ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.04.2017
DIN: Ploieşti
ÎNSCRIS: 04.04.17
APR-2017

Mai mult decat ne asteptam. Felicitari!

Tocmai am petrecut, pentru prima data, un weekend de vis la Domeniul Girbea – LA CASCADA. Totul a fost la superlativ!

La doar 70Km de Ploiesti, pe care i-am parcurs intr-o ora, chiar daca ultimii 4km sunt pe un drum pietruit dar usor practicabil, intr-o zona de munte, la granita dintre judetul Prahova si judetul Buzau, am descoperit o locatie de vis. Locatia este foarte usor de gasit datorita nenumaratelor indicatoare prezente la fiecare intersectie.

Am ales DOMENIUL GIRBEA in urma unei recomandari (ne doream sa evitam orele bune pierdute in trafic pe Valea Prahovei) si a imaginilor de pe website www.domeniulgirbea.ro care ne-au incantat. Urma totusi sa gasim mai mult decat ne asteptam.

Am gasit o locatie minunata, inconjurata de un peisaj minunat, unde te poti bucura de aerul curat de munte, perfect pentru oricine doreste sa se deconecteze de rutina zilnica.

Cazarea este foarte buna, camerele si baile sunt suficient de spatioase, foarte curate, cabina de dus cu peretii placati cu faianta este foarte spatioasa si confortabila.

Curtea complexului este foarte mare si frumos intretinuta, cu locuri de parcare, foisoare, balansoare, leagane, sezlonguri, loc de joaca pentru copii.

Asteptam cu nerabdare vara pentru a ne bucura de bronzul sanatos de la munte si de o baie in piscina complexului.

Dar diferenta, acel ceva in plus, ca intotdeauna, se face prin oameni. Domnul si Doamna G., deosebit de amabili, ne-au facut efectiv sa ne simtim ca acasa. Am fost primiti cu caldura, intr-o atmosfera prietenoasa. Personalul complexului este, deasemenea, foarte amabil, mereu disponibil sa te ajute cu orice ai nevoie.

Recomand locatia si iubitorilor de produse bio, mancarea oferita este preparata numai din produse naturale, proaspete din ferma proprie. Am fost asteptati cu tuica de pruna, vin capsunica, 100% naturale. Atmosfera a fost intretinuta de la pranz si pana seara de o formatie din doi tineri, solista vocala foarte tanara dar profesionista. Felicitari.

La intoarcere, pentru ca erau efectiv in drumul nostru, am fost invitati sa vizitam si celelalte locatii ale DOMENIULUI GIRBEA: LA FERMA unde am vazut exact de unde vin produsele naturale pe care le servisem si noi in cele doua zile petrecute LA CASCADA si LA CONAC. Curatenia si bunul gust sunt cu siguranta cuvinte de ordine in oricare din aceste locatii.

"O imagine valoarează cât o mie de cuvinte", asa ca atasez cateva poze pentru a va face o idee despre frumusetea celor trei locatii.

DOMENIUL GIRBEA ofera un confort, o stare de bine, mult peste ce te astepti intr-un loc destul de izolat si te ajuta sa te bucuri pe deplin de frumusetea si beneficiile naturii.

Pe scurt, o experienta minunata! Recomandam cu caldura oricare din cele 3 locatii ale DOMENIULUI GIRBEA. Noi vom reveni cu siguranta!

Trimis de Georgiana T in 04.04.17 17:18:30
Validat / Publicat: 04.04.17 20:30:23

VIZUALIZĂRI: 2704 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Georgiana T); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[04.04.17 20:26:52]

@Georgiana T: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[04.04.17 20:37:12]

@Georgiana T: Prea bun, prea ca la tara ????, totul arata ca o reclama si este tentanta locatia, astfel incat simt ca ma atrage. Odata cu primul vot iti urez si Bun venit! si succes pe mai departe. Pozele sunt minunate chiar si cele din camara gazdelor.

Felicitari, votat cu placere.

elviramvio
[04.04.17 20:55:47]

@Georgiana T:

Foarte frumos articol de debut, pozele sunt si ele superbe si adevarate invitatii spre acele locuri.

Bun venit in lumea AFA!

nicole33
[04.04.17 21:10:52]

@mishu:

Prea bun, prea ca la tara

Exact asta mi-a venit şi mie în minte citind articolul de mai sus, doar că eu sunt mai reticentă şi nu mai cred în reclame.

tata123 🔱
[04.04.17 21:56:06]

@Georgiana T: Bine ai venit pe AmFostAcolo! Remarc numărul mare de fotografii cu care ai ilustrat articolul („o fotografie face cât o mie de cuvinte”).

Domeniul Gîrbea beneficiază de păreri împărțite, cel puțin aici pe sait (oamenii sunt diferiți, percepțiile și așteptările sunt diferite). Acum câteva luni am văzut un reportaj filmat în acest loc la emisiunea Viața Satului difuzată pe canalul televiziunii naționale. Proprietarul vorbea de investițiile efectuate și de facilitățile oferite turiștilor - totul părea îmbietor.

Mulțumim pentru impresii și fotografii și te mai așteptăm cu noi articole.

Zoazore
[05.04.17 08:22:28]

@Georgiana T: Foarte frumos articol de debut! Bun venit in Lumea AFA! Stai cât mai mult pe-aici și mai scrie!

Un sat prietenesc: scrie in articol ce ți-ai dori tu să citești!

sebigeanina
[05.04.17 20:27:15]

Bună seara, această locaţie nu se află în zona Siriu -Nehoiu ci în zona Bâsca Chiojd.

[06.04.17 16:17:58]

@webmasterX: Va multumesc pentru mesajul de bun venit!

[06.04.17 16:26:33]

@mishu: Va multumesc pentru mesaj si pentru vot!

M-am simtit atat de bine in aceasta locatie, incat am simtit nevoia sa impartasesc experienta mea si cu vizitatorii AFA. Am constatat ca, ori de cate ori citesc recenzii sau articole negative despre locatiile pe care le vizitez, am surpriza sa am parte numai de experiente frumoase:-). Tocmai de aceea am scris ca am gasit la aceasta locatie mai mult decat ma aspteptam.

Ma bucur ca exista un loc atat de frumos la doar o ora de Ploiesti si ca nu mai sunt nevoita sa pierd ore in traficul pe Valea Prahovei.

[06.04.17 16:28:48]

@elviramvio: Va multumesc pentru aprecieri! Locatia merita vizitata:-)

[06.04.17 16:39:03]

@nicole33: Va inteleg punctul de vedere. Am constatat insa, de cele mai multe ori, ca m-am simtit extraordinar de bine in locatii care aveau recenzii sau articole negative. Daca imi place cum arata o locatie in poze, merg sa ma conving personal despre calitatea serviciilor. Asa s-a intamplat si cu Domeniul Girbea pe care tocmai l-am descoperit.

[06.04.17 16:50:42]

@tata123: Va multumec pentru mesaj si pentru aprecieri. Fotografia este una dintre pasiunile mele, asa se justifica numarul lor atat de mare. Deasemenea, ori de cate ori citesc recenzii despre locatiile pe care le vizitez, imi doresc sa vad cat mai multe fotografii facute de vizitatori pentru ca ele exprima realitatea. Fotografiile mele sunt facute cu telefonul mobil, nu sunt prelucrate sa arate bine:-).

Asa cum spuneam in raspunsurile mele anterioare, am dorit sa ma conving personal despre calitatea serviciilor ofertite de aceasta locatie si nu am fost dezamagita. Chiar ma bucur ca, ori de cate ori doresc sa ma relaxez, am o optiune foarte buna la numai o ora de Ploiesti.

[06.04.17 17:08:54]

@Zoazore: Va multumesc pentru apreciere si pentru urarea de bun venit.

Va multumesc pentru sfat si pot sa va confirm ca am inclus informatiile pe care doresc sa le aflu, la randul meu, cand citesc alte articole. Sper ca am reusit sa ofer o imagine de ansamblu cat mai realista si completa asupra locatiei.

nicole33
[06.04.17 17:17:46]

@Georgiana T:

Fără nicio supărare, îți respect opinia, mă bucur că ai avut un sejur reușit la această pensiune, doar că pe mine nu m-ai convins. Atât.

Din pozele postate reiese că, foarte probabil, ești o mare iubitoare de animale și sunt sigură că te-ai simțit extraordinar printre/pe lângă ele.

Tot privitor la poze, te-aş ruga să mă lămureşti ce tip de cameră ai avut.

Mulţumesc

elviramvio, Georgiana T, mishu, sebigeanina, tata123 🔱, Zoazore
Alte impresii din această RUBRICĂDomeniul Gîrbea - Pensiunea La Cascadă [Bâsca Chiojdului, BZ]: