.05.17 10:09:42
Validat / Publicat: 10.05.17 12:23:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 2025 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cicica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [10.05.17 12:22:59] »

@cicica: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

----------

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 05&ridAnt=77536

maria55 † CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [10.05.17 22:08:17] »

@cicica: sunt intru'totu' de acord ca nu este un hotel wow! Mai bine spus, nu este un hotel cu servicii wow! Ceea ce vreau sa spun este doar faptul ca nu este vina exclusivă a hotelului, faptul ca mini barul nu a fost realimentat zilnic. As zice ca o mai mare vina o poartă agentia, care nu a specificat faptul ca bauturile sunt gratuite doar la sosire! Dacă v-ar fi atentionat, asta fiind politica hotelului, probabil ca nu ati fi avut asteptari, sau macar nu ati fi fost neplăcut surprinsi.

Camerele standard sunt adevarat, mici la 24mp., dar nu cred ca acest aslect a dus la nemultumirea voastra, ci serviciile! Sau inexistenta lor!

Dacă totusi ati avut soare, nu regretati! A fost o experienta!

cicica [10.05.17 22:35:13] »

Bună seara Maria. Nu ne așteptam la condiții wow întrucât am tot fost în vacanțe în Turcia și cam înțelegem cam de la ce prețuri încep să se vadă 4 sau 5 * reale în servicii.

Una peste alta am reușit să ne distram în excursii, plimbări cu vaporașul, petreceri cu spumă pe mare, shoping si alte ieșiri din hotel. Noua nu ne-a plăcut mâncarea și dezinteresul administrației complexului și aici o să dau un exemplu care pe noi ne-a dezamăgit și întristat: Dacă ați fost cazați aici știți ca între restaurant si piscină până în miniclub sunt câteva panouri cu desene marine.

Într-o zi, după masa de prânz copila noastră jucăușă a fugit împreună cu alți copii pe ușa uitata deschisă în capătul panourilor. Evident, noi părinții după ei. Acolo, spre surpriza noastră era mare parte din personalul zâmbitor din restaurant. Aceștia zăceau care pe unde apucau rupți de oboseală. Unii erau întinși direct pe jos. Halal hotel de 5*.

calatorul [07.08.17 20:01:11] »

@cicica: Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite, cu parere de rau pentru nemultumirile intampinate.

calatorul, cicica, maria55
    Alte impresii din această RUBRICĂConcordia Celes Hotel [Okurkalar]: